Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ТАРАС СОБКО: «ЖИТОМИРСЬКА РАЙОННА ЛІКАРНЯ МАЄ КЛАСНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ ТА СУЧАСНЕ ОБЛАДНАННЯ»

 Наразі питання про  реформування медичної  галузі  набуло особливої гостроти та резонансу. Адже українська медицина має змінюватись тільки на краще. І в жодному разі не повинен постраждати сам пацієнт. Тому як вплине реформа на сферу медицини розповів  в інтерв’ю «ПРИМІСЬКОМУ ЖИТТЮ»  генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради Тарас Дмитрович СОБКО.

–  Тарасе Дмитровичу, які позитивні зміни відбулися у Житомирській центральній районній лікарні  впродовж попереднього року?

– Наша лікарня провела підготовку  до реформи вторинної ланки. Перш за все, зміцнивши матеріально-технічне забезпечення, кадровий потенціал,  Житомирська районна лікарня увійшла в число шести лікарень області, яка буде  надавати медичну допомогу як лікарня інтенсивного лікування першого рівня, що підтверджено наказом  Міністерства охорони здоров’я  України.  

 Це дасть нам  змогу проводити лікування хворих з хірургічною, травматологічною патологіями тощо. Наразі триває процес модернізації лікувально-діагностичного відділення. У процесі реформування комп’ютеризували наш лікувальний заклад і отримали ліцензію на медичну практику.  Перед цим медичний заклад  було реформовано в комунальне некомерційне підприємство, що є обов’язковою умовою медичної реформи.   

У минулому  році запустили комп’ютерний томограф, який є обов’язковим для такого рівня медичного закладу.  Це самий точний та найсучасніший  в області комп’ютерний апарат. Придбання нового обладнання розкриває потенціал лікаря, який не сидить на місці, підвищує свій кваліфікаційний рівень, здобуває нові знання. А якщо лікар на своєму місці, то й пацієнти будуть впевнені в тому, що віддають своє здоров’я в надійні руки.

– У чому суть реформи вторинного (спеціалізованого рівня)?
– Якщо зараз фінансування надходить з державного до районного бюджетів  за певною формулою відповідно до кількості жителів району, на яких розраховують ліжкомісця, то з 2020 року все зміниться. З 1 квітня ми маємо заключити  договір з Національною службою здоров’я України і будемо отримувати зарплату  і фінансування згідно кількості пролікованих хворих. Скільки ми надамо медичних послуг,  стільки й отримаємо за це коштів. Кошти Національної служби здоров’я зможуть отримати тільки ті медичні заклади, які готові надавати певні медичні послуги за спеціально затвердженими протоколами лікування.

Для цього заклад повинен мати оснащення за певним переліком та, звісно, фахівців. Ми цей шлях вже пройшли.

Закон про державні фінансові гарантії передбачає, що програма медичних гарантій охоплюватиме практично повний перелік послуг. Крім первинної медичної допомоги і реімбурсації лікарських засобів, які виписують лікарі первинної ланки, до гарантованого пакета входитиме спеціалізована і високоспеціалізована медична допомога — як амбулаторна, так і стаціонарна, медична реабілітація, паліативна, екстрена медична допомога, допомога при пологах та вагітності, допомога дітям.  За такі послуги пацієнт не буде платити нічого. За нього буде платити національна служба здоров’я.

– І все-таки про кадри вашого закладу…

– Для нашої лікарні зараз  немає такого болючого «кадрового удару». Ми сьогодні намагаємося матеріально та й морально підтримати своїх працівників, не дивлячись на невисокі заробітні плати,  з надією, що це найближчим часом зміниться. Так, у нас нестача медичних сестер, які виїздять в пошуках заробітку в країни Європи, але це не позначається на роботі медичного закладу. Сьогодні  у нашій лікарні проходить практику вісім лікарів-інтернів, які в перспективі працюватимуть у нас, що  дасть змогу забезпечити  нас в кадрах лікарів. Саме лікар, його фаховість буде магнітом для пацієнтів, а відповідно, від нього залежатиме, скільки коштів отримає заклад на фінансування своєї роботи. Від цього залежатиме рівень зарплатні і лікарів, і медперсоналу.

–  Хто має змогу отримувати лікування в Житомирській районній лікарні, чи обов’язково бути мешканцем Житомирського району?

– У нашому закладі лікуються пацієнти з усієї області. Ми йдемо на це, щоб формувати потоки пацієнтів. Люди бачать нашу лікарню і роблять таким чином нам рекламу. Та лікарня, до якої будуть звертатися хворі, у якій працюють класні  спеціалісти, матиме перспективу розвитку, тоді, як кажуть,  «гроші підуть за пацієнтом».

Нам необхідно ще реформувати приймально-діагностичне відділення, тому що воно  має відповідати сучасним вимогам, 75% потреб фінансуватиме держава, 25% – місцевий бюджет.

Серед головних наших пріоритетів: по-перше, це кадри, по-друге, сучасне медичне обладнання, по-третє, нормальні умови перебування пацієнтів.

З минулого  року працюємо над придбанням  мамо графа. Це метод, який дозволяє виявити рак молочної залози у жінок на ранніх стадіях, це «золотий стандарт» в медицині. Усі жінки після 40 років повинні двічі на рік пройти обстеження молочної залози, а після 50 років щороку. Дякуючи підтримці Житомирської районної  ради, вже зібрано для цього   більше мільйона гривень. Хто може підтримати цей проект, прохання звертатися до Житомирської районної лікарні.

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.