
Схоже на те, що вчені ще не досить добре вивчили усі симптоми коронавірусу, який, виявляється, серед іншого, ще й змушує окремих людей брехати та порушувати закон…
До 19 березня у
Житомирі хворих на COVID-19 не було. Однак вже того дня в обід стало
відомо, що у місті з’явився такий хворий. Чоловіка терміново ізолюють у
Житомирську лікарню №1 в інфекційне відділення. Далі події розвиватимуться, як
у німому кіно. Спочатку місцеві ЗМІ напишуть, що хворий повернувся з
Австрії і йому 56 років. Однак вже за дві години із заяви голови ОДА стане відомо, що чоловікові — 49
років, і що, крім Австрії, він побував у Німеччині.
На брифінгу в ОДА скажуть, що «цей чоловік з другом та його сином відпочивав на
гірськолижному курорті в Австрії, потім поїхав у Німеччину, а звідти літаком –
Україну, а потім до госпіталізації перебував вдома у самоізоляції».
Усе б нічого, якби хворий раптом не надумав проситися додому та висловлювати незадоволення умовами перебування у лікарні, скаржитися на холод і відсутність туалетного паперу . Він також відмовиться назвати імена та місце знаходження двох рідних, які зустрічали його в аеропорту після повернення з-за кордону та інші контакти, за що, як відомо, зараз передбачена кримінальна відповідальність. А оскільки інфікований не схоче залишатися у лікарні, звернуться по допомогу до поліції.
Пацієнтом серйозно зацікавиться не тільки міська влада – показавши, що у лікарні усе гаразд з умовами лікування, чиновники викриють чоловіка у речах вже зовсім негарних — виявиться, що він забрехався, бо працює у туристичній фірмі і возив туристів за кордон, і з ними ж повертався у літаку вже хворий, а значить, міг заразити багатьох страшною недугою…
Правоохоронці почнуть шукати усіх цих людей, а пацієнту повідомлять про те, що він відповість за неправдиві відомості, коли одужає. Додому його, звичайно ж, не відпустять, а лікуватимуть і далі. Зараз відносно чоловіка розслідують кримінальне провадження за порушення санітарних правил щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням.
«Вже встановлено, що рейсами авіаліній в обидві сторони одночасно з хворим скористались ще понад 30 людей. Наразі поліцейські встановлюють їх контакти, місце проживання та спілкуються з ними щодо мети нещодавнього візиту за кордон, а також пояснюють необхідність дотримання режиму самоізоляції»,- повідомляють у поліції. Вірус дурості заявить про себе 19 березня ще не в одному місті. Так, зокрема, саме тоді у моїй рідній Одесі люди, які протестували через обмеження на кількість пасажирів в міському транспорті, розбили вікна у тролейбусі і двох трамваях. Вони погрожуватимуть не тільки водіям, а й поліцейським, які прибули на виклик. Одесити перекриватимуть дороги, трамвайні колії майже на всіх напрямках, а водії скаржитимуться на те, що піддаються нападам і не можуть через це працювати.
Як відомо, обмеження за кількістю пасажирів запроваджено під час карантину по всій країні. Побиття водіїв та пасажирів на Житомирщині, слава Богу, не було, однак було інше — деякі магазини, що мали закритися, певний час торгували взуттям, одягом і текстилем. Для прикладу скажу, що стосується це і маленької крамнички на вулиці Гагаріна, де зазвичай не так і багато відвідувачів. Подумалося: невже один день врятує цих людей і що вони вторгують, коли на вулицях так мало перехожих? Після того, як фото цієї крамниці опублікували центральні ЗМІ, наступного дня вона вже не працювала, а на дверях був надпис величезними літерами « Через карантин зачинено».
Днями один з письменників запитав: «Як таке може бути, що ми загиблих вояків з Донбасу зустрічаємо на колінах, а живих українців та іноземців з-за кордону у медичному центрі “Нові Санжари” – камінням?
Питання риторичне.
Зоя ЮХИМЧУК