Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

У ГЛИБОЧИЦІ ГОВОРИЛИ ПРО ЯКІСТЬ ОСВІТИ В ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАДАХ

21 лютого у Глибочицькій сільській ОТГ відбувся  круглий стіл «Співпраця в ім’я покращення: спроможна освітня мережа – якісна освіта – якісне життя», ініційований  управлінням Державної служби якості освіти у Житомирській області. 

Розпочали розмову начальник управління Державної служби якості освіти у Житомирській області Олексій Редько, його заступник Сергій Вдовенко, а також заступник директора з навчально-методичної роботи  Житомирського обласного інституту післядипломної освіти  Вадим Калінін. О. Редько розповів, як краще створювати якісний освітній продукт та як його вдосконалювати. Саме для цього  у вересні минулого року й утворили Державну службу якості освіти.

«Державна служба якості освіти  покликана допомагати та виявляти недопрацювання у сфері освіти в громадах та сприяти впровадженню концепції Нової української школи», – сказав О. Редько.

Про те, як створювалася громада,  про її розвиток та ситуацію  в освітній галузі розповів голова Глибочицької ОТГ  Сергій Сокальський.

«Громадам, які утворювалися  в  числі перших, було в рази складніше, однак і держава не залишала їх. Адже  процеси децентралізації надали органам місцевого самоврядування  можливість отримати ті фінансові ресурси, яких раніше не мав жоден сільський бюджет»,- сказав  С. Сокальський. 

Говорячи про секрети успіху  своєї громади,  С. Сокальський  підкреслив, що   у наш час  розвиток освіти перестає бути виключно справою держави,  а залежить від  того, наскільки успішною є взаємодія центральних і регіональних державних органів з органами місцевого самоврядування. У Глибочиці ж з цим усе гаразд. Так, оперуючи цифрами та фактами, С. Сокальський  назвав, що зроблено  для освітян на рівні Глибочицької  ОТГ. Сільрадою успішно фінансується ряд освітніх програм, є відповідна стратегія розвитку  закладів загальної середньої та дошкільної освіти,   щороку поповнюється  їх навчально-матеріальна база.  Так, перспективний план розвитку Глибочицької ОТГ на 2019-2021 роки передбачає не тільки  капітальний  та  поточний ремонт доріг, а й термомодернізацію Глибочицького ліцею, будівництво спортивних майданчиків із штучним покриттям та багато іншого.

Начальник відділу освіти Глибочицької ОТГ Ганна Войтенко   зауважила, що  діюча освітня мережа  громади  цілком задовольняє її потреби, а  єдине, що  потрібно –   створювати додаткові групи у дошкільних закладах.

«Вчителі  всі працюють за фахом,  у нас є навіть вчителі з Коростишівського  району, з Житомира. Сільський голова Сергій Вікторович Сокальський  приділяє багато уваги питанням якості освіти», –  додала Ганна Войтенко.

 Зоя ЮХИМЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.