Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

МИХАЙЛО СКОК: «ОЛІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА СТАЛА НЕДОСТУПНОЮ ДЛЯ ПРОСТОГО ВИБОРЦЯ»

22 лютого в Оліївці в місцевому клубі відбулося зібрання мешканців сіл  Оліївка  та Піщанка, на якому зі звітом  про діяльність Оліївської сільської ради у 2019 році виступила виконуюча обов’язки Оліївського  сільського голови секретар сільради Тетяна Курінна. Прозвітували також про свою роботу депутати від двох сіл. 

Т. Курінна зазначила, що минулого року до місцевого бюджету надійшло 112 мільйонів гривень, які були розподілені на потреби громади. Зокрема, у селах Оліївської ОТГ  капітально відремонтували 42 вулиці за 50 мільйоні гривень, реконструювали вуличне освітлення протяжністю 20  кілометрів.  Фінансувалися різні програми, в тому числі соціальні.

Екс-очільник Оліївської ОТГ Михайло Ілліч СКОК  критично оцінив діяльність керівництва  сільської ради  та  окремих депутатів: 

–  Філософія Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» себе виправдала. Вважаю, що створення Оліївської ОТГ, яке я ініціював, будучи головою Оліівської сільської ради, було правильним та своєчасним кроком. За рахунок в основному прибуткового податку до місцевого бюджету громади надходить значно більше фінансового ресурсу, яким необхідно по-господарськи розпоряджатися.

Проте у роботі нинішнього керівництва  Оліївської ОТГ  стало нормою порушувати законодавство. Тут запроваджене «ноу хау». Поясню, що це.  У сільській раді працюють посадові особи, передбачені  чинним законодавством. Це – секретар сільської ради, який сьогодні виконує обов’язки сільського голови, заступник сільського голови. Це дві центральні особи, які приймають рішення.

Однак є «третя особа»  – так званий «смотрящий», який контролює усі процеси в Оліївській ОТГ. Прийде час  і про це дізнаються виборці. Частину депутатського корпусу це влаштовує,  дехто не хоче створювати собі проблеми і мовчить. Тому  на сесіях панує «одобрямс»,  рішення приймаються  «пакетним голосуванням», щоб була незмога розібратися, що вони приймають.

Сільська рада стала недоступною для простого виборця. Отримати своєчасно якусь довідку чи рішення стало проблемою. Особливо «засекречена» інформація щодо прийнятих рішень та поіменного голосування. А щодо розпоряджень сільського голови, обов’язки якого виконує секретар  ради, що стосуються фінансових питань,  говорити марно. Таку інформацію «вибити» нереально.

Зі звіту секретаря Оліївської  сільської ради виборці Оліївки та Піщанки не почули чіткої відповіді щодо розвитку медицини та освіти на території громади.

План з будівництва опорної школи з тріском провалився. Земельні ділянки, які були передбачені для будівництва школи  згідно генплану,  роздерибанили. Приміщення, яке планують купити під опорну школу  за понад 20 мільйонів гривень, аварійне. Окрім того, згідно ДБН, не вистачає 1 га землі.

В Оліївській ОТГ не спромоглися створити неприбуткове підприємство первинної медико-санітарної медицини, що ускладнить надання медичної допомоги мешканцям  громади у зв’язку з  медичною реформою.

На даний час в трьох школах відсутні директори.

Хаос панує в розподілі землі. Відповідно до постанови Кабміну, в 2018 році у розпорядження ОТГ виділено більше 500 га сільськогосподарських угідь за межами населених пунктів.  Цю землю  закінчують доділювати для наближених,  родичів, друзів. Адже ця земля в першу чергу мала б використовуватися для розширення фермерських господарств, для виділення учасникам АТО, молодим сім’ям, для будівництва об’єктів інфраструктури.

Уже третій рік працює  Оліївська ОТГ. Однак чомусь керівництво сільської ради так і не розпочало будівництво об’єктів соціальної інфраструктури, яке це робиться в інших ОТГ. Сільською радою була виготовлена проектна документація на дошкільний заклад, адмінприміщення сільської, однак ці проекти припадають пилом.

Прикро, що серед депутатського корпусу панує думка: якщо я депутат, маю працювати у сільській ради. Посада в сільській раді стала для окремих депутатів підґрунтям для зловживань.

Варто пам’ятати: влада від Бога, у людей – відповідальність.

Олексій ПРОЦЕНКО

Від редакції.

Пропонуємо усім зацікавленим сторонам висловитися з приводу порушених у цій публікації  питань.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.