Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЗВІЛЬНЕННЯ ЧЕРЕЗ КОРОНАВІРУС: АЛГОРИТМ ЗАХИСТУ ДЛЯ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Верховна  Рада України  прийняла Закон від 17.03.2020 року №530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів Україн, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID -19)».

Також  Постановою  Кабінету Міністрів  України  «Про запобігання поширенню на  території  України  коронавірусу COVID -19 » на усій території країни  з 12.03.2020 встановлено  карантин. На її виконання запроваджено обмежувальні заходи з метою попередження розповсюдження нової небезпечної  інфекції.

На період запровадження карантину більшість роботодавців змушені внести зміни  у свій розпорядок роботи. Більшість робить це шляхом надання працівникам  відпусток, запровадження віддаленої роботи (виконання роботи вдома) або встановлення режиму простою.

Працівник, незалежно від запровадження карантину та обмежувальних заходів, на загальних підставах, має право скористатися правом на щорічну відпустку, яка надається зі збереженням заробітної плати. Крім цього, Законом України від 17.03.2020 року №530-ІХ працівникові  надається можливість отримати відпустку без збереження заробітної плати, термін перебування у якій на період карантину не включається у загальний термін 15 днів, який обумовлений ст. 84 Кодексу Законів про працю України.

За загальним правилом час простою оплачується на рівні 2/3 окладу (та це  може бути збільшено за рішенням роботодавця).

Прикінцевим положенням Закону України  від 17.03.2020 року №530-ІХ визначено право роботодавця доручити працівникові виконання роботи дистанційно.

Але на деяких підприємствах  в період карантину  керівники примушують  працівників писати заяви на звільнення за власним бажанням. Такі дії є незаконними.

У Міністерстві внутрішніх справ підтвердили, що за звільнення працівника під час карантину через  коронавірус  керівника чекає  штраф до 51 тис. грн., або позбавлення права займати деякі посади або займатися відповідною діяльністю на термін до 3 років, або покарання виправними роботами  на термін до 2 років.

Постраждалі від незаконного звільнення повинні звертатися до правоохоронців. Зробити це можна по телефону 102 або написати заяву в поліцію (ст. 172 Кримінального Кодексу України про грубе порушення законодавства про працю).

Лариса МОРОЗ,

головний спеціаліст з питань соціально-трудових відносин

управління праці та соціального захисту населення Житомирської райдержадміністрації

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.