
28 серпня голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко провів першу прес-конференцію. Прийшли на неї не тільки журналісти, а й активісти, які вже звикли «не церемонитись» з пресою, вони перебивати чиновників та голосно кричали, якщо їм вчасно не відповідали.
Одразу ж скажу, що цього разу у активістів нічого не вийшло, оскільки Бунечко сказав, що якщо хтось дуже хоче показати себе, то нехай скликає власний брифінг. Отже, перша прес-конференція нового голови облдержадміністрації складалась із його виступу з різних тем.
Розпочинаючи зустріч, Віталій Іванович спростував викладені в окремих публікаціях чутки та неправдиві дані про його нібито причетність до олігарха Ігоря Коломойського. Так, Бунечко заявив, що компроментуюча його інформація з’явилася ще у 2015 році. «За роки служби в СБУ я жодного разу не був дотичний до корупційних скандалів. Кожне написане слово має своїх авторів, які хотіли мене скомпроментувати. Жодні перевірки не показали мою причетність до якихось корупційних скандалів. Я жодного стосунку до Ігоря Коломойського не маю», – сказав він.
Аудит усіх лісгоспів на Житомирщині
Зміни у цій галузі, за словами голови облдержадміністрації, розпочнуться з державного рівня та продовжаться далі вже в області. За час, що минув після його офіційного представлення Президентом України Володимиром Зеленським в Олевську, Бунечко встиг побувати у Попільнянському районі, де ознайомився з роботою лісового підприємства, а також у Ємільчинському. «Не звик сидіти на місці, щотижня планую відвідувати райони області», – сказав він.
Навести порядок у «бурштиновому хаосі»
Оскільки представлення Віталія Івановича відбулося в Олевську — «бурштиновій столиці» Житомирщини, тема незаконного видобутку бурштину цікавила пресу особливо.
«Ми наведемо порядок в цьому бурштиновому хаосі! А очільникам районів рекомендую перейматися проблемами районів, як я переймаюсь проблемами області», – сказав він.
Відповідаючи на запитання «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» про конкретні кроки в цьому напрямку, Бунечко зазначив, що своє слово тут має сказати новообраний парламент – прийняти пакет законів, які регулюватимуть видобуток бурштину і дадуть можливість легально його добувати (проект Закону України «Про видобування та реалізацію бурштину» ще у 2015 році був ухвалений Верховною Радою в першому читанні за основу, проте вже у лютому 2017 року Радою його погоджено не було, хоча в ньому визначалися умови легалізації бурштинового бізнесу, регламентувалися і спрощувалися дозвільні процедури).
«Ви ж бачите, що країна змінилася, люди змінилися, посадові особи змінилися, давайте знайдемо найкраще, можливо, Бунечка призначили не для того, щоб він показав, а щоб він поборов»,- емоційно відповів Віталій Іванович на запитання нашого кореспондента.
Відкатів не буде
Вже першими кроками у боротьбі з корупцією стало доручення голови облдержадміністрації переглянути всі об’єкти капітального будівництва на предмет відповідності їх реальної вартості.
«Нагору носити не треба. Відкатів не буде. Я тут не веду ні з ким переговорів та не продаю квитків. Буду співпрацювати з відповідними правоохоронними органами щодо подолання корупції», – підкреслив голова ОДА.
На Житомирську облдержадміністрацію чекає реорганізація
«Житомирська область – єдина область, де немає нині голів РДА. Для всіх відкритий «Соціальний ліфт», тому я закликаю всіх, хто активний, ініціативний, подавати документи на посаду голови РДА. Ласкаво прошу в команду разом змінювати нашу державу на краще», – сказав Бунечко.
При цьому він повідомив, що в області проведуть кадрові зміни. Так, зараз триває відбір на посади заступників голови облдержадміністрації, який проводить Комісія з попереднього розгляду пропозицій для призначення на посади керівників місцевих державних адміністрацій. Також Бунечко продовжує співбесіди з керівниками структурних підрозділів ОДА. Крім цього, в області шукають нових голів райдержадміністрацій, оскільки вже звільнені всі керівники районів.
«Ініційований Президентом України Володимиром Зеленським проект «Соціальний ліфт», відкритий для кожного жителя області. Хто не боїться складнощів, телекамер і журналістів, хто готовий працювати, хто має професійність, хто хоче змінювати країну, подавайте документи!», – сказав Бунечко і додав, що має намір відвідувати райони несподівано, без попередження, щоб не було показухи, а лише — реальна картина того, що відбувається.
Про багатостраждальний стадіон «Полісся»
За словами Бунечка, стадіон «Полісся» у Житомирі таки добудують.
«Мені розповідали, що я – вже четвертий губернатор, який говорить про це. Однак ми стадіон добудуємо за ті кошти, які є. Просити більше не будемо. Ті люди, які були замішані у можливих корупційних схемах, будуть відповідати перед законом», – сказав він.
На завершення першої зустрічі з пресою, керівник області розповів про пріоритети у роботі – відкритість для журналістів та громадськості, «нові обличчя в ОДА та РДА», завершення децентралізації та інші. Також він анонсував брифінги для журналістів та запросив у свою команду прес-секретаря, основне завдання якого – взаємодія зі ЗМІ та професійне висвітлення діяльності голови облдержадміністрації. Підсумовуючи зустріч, Бунечко пообіцяв зробити все, щоб багата не корисні копалини та інші ресурси Житомирська область нарешті перестала бути дотаційною, а влада навчилася працювати для людей, оскільки , за його словами, під час останніх президентських виборів в Україні «відбувся електоральний майдан, бо всім просто набридло те, що відбувалося…».
Зоя ЮХИМЧУК