Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

НА ЗУСТРІЧ З ФЕРМЕРАМИ ПРИЙШЛА ЛИШЕ НАРДЕП АНЖЕЛІКА ЛАБУНСЬКА

24 лютого у Житомирському облмуздрамтеатрі пройшла зустріч з фермерами області, організована обласною асоціацією фермерів, активістами  «Батьківщини» та Національним штабом захисту рідної землі. Як розповіли організатори зібрання, вони замислили його, щоб посилити комунікацію між владою та селянами, обговорити питання продажу сільськогосподарської землі та почути позицію фермерів з цього приводу. 

На зустріч запросили усіх чинних народних депутатів України від Житомирщини, однак прибула на неї тільки Анжеліка Лабунська   від  ВО «Батьківщина».

Учасники заходу розцінили відсутність інших  нардепів від Житомирщини,  як  вияв неповаги до зібрання.

З фермерами спілкувалися також народний депутат України VII скликання Ігор Сабій ( ВО «Свобода»), президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Стрижак.  

Темою розмови стало питання продажу сільськогосподарської землі.  Нардеп А. Лабунська висловила власну позицію та позицію своєї політичної сили, а також відповідала на запитання.

Звертаючись до фермерів з гострою критикою влади, Анжеліка Лабунська говорила, що «в Україні — єдине, що ще не розпродали – це землю», що «не можна допустити поспішного відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення», а також про необхідність створення в Україні законодавчої бази щодо заборони іноземцям купувати українські землі.

 На думку А. Лабунської, запропонована владою і підтримана нею земельна реформа є  «одним з найризикованіших і згубних для України проектів», а законопроект  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення»  (№ 2178- 10) веде до знищення сільського господарства в Україні.

На переконання  А. Лабунської, якщо вказаний законопроект буде ухвалено, постраждають насамперед фермери та дрібні сільгоспвиробники, адже, за її словами, згідно цього закону, українську землю можуть розкупити за низькою ціною, до того ж скуплять її іноземці та великі агрохолдинги.

«Ви пам’ятаєте приватизацію у 1990-тих, від якої виграли лише олігархи, які просто скупили за безцінь у людей ваучери, а прості люди залишились ні з чим, хтось тепер пам’ятає, де тепер ваші ваучери?»,- запитала вона, звертаючись до учасників зустрічі.

А. Лабунська сказала, що вказаний закон, якщо його ухвалять, згубно позначиться і на сільських громадах. Звертаючись до фермерів, вона закликала їх не бути байдужими спостерігачами та нагадала, що після прийняття законопроекту про продаж землі у першому читанні Україною прокотилися акції протестів.

 «Якщо ми з вами всі разом попрацюємо і не будемо байдужими, то зробимо все, щоб цей закон не набрав більшості голосів. А то вже багато хто з аграріїв склав руки і думає, як гроші збирати, щоб свою землю викупити. І майте на увазі – якщо вам кажуть, що будуть дешеві банківські кредити, то це неправда, ви будете віддавати у заставу банкам усе, що у вас є», – підкреслила народний депутат.

Анжеліка  Лабунська повідомила також, що на найближчій сесії Житомирської обласної ради 5 березня депутати від  ВО «Батьківщина»  та ВО  «Свобода»  ініціюватимуть ухвалення відповідного звернення до уряду та парламенту.

Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Стрижак теж  розкритикував  наміри влади запровадити в Україні ринок землі.  Він радив фермерам, як цьому протидіяти, закликаючи їх самоорганізуватися.   

На переконання М. Стрижака, якщо цей закон приймуть, то «третина органів місцевого самоврядування, що вже отримали у комунальну власність земельні наділи, будуть позбавлені права на продаж і, водночас ті громади, яким держава не встигла передати у власність угіддя, не зможуть якісно спланувати свої території».

Після обговорення цієї теми фермери передали свої вимоги керівництву Житомирської облдержадміністрації.

Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.