
Про це йшлося 31 березня на спільному брифінгу, участь у якому узяли мер Житомира Сергій Сухомлин, Геннадій Зубко (віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України у 2014-2019 роках), засновник житомирського бізнес-клубу Вадим Ліскі, а також директор з виробництва дочірнього підприємства «Євроголд» ЛТД Михайло Шепітько.
Журналістам розповіли, що за ініціативи житомирського бізнес-клубу у Житомирі дбають про те, щоб убезпечити працівників та відвідувачів закладів, які продовжують працювати під час карантину. Підприємці купують нині дефіцитні товари: маски та ліки, які вкрай необхідні, в першу чергу, медикам.
Також, повідомив В. Ліскі, на запрошення Житомирського бізнес-клубу у місті працювала команда організації «Інфекційний контроль в Україні» – експерти-епідеміологи та вірусологи . Вони розробили рекомендації для житомирських підприємств про алгоритм роботи в умовах карантину стосовно дезінфекції, оброблення критичних поверхонь, контролю стану працівників, а також навчання персоналу. Це стосується таких об’єктів, як міські пасажирські перевезення, житлово-комунальне господарство, торгівля продовольчими і господарчими товарами, аптечна торгівля, міський водоканал та інші.
Отже, мова йде не тільки про те, як правильно проводити дезінфекцію, здійснювати охорону і безпеку у боротьбі з вірусами – людей вчать правильно діяти в умовах карантину та поширення COVID-19.
На брифінгу зазначалося, що розроблені фахівцями епідеміологами протоколи запобігання поширенню інфекцій на великих промислових підприємствах, а також у магазинах, аптеках та супермаркетах має затвердити виконком Житомирської міської ради. Після цього документи ці поширять для виконання.
Було повідомлено, що фармкомпанія «Дарниця» вже готова укладати прямі договори з комунальними аптеками і лікарнями Житомира та відпускати за заводськими цінами «Парацетамол» й інші ліки, необхідні для лікування хворих із коронавірусом.
Також у Житомирі започаткована ініціатива «Турбуємось про всіх», в рамках якої надаватиметься допомога насамперед медикам – для цього закуплено 700 респіраторів високого ступеню захисту для лікарів-інфекціоністів. Для сімейних лікарів буде передано 1 тисячу медичних масок. Ще тисячу захисних масок передадуть для Житомирського трамвайно-тролейбусного управління.
Зоя ЮХИМЧУК