Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

Зоя ГОНЧАРЕНКО: «ВІРЮ В МАЙБУТНЄ НОВОГУЙВИНСЬКОЇ ГРОМАДИ…»

На запитання «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» відповідає голова Новогуйвинської селищної ради Зоя Григорівна ГОНЧАРЕНКО.

Наше досьє.

Зоя Григорівна Гончаренко народилася 22 лютого1965 року. У 1984 році закінчила Житомирський технікум механічної обробки деревини,  у 2002-му – Житомирський кооперативний коледж бізнесу і права,  у 2006-му  – Київський інститут бізнесу та технологій. Працювала начальником військово-облікового столу Новогуйвинської селищної ради, секретарем селищної ради.  З листопада 2015 року Зоя Григорівна – Новогуйвинський селищний голова.

– Давайте поговоримо про ситуацію з водопостачанням Новогуйвинського…

– Одразу скажу, що  ця непроста ситуація вирішується. Однак ще повністю не ліквідовано заборгованість  Новогуйвинського ВЖРЕПу перед КП «Житомирводоканал», і  питання це зараз розглядається  в судах. Новогуйвинська селищна рада планує на найближчій сесії виділити кошти, щоб допомогти   ВЖРЕПу погасити борг. Допомогти  обіцяли  і в  Житомирській  районній раді. 

–  Окремі люди не хочуть чесно сплачувати за воду?

– Пенсії  маленькі, і, будемо говорити відверто, деякі люди крадуть воду, магнітики якісь ставлять на лічильники, а також невірно передають показники. У нас вода дорога. До того ж далеко не всі будинки мають лічильники. Було й таке, що  окремі наші жителі зверталися  у  КП  «Житомирводоканал», аби напряму укласти договори, але там відмовили, бо економічно це їм нецікаво…

 – Що відбувається довкола  передачі житлового фонду Озерного від Міноборони до Новогуйвинської селищної ради?  

– Вже фактично триває останній етап, оскільки житловий фонд Озерного від Міноборони до Новогуйвинської селищної ради ми приймаємо поетапно. Коли  мене обрали головою селищної ради, ми значно пришвидшили процедуру прийняття. Ще у 2007-му році було прийнято об’єкти теплопостачання: котельні, мережі, центральне опалення. А в минулому році ми прийняли житловий фонд,  об’єкти обслуговування усіх будинкових мереж. Лишився  останній етап – це  три гуртожитки та каналізаційні мережі. Звичайно, є проблеми з гуртожитками. Зараз вивчаємо документи, а потім винесемо на сесію для затвердження.

Однак жителі гуртожитків фактично стали заручниками цієї ситуації, існує дуже велика заборгованість за комунальні послуги. Ми вимушені прийняти ці гуртожитки в тому стані, в якому вони є. Там старі мережі, їх ніхто ніколи не ремонтував і нічого не міняв багато років. А вже про каналізацію я мовчу…  Сподіваємося на підтримку держави, там фактично треба будувати нову каналізацію…

Якщо ми приймемо  ці гуртожитки на свій баланс і передамо їх нашому комунальному підприємству, то вже це підприємство почне фактично «з нуля»  вести  господарську діяльність  з усіма постачальниками комунальних послуг.

– Скажіть, з чим найчастіше звертаються люди до селищної ради?

Звертаються до апарату селищної ради з тими проблемними питаннями, які у них виникають: з питань житлового господарства  (там – батарея не гріє, там — каналізація не діє). Дуже часто це – побутові питання. Однак буває й так, що матір не виконує своїх обов’язків … Багато людей звертаються за матеріальною допомогою. Хтось дитину в садочок не може влаштувати, комусь  нагрубіянив  керівник  комунального підприємства… Усе це ми  вирішуємо, як правило. Найчастіше звертаються з приводу субсидій.

Допомагаємо, зараз такий час, що людям треба допомагати.  У селищах Новогуйвинське та Озерне майже в кожного  хтось   перебуває, чи в операції Об’єднаних сил, чи тут служить.. У багатьох непросте моральне становище через події на Сході,  переселенці  у нас теж живуть. Однак проблеми намагаємося вирішувати…

– Мабуть,  непросто бути селищним головою?

– Скажу відверто, що це – нелегка праця. 

– А як ви справляєтеся? 

– Хороші люди навкруги, творчий колектив, ну, і з Божою допомогою…

– Ви маєте захоплення – вишивку. Що це для  Вас? 

Торік зламала ногу, була на  лікарняному, то за цей час вишила собі плаття хрестиком. Коли їду в санаторій, що буває дуже рідко, то беру з собою вишивку, або коли буває тяжко…

–  Тривалий час була невизначеність  щодо об’єднання Новогуйвинської селищної ради в ОТГ…

–  Коли мене обрали селищним головою, я одразу ж своїм розпорядженням призначила громадські слухання і запропонувала змінити  перспективний план, щоб саме Новогуйвинське стало центром нової громади. Адже у нас є вся потрібна інфраструктура, ми самодостатні. Не буду деталізувати, оскільки про це свого часу багато писали. Ми зверталися до уряду, до Асоціації міст України, щоб  зважили на нашу позицію.

І от нарешті! 5 лютого голова Житомирської ОДА В. Бунечко   представив  кінцевий варіант Перспективного плану формування територій громад Житомирської області,  серед яких є  Новогуйвинська громада з центром у селищі Новогуйвинське. 

Моя каденція селищного голови  добігає кінця. А  у передвиборчій програмі я обіцяла ініціювати створення  Новогуйвинської ОТГ. Приємно, що обіцяне стало реальністю.

Вірю у майбутнє Новогуйвинської громади…

 – Будемо сподіватися, що так і буде. Дякую за розмову.

 Розмову провела

Зоя ЮХИМЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.