Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ПОСАДОВЦІ ЖИТОМИРЩИНИ ВЧИЛИСЯ ЕФЕКТИВНО УПРАВЛЯТИ КОМУНАЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ

2 березня у Житомирському РВ АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Розширення повноважень у сфері управління комунальними ресурсами органів місцевого самоврядування (земля, майно)». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

40 посадовців з міст та муніципалітетів Житомирщини спільно з тренерами обговорили новини законодавства з оренди державного й комунального майна, зокрема, нові правила передачі комунального майна в оренду, удосконалення розпорядження земельними комунальними ресурсами органів місцевого самоврядування, перехід до електронних сервісів.

Відкриваючи засідання, виконавча директорка Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська зауважила, що актуальність теми практикуму підтвердила активна реєстрація бажаючих взяти участь у заході: «Земля і майно – основні ресурси усіх органів місцевого самоврядування і лише ефективне управління ними стане запорукою розвитку кожної громади. Тому ми, Асоціація міст України, оперативно реагуємо на проблеми громад та спільно з представниками органів місцевого самоврядування шукаємо шляхи їх вирішення. Сподіваюся, що сьогоднішній практикум дасть відповіді на більшість запитань, які виникають у сфері управління комунальними ресурсами».

Модератор заходу, аналітик Асоціації міст України Тетяна Медвецька ознайомила представників громад з нормативно-правовою базою управління земельними ресурсами в територіальних громадах, акцентуючи увагу на новинках законодавства. Також аналітик поінформувала присутніх про повноваження органів місцевого самоврядування у розпорядженні колективними землями, про електронні сервіси, зупинилася на ключових етапах передачі в оренду комунального майна згідно з новим Законом України «Про оренду державного та комунального майна».

Детальніше про перехід до електронних торгових систем (ЕТС) за новим Законом розповів представник від Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, експерт з управління проектами з органами місцевого самоврядування від ДП «Прозорро. Продажі» Владислав Уривський, а фахівці Управління нотаріату Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Олена Піхуля та Тамара Чигир зупинилися на питанні реєстрації речових прав на нерухоме майно, похідних від права власності, з урахуванням норм законодавства щодо протидії рейдерству.

Жвавою дискусією щодо проблемних питань галузі та можливих шляхів їх вирішення закінчився практикум у Житомирському РВ АМУ.  

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.