Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

БІЛОРУСЬКА ДЕЛЕГАЦІЯ ВІДВІДАЛА ЧУДНІВ, ДЕ ПОХОВАНИЙ ОСНОВОПОЛОЖНИК НОВОЇ БІЛОРУСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ЯН БАРЩЕВСЬКИЙ

На запрошення Житомирської крайової організації Народного руху України Чуднів  відвідала  білоруська делегація  – представники Руху солідарності «Разом»  Олена Толстая, Вячеслав Сівчек, Славамір Адамович.

Цей візит мав особливу місію. Білоруси приїхали до Чуднова, щоб вшанувати пам’ять основоположника нової  білоруської літератури Яна Барщевського, який був тут похований. У місті Чуднові випадкова була знайдена чавунна надмогильна плита  Яна Барщевського з написом: «Ян Барщевський. Люблячий Бога природу і людей. Письменник натхненний і чутливий. Прожив благочестиво 70 років. Помер 28 лютого 1851 року», з якої і стало відомо, де та коли помер письменник. 

На зустрічі з  в. о. міського голови Чуднова Сергієм Костяковим   білорусів запевнили, що  в планах спорудження пам’ятника Яну Барщевському в Чуднові.

Надмогильна плита Я. Барщевському сьогодні  є власністю  Житомирської обласної Спілки поляків України,  де Барщевського вважають і польським письменником. Голова Спілки  Вікторія Лясковська-Щур пояснила, що  нині робить усе для того, щоб надмогильна плита стала національним надбанням України,  згодом вона  буде повернута до Чуднова.

– Хочу подякувати Народному Руху України, який зорганізував приїзд білоруської делегації на Житомирщину,  зокрема  Олегу Лагнюку, Вячеславу Орєхову. У цій події я бачу, з одного боку,  волю Божу, яка вивела нас  на місце,  де знайшов свій останній життєвий притулок  зачинатель нової  білоруської літератури, – сказала Олена Толстая.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.