Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

УРЯД ГРОЙСМАНА ВИДІЛИВ ДОДАТКОВІ 24 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ МАЛИМ МІСТАМ ЖИТОМИРЩИНИ

Уряд Володимира Гройсмана виділяє близько 3 млрд грн на підтримку малих міст та райцентрів України. Кожна область отримає додаткові десятки мільйонів гривень на важливі соціальні та інфраструктурні об’єкти. Частину цих коштів – 23.8 млн грн уряд вже розподілив містам Житомирської області.

Міста районного значення вже у 2019 році отримають 3 млрд грн з Державного фонду регіонального розвитку. А з початку 2020 року усі малі міста матимуть повноваження та ресурси, які є зараз у великих міст та об’єднаних громад. Крім того, з 2020 року розпочнеться окрема урядова програма фінансування місцевих доріг, так званих «тешок», на 10 млрд грн.

Так фінансування від Уряду вже отримує смт Черняхів на реконструкціяю покрівлі з утепленням фасадів Черняхівської гімназії (3,1 млн грн.), смт  Ємільчине  на реконструкцію загальноосвітньої школи  N 1 (333 тис. грн), місто Коростишів на реконструкцію підприміщення для позашкільного навчального закладу (298 тис. грн); місто Овруч на реконструкцію  будівлі котельні під фізкультурно-оздоровчий комплекс (940 тис. грн.); смт Пулини на капітальний ремонт (комплексну термосанацію) Пулинської загальноосвітньої школи I-III ступенів (5 млн грн);  смт Ємільчине на облаштування плавального басейну Молодіжно-спортивного комплексу «Юність» (2,2 млн грн); смт Романів на капітальний ремонт опорного навчального закладу «Романівська гімназія» (4 млн грн); місто Радомишль на реконструкцію спорткомплексу «Динамо» (2,9 млн грн); місто Олевськ на будівництво Олевської гімназії (5 млн грн). А найближчим часом міста нашої області отримають фінансування і інших соціально-важливих проектів . 

Все це стало можливим завдяки реформі децентралізації, ініціатором якої був тоді ще віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман. За 5 років реформи, яка стала пріоритетною для Уряду, по всій країні побудовані і відремонтовані тисячі об’єктів, а громади отримали додаткові можливості та ресурси для розвитку. Продовження таких програм децентралізації в цілому критично залежить від того, чи буде новий уряд так само підтримувати громади,  як уряд Гройсмана, тобто від результатів парламентських виборів.

Як заявив Володимир Гройсман, лідер партії «Українська Стратегія Гройсмана» до 1 січня 2021 року потрібно, аби районні центри і міста районного значення отримали статус об’єднаних територіальних громад і отримали всі ті можливості і ресурси для розвитку, які вже мають завдяки децентралізації великі міста і об’єднані територіальні громади. «Це дасть їм можливість до процесу остаточного об’єднання почати вирішувати проблеми людей, почати будувати дороги, почати ремонтувати садочки і школи», – сказав Глава Уряду.

Олексій ПРОЦЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.