Сьогодні: 21 травня 2022 року - субота

wordpress themes.

ВІТАЛІЙ БУНЕЧКО: «В УКРАЇНІ ВІДБУВСЯ ЕЛЕКТОРАЛЬНИЙ МАЙДАН, БО ВСІМ ПРОСТО НАБРИДЛО ТЕ, ЩО ВІДБУВАЛОСЯ…»

28 серпня  голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко провів  першу прес-конференцію. Прийшли на неї не тільки журналісти, а й активісти, які вже звикли  «не церемонитись» з пресою, вони перебивати чиновників та голосно кричали, якщо їм вчасно не відповідали.

бун 1 [1600x1200]

Одразу ж скажу, що цього разу у активістів  нічого не вийшло, оскільки Бунечко  сказав, що  якщо хтось дуже хоче показати себе, то нехай скликає власний брифінг. Отже, перша прес-конференція нового голови облдержадміністрації складалась із його виступу з різних тем.

Розпочинаючи зустріч, Віталій Іванович спростував  викладені в окремих публікаціях чутки та  неправдиві дані про його нібито причетність до  олігарха Ігоря Коломойського. Так, Бунечко заявив, що компроментуюча його інформація з’явилася  ще у 2015 році. «За роки служби в СБУ я жодного разу не був дотичний до корупційних скандалів.  Кожне написане слово має своїх авторів, які хотіли мене скомпроментувати. Жодні перевірки не показали мою причетність до якихось корупційних скандалів. Я жодного стосунку до Ігоря Коломойського не маю», – сказав він.

Аудит усіх лісгоспів на Житомирщині

Зміни у цій галузі, за словами голови облдержадміністрації, розпочнуться з державного рівня та продовжаться далі вже в області. За час, що минув після його офіційного представлення  Президентом України Володимиром Зеленським в Олевську,  Бунечко встиг побувати у Попільнянському районі, де ознайомився з роботою лісового підприємства, а також у Ємільчинському.  «Не звик сидіти на місці, щотижня планую відвідувати райони області», – сказав він.

Навести порядок у «бурштиновому хаосі»

Оскільки представлення  Віталія Івановича відбулося  в Олевську — «бурштиновій столиці»  Житомирщини,  тема незаконного видобутку бурштину  цікавила пресу особливо.

«Ми наведемо порядок в цьому бурштиновому хаосі! А очільникам районів рекомендую перейматися проблемами районів, як я переймаюсь проблемами області», – сказав він.

Відповідаючи на запитання «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» про конкретні кроки в  цьому напрямку,  Бунечко зазначив, що  своє слово тут має сказати новообраний парламент – прийняти пакет законів,  які регулюватимуть видобуток бурштину і дадуть можливість легально його добувати  (проект Закону України «Про видобування та реалізацію бурштину» ще у 2015 році був ухвалений Верховною Радою в першому читанні за основу, проте вже у лютому 2017 року Радою його погоджено не було, хоча в ньому визначалися умови легалізації бурштинового бізнесу, регламентувалися і спрощувалися дозвільні процедури).

«Ви ж бачите, що країна змінилася,  люди змінилися, посадові особи змінилися, давайте знайдемо найкраще, можливо, Бунечка призначили не для того, щоб він показав,  а щоб він поборов»,- емоційно відповів Віталій Іванович на  запитання нашого кореспондента.

Відкатів не буде

Вже  першими  кроками у боротьбі з корупцією стало доручення голови облдержадміністрації переглянути всі об’єкти   капітального будівництва на предмет відповідності їх реальної вартості.

«Нагору носити не треба. Відкатів не буде. Я тут не веду ні з ким переговорів та не продаю квитків. Буду співпрацювати з відповідними правоохоронними органами щодо подолання корупції», – підкреслив голова ОДА.

 На Житомирську облдержадміністрацію чекає реорганізація

бун 2 [1600x1200]

«Житомирська область – єдина область, де немає нині голів РДА. Для всіх відкритий «Соціальний ліфт», тому я закликаю всіх, хто активний, ініціативний, подавати документи на посаду голови РДА. Ласкаво прошу в команду разом змінювати нашу державу на краще», – сказав Бунечко.

При цьому він повідомив, що  в області проведуть кадрові зміни. Так, зараз триває відбір на посади заступників голови облдержадміністрації, який проводить Комісія з попереднього розгляду пропозицій для призначення на посади керівників місцевих державних адміністрацій. Також Бунечко  продовжує співбесіди з керівниками структурних підрозділів ОДА. Крім цього,  в області шукають нових голів райдержадміністрацій, оскільки вже звільнені всі керівники районів.

«Ініційований Президентом України Володимиром Зеленським проект  «Соціальний ліфт», відкритий для кожного жителя області. Хто не боїться складнощів, телекамер і журналістів,  хто готовий працювати, хто  має професійність, хто хоче змінювати країну, подавайте документи!», – сказав Бунечко і додав, що  має намір відвідувати райони несподівано, без попередження, щоб не було показухи, а лише — реальна картина того, що відбувається. 

Про  багатостраждальний стадіон  «Полісся» 

 За словами Бунечка, стадіон «Полісся» у Житомирі  таки добудують.

«Мені розповідали, що я – вже четвертий губернатор, який говорить про це. Однак ми стадіон добудуємо за ті кошти, які є. Просити більше не будемо. Ті люди, які були замішані у можливих корупційних схемах,  будуть відповідати перед законом», – сказав він.

На завершення  першої зустрічі з пресою,  керівник області  розповів про пріоритети у роботі –  відкритість для журналістів та громадськості,  «нові обличчя в  ОДА та РДА»,  завершення децентралізації та інші. Також він анонсував брифінги для журналістів та запросив  у свою команду прес-секретаря, основне завдання якого – взаємодія зі ЗМІ та професійне висвітлення діяльності  голови облдержадміністрації. Підсумовуючи зустріч, Бунечко пообіцяв зробити все, щоб багата не корисні копалини та інші ресурси Житомирська область нарешті перестала бути дотаційною, а  влада навчилася  працювати для людей, оскільки , за його словами, під час останніх президентських виборів в Україні  «відбувся електоральний майдан, бо  всім просто набридло те, що відбувалося…».

 Зоя ЮХИМЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.