Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЯКИХ ЩЕ ІСТОРІЙ ЧЕКАТИ ВІД КОРОНАВІРУСУ?

Схоже на те,  що вчені ще не досить добре вивчили усі симптоми коронавірусу, який, виявляється, серед  іншого, ще й змушує окремих людей брехати та порушувати закон…

До 19 березня у Житомирі  хворих на COVID-19 не було. Однак вже того дня в обід стало відомо, що у місті з’явився такий хворий. Чоловіка терміново ізолюють у Житомирську лікарню №1 в інфекційне відділення. Далі події розвиватимуться, як у німому кіно. Спочатку місцеві ЗМІ напишуть, що хворий  повернувся з Австрії і йому 56 років. Однак вже за дві години із заяви голови ОДА  стане відомо, що  чоловікові — 49 років,  і що, крім Австрії, він побував у Німеччині.
На брифінгу в ОДА скажуть, що «цей чоловік з другом та його сином відпочивав на гірськолижному курорті в Австрії, потім поїхав у Німеччину, а звідти літаком – Україну, а потім до госпіталізації  перебував вдома у самоізоляції».

Усе б нічого,  якби хворий раптом не надумав проситися додому та висловлювати незадоволення умовами перебування у лікарні, скаржитися на холод і відсутність туалетного паперу . Він також відмовиться назвати імена та місце знаходження двох рідних, які зустрічали його в аеропорту після повернення з-за кордону та інші контакти, за що, як відомо,  зараз передбачена кримінальна відповідальність. А оскільки інфікований не схоче залишатися у лікарні,  звернуться по допомогу до поліції.       

Пацієнтом серйозно зацікавиться не тільки міська влада – показавши, що у лікарні усе гаразд з умовами лікування, чиновники викриють чоловіка у речах вже зовсім негарних — виявиться, що він забрехався, бо працює у туристичній фірмі і возив туристів за кордон, і з ними ж повертався у літаку вже хворий, а  значить, міг заразити багатьох страшною недугою…

Правоохоронці почнуть шукати  усіх цих людей, а пацієнту повідомлять про те, що він  відповість за неправдиві відомості, коли одужає. Додому його,  звичайно ж, не відпустять, а лікуватимуть  і далі.  Зараз відносно чоловіка розслідують кримінальне провадження  за порушення санітарних правил  щодо  запобігання інфекційним захворюванням та масовим  отруєнням.

«Вже встановлено, що рейсами авіаліній в обидві сторони одночасно з хворим скористались ще понад 30 людей. Наразі поліцейські встановлюють їх контакти, місце проживання та спілкуються з ними щодо мети нещодавнього візиту за кордон, а також пояснюють необхідність дотримання режиму самоізоляції»,- повідомляють у поліції. Вірус дурості заявить про себе  19 березня ще  не в одному місті. Так, зокрема, саме тоді у моїй рідній Одесі люди, які протестували через обмеження на кількість пасажирів в міському транспорті, розбили вікна у тролейбусі і двох трамваях. Вони погрожуватимуть не тільки водіям, а й поліцейським, які прибули на виклик. Одесити  перекриватимуть дороги, трамвайні колії майже на всіх напрямках, а водії скаржитимуться на те, що піддаються нападам і не можуть через це працювати.

Як відомо, обмеження за кількістю пасажирів запроваджено під час карантину по всій країні.  Побиття водіїв та пасажирів на Житомирщині, слава Богу, не було, однак було інше — деякі магазини, що мали закритися, певний час торгували взуттям, одягом і  текстилем. Для прикладу скажу, що  стосується це і маленької крамнички на  вулиці Гагаріна, де зазвичай не так і багато відвідувачів. Подумалося:  невже один день врятує  цих людей і що вони вторгують, коли на вулицях так мало перехожих?   Після того, як фото цієї крамниці опублікували центральні ЗМІ,  наступного дня вона вже не працювала, а на дверях був надпис величезними літерами « Через карантин зачинено».

Днями один з  письменників запитав: «Як таке може бути, що ми загиблих вояків з Донбасу зустрічаємо на колінах, а живих українців та іноземців з-за кордону у медичному центрі  “Нові Санжари” – камінням?

Питання риторичне.

Зоя ЮХИМЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.