13 лютого активісти ВО «Свобода», громадських об’єднань «Національні Дружини» пікетували ПАТ «Житомиргаз».

Пікет відбувся біля центрального офісу ПАТ Житомиргаз у Житомирі на вулиці Фещенка-Чопівського, 35. Учасники акції запалили фаєри, бочку з дровами, куди кидали платіжки за газ.

Вимоги пікетувальників озвучив голова Житомирської обласної організації ВО «СВОБОДА», депутат обласної ради Сидір Кізін. Він сказав, що причиною акції є прийняття постанови №2080 від 07.10.2019 року Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

«У цій постанові мова йде про підняття тарифів за сплату газопостачання та перехід на систему сплати за газ та послуги з його доставки за двома різними платіжками. Ми вимагаємо скасувати вказану постанову, оскільки влада заявляла про зменшення тарифу на газ, проте ця постанова, навпаки, затвердила підняття ціни»,- підкреслив Сидір Кізін.


Пікетувальники скаржилися: якщо раніше платили за факт споживання, то за вказаною постановою споживачі повинні платити наперед, а не по лічильникам, сплачуючи за більші обсяги, ніж вони можуть спожити. Також не передбачається повернення або перерахування передплати.
Пікетувальники ухвалили резолюцію, яку передали керівництву ПАТ «Житомиргаз».
Нагадаємо, 12 лютого на прес-конференції прем`єр-міністр Олексій Гончарук. повідомив, що платіжка за опалення в лютому, яку жителі України отримають у березні, буде нижчою, ніж за грудень і січень. Також голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Валерій Тарасюк на брифінгу заявив, що споживачі тепер отримуватимуть дві платіжки за газ на одному аркуші паперу, на якому тарифи за блакитне паливо як товар і його за його транспортування будуть рахуватимуться окремо. За словами Тарасюка, повернутися до старої форми квитанції за газ українці все одно не зможуть, оскільки постачальник і транспортер газу – це різні компанії, які надають окремі послуги.
Наша довідка: українці з січня 2020-го
року почали отримувати окрему платіжку з нарахуваннями за доставку газу
газорозподільними компаніями. Прем`єр-міністр Олексій Гончарук
назвав поділ платіжок за газ на дві правильним
кроком, але зазначив, що отримувати їх краще в одному документі.
У жовтні 2019 року НКРЕКП внесла
зміни у порядок формування тарифів облгазів на розподіл газу таким чином, щоб
плата визначалася не за фактичними обсягами споживання, а по спожитим за
минулий рік.