Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

АНАТОЛІЙ МАСЛОВ: «ЧОМУ У НАС ВІДБИРАЮТЬ ПРАВО НА ДОБРОВІЛЬНЕ ОБ’ЄДНАННЯ?»

5 лютого голова Житомирської ОДА  Віталій Бунечко оприлюднив  проєкт Перспективного плану формування територіальних громад, який охоплює 100% території Житомирщини. Відповідно до цього проєкту,  село Висока Піч Житомирського району має приєднатися до Тетерівської ОТГ.

Однак Високопічський сільський голова  Анатолій Маслов не погоджується  на таке об’єднання.

– Так, в останні роки Високопічська сільська рада була економічно неспроможною, тому у нас і не було чіткої позиції щодо об’єднання. Однак у кінці минулого року  на нашій території було зареєстровано підприємство, яке сплачує до місцевого бюджету багатомільйонні податки, – розповів Анатолій Маслов. –  Ці кошти покривають усі наші видатки і наш бюджет є профіцитним. Ми провели перемовини з Глибочанською сільською радою Житомирського району на предмет об’єднання в ОТГ і отримали від них попередню згоду. Ведуться перемовини з Годиською сільською радою Романівського району.

Проте голова Житомирської облдержадміністрації, представляючи новий перспективний план, чомусь вирішив, що нам вигідніше приєднатися до Тетерівської  ОТГ. Ми звернулися  з офіційними листами в ОДА, до президента України, до прем’єр-міністра, щоб підтримали нашу пропозицію,  відповіді поки що не отримали.

Наразі  триває  процес добровільного об’єднання відповідно до закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Ми є сьогодні спроможною сільською радою для створення довкола неї ОТГ. У Високій Печі проживає понад три тисячі мешканців, територія – понад 200 кв. км, фінансові надходження дозволяють нам  бути центром громади. І в той же час нас збираються приєднати до Тетерівської ОТГ, яка не є показовою з точки зору економічної.

Наші мешканці, отримавши таку інформацію, налаштовані проти, готові до радикальних дій, перекривати дороги. Ми нічого не вимагаємо, а наполягаємо на тому, щоб був дотриманий у цьому питанні закон щодо добровільності об’єднання.  

Ми просимо дати нам можливість створити громаду, попрацювати, а час покаже, хто спроможний.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.