Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ЧИ ПОТРІБЕН ДИТИНІ ЛОГОПЕД?

Мовлення, особливо в дитячому віці, дуже швидко розвивається, і на кожен віковий період існують певні мовленнєві норми. Наскільки правильно і добре буде розвиватися дитяче мовлення, багато в чому залежить від батьків. Спілкуватися з дитиною слід правильно, не варто перекручувати слова під час розмови та «сюсюкати». Адже діти дуже швидко починають копіювати батьків, і зовсім скоро словниковий запас дитини буде наповнюватися тими зворотами, які використовують батьки у спілкуванні.

На мовленнєвий розвиток дитини великий вплив також має психологічне середовище у родині, спокійне спілкування, відсутність відкритих конфліктів та дотримання режиму дня. Ці умови створюють атмосферу, в якій не виникають ризики розвитку заїкання та неврозів. Цілком нормально, коли дитина у віці від двох до п’яти років продовжує неправильно вимовляти певні звуки. Проте при цьому важливо зрозуміти, чи недоліки дитячого мовлення є природним етапом розвитку, чи проявом проблем, що потребують логопедичної допомоги.

Специфіка сучасного покоління дітей  – це «діджиталізація», чимало часу діти проводять за переглядом відео. Усе це серед причин мовленнєвих розладів у дітей. Нині у віці двох – трьох років замість того, щоб розвивати мовлення, діти гають час за переглядом мультфільмів. Батькам необхідно відкладати смартфони та інші цифрові гаджети для повноцінного спілкування з дитиною. Навіть у півроку, якщо немовля не «агукує», вже варто звертатися до спеціалістів. Оскільки вчасна корекція у маленькому віці виправляє 90% усіх мовленнєвих дефектів.

Запізніле опанування мовлення впливає на формування низької самооцінки та комплексів, з якими дитина йде у доросле життя. Потім у школі вона не встигає в читанні та письмі.

Батьки часто недооцінюють проблему та звертаються до логопеда надто пізно, або взагалі ігнорують тривожні сигнали.

Ганна МАЄВСЬКА, 

логопед

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.