Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

На сесії облради говорили про кадри, інтернати, кар’єри, космос та “бабло” для територіальних громад

17 вересня відбулася сесія обласної ради. Про кадрові зміни, що відбулися останнім часом, повідомив голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма. Так, область отримала нового голову обласної державної адміністрації Віталія Бунечка. заступницею голови ОДА стала Наталія Остапченко,  начальником Управління Служби безпеки України в Житомирській області  – Олег Головаш, начальником Головного управління Національної поліції в Житомирській області  – Сергій Крупєй, головою Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України  – В’ячеслав Василенко.

IMG_1259

Наступний рік в області проголосять роком Музею космонавтики імені С. П. Корольова

За таке рішення на сесії проголосували більшість депутатів обласної ради, у 2020-му році музей відзначатиме 50-річчя від дня створення. Музей космонавтики у Житомирі – єдиний музей в Україні, присвячений космічній тематиці. З 4 до 12 жовтня у Житомирі пройдуть заходи на космічну тематику: лекції, зустрічі, презентації, концерти, шоу, майстер-класи, а також зустріч із американською астронавткою Гайдемарі Стефанишин-Пайпер. Всесвітній тиждень космосу пройде під гаслом «Місяць: ворота до зірок».

Без крику пікетів та блокування трибуни

Виділення спецдозволів на користування надрами та надання у користування мисливських угідь пройшло цього разу тихо, хоча ще кілька місяців тому ці питання обговорювалися та дискутувалися за участі активістів, які у таких рішеннях вбачали корупцію. Видається, що регламентна комісія нарешті впорядкувала процедуру появи у сесійній залі активістів. Щоправда, окремі депутати (Тарас Собко, Ілля Смичок, Віталій Науменко) порушили питання роботи тих карєрів, які начебто виплачують зарплату у конвертах, приховують прибутки, ухиляються від наповнення місцевих бюджетів, коли в бюджет жодна копійка не надходить, а кошти опиняються в офшорах.

Заступився за власників карєрів перший заступник голови облради Сергій Крамаренко. За його словами, в останні роки в області було закрито дуже багато карєрів і працюють вони в дуже складних умовах.

Дай боже, щоб вони працювали. Але карєри працюють, а де бабло в бюджеті?”, – відреагував у свою чергу на виступ Крамаренка Ілля Смичок.

Не схотіли депутати і надати додатково у користування 657,0 га землі мисливцям клубу “Блазер”.

Депутати схвалили кандидатури представників громадськості, які увійдуть до складу поліцейської комісії ГУ Нацполіції та поліції охорони. Як зазначив голова регламентної комісії свободівець Сидір Кізін, до складу кожної із комісій увійде по 2 представники громадськості. Так, до складу комісії поліції охорони увійде відомий активіст Сергій Ткачук.

Про національну стратегію реформування інтернатних закладів говорила Раїса Гула ( фракція “ Опозиційний блок). Вона зазначила, що доречним було б почути звіт фахівців, які займаються цими питаннями в області.

IMG_1262

І хоча в деяких областях України безболісно проходить ця реформа, я вважаю, що реформа інтернатів в регіоні розпочалась непрофесійно, поспішно”, – сказала Р. Гула.

Ця тема виникла, коли депутати голосували за рішення щодо припинення Ушомирської загальноосвітньої школи-інтернату шляхом ліквідації. Представник територіальної громади нагадала, що “інтернат колись був показовим і для багатьох дітей цей заклад був спасінням, а тепер його просто “довели”. Ситуацію пояснила очільниця управління освіти і науки ОДА Лариса Шевчук, яка повідомила про законність реформування цього інтернату.

Прошу депутатів не маніпулювати дітьми!”, – висловився голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко.

Депутатка Олена Галагуза закликала місцеві територіальні громади виважено підходити до такого реформування, згадавши гіркий досвід історії з Даринкою Макарчук, яку вбив та спалив у печі батько, у якого спочатку відібрали дитину через пияцтво, а потім під тиском «активістів» повернули в родину.

Закликаю вас не робити політики на дітях, це страшно, бо в мене іноді складається враження, що про дітей ніхто не думає!” – заявила Галагуза.

Очільник облради В. Ширма нагадав, що профільна комісія погодила винесене на сесію питання, що в області діє програма реформування інтернатних установ, а також про те, що Бердичівський інтернат заповнений наполовину.

Зоя ЮХИМЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.