Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ОБЛАСНА РАДА УТВОРИЛА ЛІСОВИЙ ЗАКАЗНИК, ДЕ ОХОРОНЯТИМУТЬ «ЗОЗУЛИНІ СЛЬОЗИ», ТА ВИМАГАЄ ЗМЕНШИТИ РОЗМІР ГРОШОВОЇ ЗАСТАВИ НА МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ

5 березня на 30-й сесії обласної ради депутати розглянули близько 100 питань. Відкрив сесію, як і завжди, виконанням Державного Гімну, Поліський академічний ансамбль пісні і танцю «Льонок» ім. Івана Сльоти.

Керівники області вручили нагороди. Так, зокрема, орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено волонтера Сергія Адам’яка, а орденом «За заслуги» ІІІ ступеня – члена громадської організації «Клуб ветеранів плавання та спорту «Гаврилич Мастерс» Костянтина Щеглова. Грамотою Верховної Ради України нагороджена директор комунального навчального закладу «Житомирська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Світлана Лесик.

Відзнакою Житомирської обласної ради «Честь і слава Житомирщини» нагороджено: генерального директора комунального некомерційного підприємства «Обласна клінічна лікарня імені О.Ф. Гербачевського» Богдана Леськіва та депутата Житомирської обласної ради, лікаря загальної практики та сімейної медицини комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Коростишівської районної ради Віктора Янчука.

Про політичну ситуацію в Україні говорив український науковець  – кандидат економічних наук, доктор наук з державного управління, професор, академік Академії економічних наук України   Олександр Пухкал. Він  сказав, що сесія зібралася у важливий політичний момент, коли  в Україні – новий прем`єр-міністр  та відбулося призначення нового складу Кабінету міністрів.

«Усе це свідчить про те, що у державі відбуваються суттєві зміни у системі державного управління,  дійсно, у країні є проблеми,  як і сподівання на те, що залучення в уряд нових людей дозволить змінити цю ситуацію на краще»,-  зазначив О. Пухкал.

Депутати затвердили звіт голови облдержадміністрації Віталія Бунечка про виконання Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області  на 2019 рік.

Голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма нагадав, що уряд Гончарука за роки Незалежності  України пропрацював найкоротший термін, і що  в українців були  великі надії на зростання промислового виробництва, на зростання зарплат та покращення життя і що ці надії  виявилися марними. Натомість, зауважив Ширма, новий уряд має передусім працювати над зміцненням економічного потенціалу країни,  над наповненням бюджетів, а основним напрямком роботи у державі має бути не популізм, а економіка.

Депутат обласної ради  від фракції  Опозиційного блоку  Олександр Чорноморець критично висловився на адресу окремих колишніх урядовців, порівнявши декого із «курчам із розумними очима», на що голова облдержадміністрації  Віталій Бунечко зауважив йому, що  Чорноморець  занадто рано розпочав політичну кампанію.

На сесії обговорили питання щодо забруднення  Понінківською фабрикою річок Случ та Хомора. Голова Житомирської ОДА   Віталій Бунечко повідомив, що екологи ініціюватимуть, щоб Понінківській фабриці не продовжували ліцензію на відбір води, що має призвести до її зупинки

Депутати проголосували за утворення лісового заказника місцевого значення «Миропільський» (там охоронятимуть популяції  рослин, які занесені у Червону книгу України – черемшу, підсніжники, «зозулині сльози»  та інші).  Серед іншого,  облрада ухвалила кілька звернень до вищих органів влади, зокрема – до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, а також до НКРЕКП. В одному з таких звернень йдеться про  зменшення  розміру грошової застави на місцевих виборах для кандидатів на посади міських голів у містах  з кількістю виборців понад 90 тисяч та для партій, що беруть участь у виборах до місцевих рад з такою ж кількістю виборців. На думку депутатів,встановлена новим Виборчим кодексом України грошова застава є надто високою і обмежує кількість претендентів на депутатські  мандати.

Обласна рада пропонує зменшити розмір грошової застави до 4-х мінімальних заробітних плат на кожних 90 тисяч виборців.

Також в окремому зверненні до керівництва держави облрада просить відновити роботу Мінагрополітики, а  в іншому  – скасувати абонентську плату за транспортування газу.

Обласна рада погодила  перейменування села  Кринички Житомирського району  на Буймир.

Зоя ЮХИМЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.