Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

СВОБОДІВЦІ ПІКЕТУВАЛИ ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ»

13 лютого активісти ВО «Свобода», громадських об’єднань «Національні Дружини»   пікетували ПАТ «Житомиргаз».

Пікет відбувся біля центрального офісу  ПАТ Житомиргаз  у Житомирі на вулиці Фещенка-Чопівського, 35. Учасники акції запалили фаєри,  бочку з дровами, куди кидали платіжки за газ. 

Вимоги пікетувальників озвучив голова Житомирської обласної організації ВО «СВОБОДА», депутат обласної ради Сидір Кізін. Він сказав, що причиною акції є прийняття постанови №2080 від 07.10.2019 року Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. 

«У цій постанові мова йде про підняття тарифів за сплату газопостачання та перехід на систему сплати за газ та послуги з його доставки за двома різними платіжками. Ми  вимагаємо скасувати вказану постанову, оскільки влада заявляла про зменшення тарифу на газ, проте ця постанова, навпаки, затвердила підняття ціни»,- підкреслив  Сидір Кізін.

Пікетувальники скаржилися: якщо  раніше платили за факт споживання, то за вказаною постановою споживачі повинні платити наперед, а не по лічильникам, сплачуючи за більші  обсяги, ніж вони можуть спожити. Також не передбачається повернення або перерахування передплати.

Пікетувальники  ухвалили резолюцію, яку передали  керівництву ПАТ «Житомиргаз».   

Нагадаємо, 12 лютого на прес-конференції прем`єр-міністр Олексій Гончарук. повідомив, що  платіжка за опалення в лютому, яку жителі України отримають у березні, буде нижчою, ніж за грудень і січень. Також голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Валерій Тарасюк на брифінгу заявив, що споживачі  тепер отримуватимуть дві платіжки за газ на одному аркуші паперу, на якому тарифи за блакитне паливо як товар і його за його транспортування будуть рахуватимуться окремо. За словами Тарасюка, повернутися до старої форми квитанції за газ українці все одно не зможуть, оскільки постачальник і транспортер газу – це різні компанії, які надають окремі послуги.

Наша довідка: українці з січня 2020-го року почали отримувати окрему платіжку з нарахуваннями за доставку газу газорозподільними компаніями. Прем`єр-міністр Олексій Гончарук назвав поділ платіжок за газ на дві правильним кроком, але зазначив, що отримувати їх краще в одному документі.
 У жовтні 2019 року НКРЕКП внесла зміни у порядок формування тарифів облгазів на розподіл газу таким чином, щоб плата визначалася не за фактичними обсягами споживання, а по спожитим за минулий рік.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.