Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

День Крошні – свято, яке вдалося всім на втіху

19 липня вперше крошенці відзначали свято рідного мікрорайону Житомира. Вже традиційно у житомирському “Парку Крошенському” відбулися масові гуляння. Однак так масово – тільки сьогодні, у День Крошні, яка у минулому була окремим селом.

Для гостей свята співали знамениті “Древляни” з народним артистом України Юрієм Градовським, дітей веселив лялькар Сергій Соловйов та артисти Житомирського обласного театру ляльок.

25

13

30

27 (1)

Участь у заході взяв і народний депутат України Віктор Развадовський, який презентував житомирянам історичний нарис “Крошня: з минулого – у майбутнє”, дослідження якого базуються на архівних джерелах і розкривають маловідомі сторінки нашого краю.

Слід зазначити, що Крошня колись була чеським поселенням. Теперішні їх нащадки дбають про збереження традицій. Представники чеської громади завітали на свято та частували усіх відпочиваючих чеським гуляшем, приготовленим за особливим рецептом. Присутній на першому Дні Крошні Віктор Развадовський зауважив, що такі заходи покликані до об’єднання і примирення: аби усі ми гордилися своїми здобутками і при цьому цінували надбання наших пращурів.

Оксана КРОПИВНИЦЬКА

 

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.