На запитання «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» відповідає голова Новогуйвинської селищної ради Зоя Григорівна ГОНЧАРЕНКО.

Наше досьє.
Зоя Григорівна Гончаренко народилася 22 лютого1965 року. У 1984 році закінчила Житомирський технікум механічної обробки деревини, у 2002-му – Житомирський кооперативний коледж бізнесу і права, у 2006-му – Київський інститут бізнесу та технологій. Працювала начальником військово-облікового столу Новогуйвинської селищної ради, секретарем селищної ради. З листопада 2015 року Зоя Григорівна – Новогуйвинський селищний голова.
– Давайте поговоримо про ситуацію з водопостачанням Новогуйвинського…
– Одразу скажу, що ця непроста ситуація вирішується. Однак ще повністю не ліквідовано заборгованість Новогуйвинського ВЖРЕПу перед КП «Житомирводоканал», і питання це зараз розглядається в судах. Новогуйвинська селищна рада планує на найближчій сесії виділити кошти, щоб допомогти ВЖРЕПу погасити борг. Допомогти обіцяли і в Житомирській районній раді.
– Окремі люди не хочуть чесно сплачувати за воду?
– Пенсії маленькі, і, будемо говорити відверто, деякі люди крадуть воду, магнітики якісь ставлять на лічильники, а також невірно передають показники. У нас вода дорога. До того ж далеко не всі будинки мають лічильники. Було й таке, що окремі наші жителі зверталися у КП «Житомирводоканал», аби напряму укласти договори, але там відмовили, бо економічно це їм нецікаво…
– Що відбувається довкола передачі житлового фонду Озерного від Міноборони до Новогуйвинської селищної ради?
– Вже фактично триває останній етап, оскільки житловий фонд Озерного від Міноборони до Новогуйвинської селищної ради ми приймаємо поетапно. Коли мене обрали головою селищної ради, ми значно пришвидшили процедуру прийняття. Ще у 2007-му році було прийнято об’єкти теплопостачання: котельні, мережі, центральне опалення. А в минулому році ми прийняли житловий фонд, об’єкти обслуговування усіх будинкових мереж. Лишився останній етап – це три гуртожитки та каналізаційні мережі. Звичайно, є проблеми з гуртожитками. Зараз вивчаємо документи, а потім винесемо на сесію для затвердження.
Однак жителі гуртожитків фактично стали заручниками цієї ситуації, існує дуже велика заборгованість за комунальні послуги. Ми вимушені прийняти ці гуртожитки в тому стані, в якому вони є. Там старі мережі, їх ніхто ніколи не ремонтував і нічого не міняв багато років. А вже про каналізацію я мовчу… Сподіваємося на підтримку держави, там фактично треба будувати нову каналізацію…
Якщо ми приймемо ці гуртожитки на свій баланс і передамо їх нашому комунальному підприємству, то вже це підприємство почне фактично «з нуля» вести господарську діяльність з усіма постачальниками комунальних послуг.
– Скажіть, з чим найчастіше звертаються люди до селищної ради?
– Звертаються до апарату селищної ради з тими проблемними питаннями, які у них виникають: з питань житлового господарства (там – батарея не гріє, там — каналізація не діє). Дуже часто це – побутові питання. Однак буває й так, що матір не виконує своїх обов’язків … Багато людей звертаються за матеріальною допомогою. Хтось дитину в садочок не може влаштувати, комусь нагрубіянив керівник комунального підприємства… Усе це ми вирішуємо, як правило. Найчастіше звертаються з приводу субсидій.
Допомагаємо, зараз такий час, що людям треба допомагати. У селищах Новогуйвинське та Озерне майже в кожного хтось перебуває, чи в операції Об’єднаних сил, чи тут служить.. У багатьох непросте моральне становище через події на Сході, переселенці у нас теж живуть. Однак проблеми намагаємося вирішувати…
– Мабуть, непросто бути селищним головою?
– Скажу відверто, що це – нелегка праця.
– А як ви справляєтеся?
– Хороші люди навкруги, творчий колектив, ну, і з Божою допомогою…
– Ви маєте захоплення – вишивку. Що це для Вас?

– Торік зламала ногу, була на лікарняному, то за цей час вишила собі плаття хрестиком. Коли їду в санаторій, що буває дуже рідко, то беру з собою вишивку, або коли буває тяжко…
– Тривалий час була невизначеність щодо об’єднання Новогуйвинської селищної ради в ОТГ…
– Коли мене обрали селищним головою, я одразу ж своїм розпорядженням призначила громадські слухання і запропонувала змінити перспективний план, щоб саме Новогуйвинське стало центром нової громади. Адже у нас є вся потрібна інфраструктура, ми самодостатні. Не буду деталізувати, оскільки про це свого часу багато писали. Ми зверталися до уряду, до Асоціації міст України, щоб зважили на нашу позицію.
І от нарешті! 5 лютого голова Житомирської ОДА В. Бунечко представив кінцевий варіант Перспективного плану формування територій громад Житомирської області, серед яких є Новогуйвинська громада з центром у селищі Новогуйвинське.
Моя каденція селищного голови добігає кінця. А у передвиборчій програмі я обіцяла ініціювати створення Новогуйвинської ОТГ. Приємно, що обіцяне стало реальністю.
Вірю у майбутнє Новогуйвинської громади…
– Будемо сподіватися, що так і буде. Дякую за розмову.
Розмову провела
Зоя ЮХИМЧУК