Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

АДВОКАТ СЕРГІЙ КОТВИЦЬКИЙ: «СВАВІЛЛЯ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ: ЧИ ПОНЕСУТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВИННІ?»

ДАІ, про яке складалися безкінечні анекдоти, відійшло в небуття і на зміну їй  прийшла патрульна поліція. Реформа! Таким чином, патрульна поліція стала піонером реформування правоохоронних органів та обличчям Національної поліції. Проте звички «ДАІшників»  досі не полишають деяких поліцейських.

Про це «ПРИМІСЬКОМУ ЖИТТЮ» розповів адвокат Сергій Валерійович КОТВИЦЬКИЙ:

– Хочу порушити питання, на мою думку, про свавілля патрульної поліції, це поліцейські, які патрулюють місто, автошляхи, зупиняють водіїв,  і в разі порушень накладають на них адмінстягнення.

У  ході здійснення адвокатської  діяльності  мені став відомий факт: 15 листопада минулого року працівники патрульної поліції в нічний час зупинили автомобіль, за кермом якого була вагітна жінка і утримували її протягом години без жодних пояснень. Я був змушений втрутитися у цю ситуацію і почав представляти інтереси цієї громадянки як адвокат. Під час спілкування з поліцейськими на місці події дізнався, що доказів якихось порушень з боку водійки на час, коли вони зупиняли автомобіль, не було.

Чому ж тоді вони утримували жінку протягом години? Відповіді на це питання я не отримав.

Тоді я був змушений звернутися на телефонну лінію «102» і викликав інший екіпаж патрульної служби. Телефонував тричі, оскільки оператор посилалася, що на місці, звідки я телефоную, вже є поліцейський екіпаж і він має вирішити конфліктну ситуацію. Я наполягав  на тому, що цей поліцейський екіпаж порушує закони. І лише після того приїхала друга поліцейська машина. З’ясували, що жінка, яка кермувала автомобілем і була зупинена, не порушила жодних правил, її утримували безпідставно. Жодного документу реагування на водійку не було складено,  її відпустили.

А це є порушення з боку поліцейських – незаконне утримання людини без будь-яких пояснень. Мною було підготовлено з цього приводу ряд адвокатських звернень до департаменту внутрішньої безпеки поліції і до управління патрульної поліції в Житомирській області, щоб розібралися в цьому питанні і винних притягли до відповідальності.

Таких звернень було п’ять. Однак з відповідей випливало, що службове розслідування  щодо поліцейських не проводилося. Що я як адвокат наче й не звертався до працівників патрульної поліції з письмовими запитами під час прибуття другого екіпажу. А у діях поліцейських порушень не знайшли.

Це змусило мене 30 січня цього року побувати на прийомі у начальника патрульної поліції в Житомирській області Гуменюка Олександра Леонідовича (на фото).

І тут відбувся також цікавий поворот подій. Керівник патрульної поліції повідомив, що розслідування щодо патрульного екіпажу проводилося, але ніби  я письмових заяв з приводу порушень поліцейськими не надавав . Не були допитані свідки подій, яких було четверо і вказувалися у моїй заяві. Чому так сталося,  начальник патрульної поліції пояснити  не зміг. Про деякі мої звернення він взагалі нічого не сказав, тому, що ця інформація йому не надійшла.

Управління патрульної поліції формально поставилося до скарг адвоката, не провело об’єктивного розслідування з приводу незаконних дій поліцейських. Однак керівник патрульної поліції пообіцяв мені, що розслідування буде поновлено і постраждала водійка, адвокат та свідки зможуть надати відповідні пояснення у цій справі  і за результатами розгляду буде винесено вмотивоване рішення.

Я сподіваюся, що буде проведено незаангажоване, відповідно до інструкції розслідування, яке визначить,чи правомірно діяли поліцейські, утримуючи в нічний час  вагітну водійку протягом години.

Якщо читачам «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» буде цікава ця розповідь про діяльність патрульної поліції, я зможу надати інші подібні факти в наступних номерах  газети.

Якщо подібні випадки трапляються з вами, можете звертатися в редакцію газети «ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ», яка переадресує мені  ваші питання. Гарантую, що по таких випадках безкоштовно надам кожному юридичну допомогу.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.