Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

ДЕПУТАТИ ЖИТОМИРСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ВИМАГАЮТЬ ЗБІЛЬШИТИ ФІНАНСУВАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НА СЕЛІ

23 липня за участі голови Житомирської районної ради Сергія Крутія відбулося засідання постійної комісії з питань законності,  правопорядку і прав людини,  депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів та місцевого самоврядування  Житомирської районної ради.

Депутати погодили звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України та Національної служби здоров’я України про забезпечення державних гарантій щодо доступності ефективного та якісного медичного обслуговування сільського населення.

два [1600x1200]

З прийняттям Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” були запроваджені нові механізми фінансування галузі за принципом “гроші ходять за пацієнтом”, що дозволило з одного боку отримувати гідну заробітну плату працівниками первинної ланки надання медичної, а з іншого – гарантувати пацієнтам отримання якісної, сучасної та доступної первинної медичної допомоги. Впровадження медичної реформи у життя дозволило виявити і деякі слабкі її сторони.

Для первинної медичної допомоги на 2019 рік, яким визначені тарифи за надання медичних послуг, пов’язаних з первинною медичною допомогою, встановлюються як капітаційна ставка за обслуговування одного пацієнта протягом календарного року у розмірі 370,00 грн.  із застосуванням коригувальних коефіцієнтів залежно від вікової групи пацієнта.

Але для міста та сільської місцевості коефіцієнти однакові, що є несправедливим, адже неможливо порівнювати щільність розташування населення в місті та на селі, – зазначається у зверненні.

На селі це переважно амбулаторії з одним лікарем, які мають великий радіус обслуговування – великі дільниці з невеликими, віддаленими один від одного малочисельним населеними пунктами, до того ж які сполучаються поганими дорогами. Для забезпечення доступності та своєчасності надання медичної допомоги на таких сільських дільницях амбулаторії мають на утримання й такі структурні підрозділи як фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти, що потребує немалих фінансових ресурсів, адже кожен такий структурний підрозділ – це 2-3 медичних працівники, обладнання, невідкладна допомога та інше.

Непоодинокою є ситуація, коли з причини таких особливостей  лікар не може набрати кількість пацієнтів, необхідну для отримання коштів, достатніх для утримання даного медичного закладу, що призводить до реальної загрози скорочення медичних працівників та закриття закладів охорони здоров’я.

Особливості надання первинної медичної допомоги в сільській місцевості призводять до збільшення витрат на медичну допомогу, та як результат – виникнення ситуації коли витрати на надання медичної допомоги перевищують надходження від Національної служби здоров’я України, що створює загрозу щодо якості та доступності первинної медичної допомоги для сільського населення.

раз [1600x1200]

З метою недопущення таких “дискримінаційних” ситуацій та забезпечення сільського населення ефективною, якісною, сучасного та доступною медичною допомогою депутати звертаються з  пропозицією щодо запровадження для медичних закладів, що надають первинну медичну допомогу в сільській місцевості, обґрунтованого корегувального коефіцієнту до капітаційної ставки за обслуговування одного пацієнта.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.