Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

Депутатка-феміністка Ірина Ярмоленко пояснила значення 20% жінок у новому Парламенті на прикладі досвіду США

За даними політологів,  у новому Парламенті України буде майже 90 жінок, а це близько 20% від складу. Попередня рада мала  – 11 %. Таким відсоток забезпечили партії  “Голос”, “Європейська Солідарність” та «Слуга Народу”. 

Ірина Ярмоленко нещодавно повернулася з навчальної поїздки з США, та вирішила цей факт проаналізувати через досвід однієї з найбільш потужних держав світу. 

Вона зазначає, що в побуті та на офіційних заходах, помітила непогані показники гендерної рівності як в політиці, так і в бізнесі. Майже 25% жінок у владі.

“І Україна сто років тому, і США починали з нулів. Проте є кілька важливих тез, які для нас ще норма, а в Америці архаїзм. Там ніде вже не можна почути, що щось “не жіноча справа”. Отож, головне досягнення цього Парламенту, і нас як експертів з рівних можливостей – закласти тезу, що усі статі рівні, з рівним потенціалом, і в бізнесі, і в політиці, і в побуті,” –  каже депутатка, голова групи «Рівні можливості». 

Ярмоленко прогнозує, що унаслідок зміненої ментальної звички, система протистоянню жінкам почне ламатися та запрацює: «Америка над цією тезою та завданням вже пропрацювала 30 – 40 років, Україна – перші 10 років. І вже наші жінки показують хорошу динаміку у прийнятті рішень щодо участі у виборах та відкритті власних справ. Але і наша громадська організація «Центр Суспільних Комунікацій» продовжить цьому сприяти та вже оголосила про набір школи для підготовки кандидаток на місцеві вибори». 

я1 [1600x1200]

За її словами, в США переважно вже ніхто не буде говорити, що кандидатка буде погана, лише через те, що вона жінка. Там стоїть питання обговорення ідей, бачень, програм, а не статі, віку, соціального, або фізичного положення. 

Хтось запитає: чому Америці вдалося? Ірина каже, що відповідно історичних моментів добрі сто років тому жінки сказали, що тепер ЇХНІЙ час, а це половина держави (право голосу на виборах, революція 60-х, право на безпечний секс і захист). 

«У них, як і у нас є проблеми з порозумінням з Церквами (але це переважно у консервативних районах і не так гаряче, як у нас. Я все ж хочу нагадати, що я також ніколи не стою на тому, що жінка та чоловік однакові. Ми різні, але ми маємо мати рівне право вибору», – зауважує молода лідерка та мотивує і українок до боротьби за свої права.

Ірина привітала свої колежанок по проектах депутатку Харкова Марію Мезенцеву та радницю Президентка Марину Бардіну з проходом у новообрану Верховну Раду та повідомила, що приклад молодих фахівчинь до 30 років  –  це останні бар’єри у темі “Біжи, жінко, біжи”! Ти здана на усе! Ти вільна! Ти рівна! Ти рівноправна частина суспільства!

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.