Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

«РИБНІ БРАКОНЬЄРИ» СПУСТОШУЮТЬ НАШІ ВОДОЙМИ

Житомирський рибоохоронний патруль інформує населення, що на території області продовжує діяти заборона на вилов раків. Вона встановлена з метою забезпечення охорони цього виду водних біоресурсів під час їхнього природного відтворення та збільшення запасів у водоймах Житомирської області.

Ця заборона діятиме в зоні контролю Житомирського рибоохоронного патруля до 30 червня 2020 року. Також продовжує діяти заборона на вилов риби в місцях її скупчення на зимувальних ямах до початку весняно-літньої заборони.

Підбиваючи підсумки роботи Житомирського рибоохоронного патруля за 2019 рік, варто зазначити, що інспекторами було проведено 554 рейди на водоймах регіону, під час яких викрито 1305 порушень правил рибальства, з яких 414 – грубих. 108 правопорушень були пов’язані з незаконним придбанням чи збутом водних біоресурсів. Крім того, складено 415 актів виявлення та вилучення майна, власник якого не встановлений. Штрафів накладено та стягнено на суму 144 595 гривень. Обсяги збитків становлять 206 886 гривень. Вилучено водних біоресурсів 1 845 кілограмів.

Під час проведення рибоохоронної роботи інспекторами Житомирського рибоохоронного патруля було вилучено 1 548 заборонених знарядь лову. З них сіток – 679 штук загальною протяжністю 36 165 метрів та 45 транспортних засобів (в тому числі плавучих).

Тільки з початку 2020 року державними інспекторами в зоні контролю Житомирського рибоохоронного патруля було виявлено 151 порушення правил рибальства, з яких 42 – грубі.

Найбільше порушень правил рибальства було зафіксовано в Житомирському, Новоград-Волинському, Хорошівському, Коростенському, Бердичівському районах.

Якщо взяти конкретно Житомирський район, то тут правопорушення скоєні в основному в населених пунктах через які протікають річки Тетерів та Гуйва. Так найбільше фактів браконьєрства зафіксовано інспекторами рибоохоронного патруля в селах Тетерівка, Перлявка, Буки, Станишівка, Бистри, Піски, Лука, Ліщин.

Звертаємо увагу любителів рибалки, що штрафи за порушення правил рибальства сягають від 34 до 680 гривень, а за порушення правил придбання чи збуту водних біоресурсів – від 510 до 1 700 гривень. Крім штрафу порушникам нараховуються збитки за кожен екземпляр риби, незалежно від їх розміру.

Наприклад: судак – 510 грн., сом – 425 грн., короп, сазан – 306 грн., щука – 340 грн., товстолоб, білий амур, білизна – 255 грн., лящ – 170 грн., лин – 119 грн., плітка – 85 грн, карась – 17 грн., плоскирка – 34 грн., рак – 25,5 гривень.

Також передбачено штрафи (153-357 грн.) за виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь добування (збирання) водних біоресурсів. До таких знарядь належать павук, ятір, волок, сітки, екрани, ості (острога), драчі, електровудки та інше. До того ж, заборонені знаряддя лову підлягають вилученню як у точках продажу, так і на водоймах та поблизу них.

Нагадуємо рибалкам, що норма вилову водних біоресурсів на одну особу не може перевищувати добової норми 3 кілограми риби та 30 штук раків. Крім того, цей обсяг дозволений тільки для власного користування та без права продажу.

Закликаємо громадян відповідально та бережливо ставитися до природних ресурсів, а у разі виявлення порушень – звертатися за телефоном гарячої лінії Житомирського рибоохоронного патруля: 067-414-60-74.

Валентин ДОВГАНЬ,  

провідний державний інспектор

Житомирського рибоохоронного патруля

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.