Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО – ЯК СЕБЕ ВБЕРЕГТИ

Домашнє насильство – дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь. Домашнє насильство може мати форми  фізичного, сексуального, психологічного впливу та примусу. 

Якщо вам або вашим близьким людям буде необхідна допомога, ви маєте обов’язково звернутися і вам нададуть кваліфіковану  допомогу. 

ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ (ПОЛІЦІЯ)

Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Правоохоронці можуть, зокрема, винести кривднику терміновий заборонний припис, надати пораду щодо подальших дій та наявних надавачів послуг, а також скерувати вас (разом із дітьми) до убезпеченого притулку для постраждалих осіб. 

МЕДИЧНІ УСТАНОВИ

Якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства, зверніться до лікаря для отримання медичної допомоги та документування у медичній картці ознак того, що з вами сталося. Надалі це допоможе притягнути кривдника до відповідальності, якщо ви звернетеся до правоохоронних органів.

ЦЕНТРИ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ

У центрі соціальних служб ви зможете отримати необхідні юридичні, психологічні, соціальні послуги та консультації. Якщо через загрозу насильства вам немає де жити, то можуть допомогти вирішити питання з місцем перебування (наприклад, скерують до притулку для постраждалих від домашнього насильства). 

Житомирський обласний центр соціальних служб: м. Житомир, вул. Л. Українки,  43-а, тел. 47-09-42, 47-09-44.

Житомирський районний центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді:  смт Новогуйвинське, вул. Дружби Народів, 5, тел. 49-50-97. 

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ

Якщо у вашій сім’ї є діти, вони так само або страждають від насильства, або є його свідками. Відповідна служба втрутиться у ситуацію та захистить права дітей. Служба у справах дітей Житомирського району:  м. Житомир, вул. Л. Українки,  1 тел. 42-46-69.

УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬГОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ЖИТОМИРСЬКОЇ РДА   

Тут приймуть заяву про вчинення у вашій сім’ї насильства та скерують вас для отримання необхідної допомоги  (м. Житомир, вул. Бориса Тена, 16, телефон: 22-76-74, понеділок – четвер з 8:00 до 17:00, п`ятниця з  8:00 до 15:45 ).

СУД

Залежно від ступеня тяжкості насильства суд, зокрема, може до півроку обмежити доступ кривдника до вас та ваших дітей, а також скерувати його до  проходження спеціальної програми, спрямованої на змінення його поведінки в сім’ї.

Житомирський районний суд: м. Житомир, вул. Покровська, 90.                                        

 Контакт-центр: 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України),  +38(044) 207-35-46  багатоканальний (для дзвінків з-за кордону)

ЦЕНТР БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Особи, постраждалі від домашнього насильства, мають право отримати послуги адвоката безкоштовно.

Центр вторинної правової допомоги: м. Житомир, вул. Гагаріна,  47, тел. 43-01-76.

СЛУЖБА ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОПОГИ «ТЕЛЕФОН ДОВІРИ» 

Телефонуйте з 9:00 до 18:00 (крім вихідних) тел.: 15-50, +380687185982. Допомога  надається  безкоштовно і конфіденційно.

НАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА, ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА ГЕНДЕРНОЇ  ДИСКРИМІНАЦІЇ 

Телефонуйте: 0800 500 335 або 15-47 (короткий номер з мобільного та стаціонарного телефонів). 

Звертайтеся, вам обов’язково допоможуть

Інформація надана

управлінням праці

та соціального  захисту населення 

Житомирської РДА

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.