Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

ВАСИЛЬ ТАТУРЕВИЧ: «ЧОМУ ВЛАДА СТАНИШІВСЬКОЇ ОТГ НЕ ПОМІЧАЄ ЧОРНОБИЛЬЦІВ?»

Коли сталася аварія на Чорнобильській АЕС, Василь Михайлович Татуревич працював в територіальній гідрохімлабораторії верхньодніпровського басейноуправління з регулювання, використання, охорони вод. 16 липня 1986 року він  був направлений в чорнобильську зону, де здійснював  відбір води для проведення аналізів в  тридцятикілометровій зоні.

– Наше міністерство  використовувало вертоліт МІ-2. З аеропорту Жуляни я вертольотом діставався в тридцятикілометрову зону,  відбирав проби води, а потім  доставляв  у лабораторію Києва, де проводилися відповідні аналізи, – розповідає Василь Татуревич. – Без патетики скажу: у той час потрібно було мати сміливість, відповідальність. Я виконував завдання, які мені доручали, і розумів, що для мене захист батьківщини, рідної землі – це свята справа.

Василь Татуревич ліквідатор першої категорії, інвалід другої групи, пов’язаної з наслідками  аварії на ЧАЕС. До виходу на пенсію працював на посаді державного інспектора в департаменті  екології та природних ресурсів.

З дружиною виховав двох доньок та сина, має  п’ятеро онуків.

Зі своїми побратимами-чорнобильцями  ГО «Союз «Ліквідатори Чорнобиля» В. Татуревич сьогодні відстоює інтереси людей, які постраждали внаслідок планетарної катастрофи. Він опікуюся чорнобильцями, а це близько 200 осіб, які мешкають на території Станишівської сільської ради.

– Прикро що Станишівська сільська рада не включила наших чорнобильців в жодну місцеву соціальну програму. Наприклад, в Оліївській  та Глибочицькій ОТГ чорнобильцям постійно надається допомога, вирішуються їхні питання, –  говорить Василь Татуревич. – Від імені ГО «Союз «Ліквідатори Чорнобиля» ми звернулися до Станишівського сільського голови Юрія Матвійчука з  проханням фінансово підтримати ліквідаторів, однак позитивної відповіді не отримали. Пільги на транспортне забезпечення сільська рада монетизувала: нам видають 120 гривень, але це за умови, що постійно потрібно їздити в районну, чи обласну лікарню, надто мало і обмежує наші права.

Інтервю записала

Ірина КАРПЕНКО

Від редакції.

9 квітня Василь Михайлович Татуревич відзначає 70-річний ювілей! ГО «Союз «Ліквідатори Чорнобиля»,  колеги, друзі бажають Василю Михайловичу насамперед міцного-міцного здоров’я та довголіття. Нехай ви завжди будете оточені увагою, турботою, теплом своїх рідних і близьких. Радійте життю, насолоджуйтеся кожним її моментом. Оптимізму вам і гарного настрою.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.