Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

СЕРГІЙ КУЗЬМІНИХ: «ДЕПУТАТСЬКИЙ МАНДАТ – ЦЕ НЕ НАГОРОДА І НЕ ІНДУЛЬГЕНЦІЯ. ЦЕ –НАПРАВЛЕННЯ НА РОБОТУ»

Таких, як брати Кузьміних – Олега і Сергія –  не переконати і не переробити. Коли боляче і важко, вони розуміють, що важко і боляче не тільки їм, і кидаються на допомогу.

Ми читали в газетах і дивилися телесюжети про командира 90-го окремого аеромобільного батальйону 81-ї десантної бригади Олега Кузьміних, який 122 дні провів у полоні у агресорів, якого по-звірячому катували, кидали в розлючений, накручений московською пропагандою натовп…

Після повернення з полону стало зрозуміло: таких, як Олег, тисячі, хто потребує фізичної та психологічної реабілітації. Бійців АТО з пораненими душами і тілами – тисячі. І – тисячі сімей, чиї рідні та близькі загинули там, на Донбасі. Їм потрібна допомога. Так виникла ідея створення благодійного Фонду братів Кузьміних і в рамках Фонду – мережі реабілітаційних центрів для бійців АТО/ООС.

«Ідея фонду виникла ще в 2014 році, коли служив в 95-й аеромобільній бригаді, – розповідав в 2016 році Олег Кузьміних (в інтерв’ю ВВС від 20 січня 2016 р.), – коли бачив загиблих товаришів і знав, що ось у нього залишилися дружина і діти. І так виникла ідея підтримувати сім’ї, а також допомагати з реабілітацією та лікуванням. .Про перспективи фонду ми не замислюємося. Якщо у наших людей є бажання допомагати бійцям, які втратили здоров’я, фонд буде існувати. Коли люди не захочуть підтримувати своїх співвітчизників, він припинить існування…»

Фонд існує. Фонд розвивається. Фонд допомагає повернутися до мирного життя травмованим фізично і психологічно українським воїнам. Всі сили віддає йому молодший брат Олега Сергій. Олег продовжує військову службу. Сергій же поринув у роботу з Фондом і розвиток мережі реабілітаційних центрів. Але – вся країна потребує реабілітації. І це не тільки тренажери і психотерапевти. Має бути державна політика, орієнтована на людину. Коли сформувався політичний рух «Слуга народу», і коли країну очолив лідер цього руху Володимир Зеленський, брати Кузьміних зрозуміли, що їх і таких, як вони, почують.

Саме тому Сергій Кузьміних прийняв рішення балотуватися до Верховної Ради України від партії «Слуга народу» по одномандатному виборчому округу №67.

***

Я – в житомирському реабілітаційному центрі братів Кузьміних, що у Житомирі по вул. Вітрука, 18. Тренажери, мати, різноманітні складні пристрої, які звисають зі стелі. Здогадуюся – вони для тих, кому доводиться заново вчитися ходити…

– Фонд братів Кузьміних обладнав вже три реабілітаційні центри для учасників АТО: в Житомирі, Черкасах та Києві. Житомирський був найпершим, – розповідає Сергій Кузьміних. – Потім обладнали ще два і вирішили на основі набутого досвіду  переобладнати Житомирський.

– Як взагалі виникла ідея створення таких центрів?

– У 2016 році ми відправили двох хлопців в Чехію на реабілітацію. Це коштувало 9 тисяч євро. Це дуже дорого. Тому виникла ідея створити реабілітаційний центр у нас, в Україні. У січні 2017-го в Житомирі ми відкрили перший центр.

– Як вирішували проблеми кваліфікованих кадрів?

– Це дійсно є проблемою. Ми запросили випускників житомирського університету «Україна», де є кафедра реабілітації, і Київського національного університету фізкультури і спорту. Вони пройшли тренінги у фахівців всеукраїнського рівня і приступили до роботи. У жовтні 2017-го ми відкрили другий центр в Черкасах. Як і реабілітаційний центр в Житомирі, він надає послуги учасникам бойових дій безкоштовно. У травні 2018-го почали переговори з владою Києва про створення реабілітаційного центру в столиці. Нам виділили двоповерхове приміщення в Солом’янському районі без комунікацій, без електрики. Ми почали будівництво, і ось, буквально тільки що, Київський реабілітаційний центр братів Кузьміних почав приймати пацієнтів.

– Волонтерство – це чудово, але на нього потрібні великі гроші! У вас кожен тренажер коштує в межах 200 тисяч гривень. Звідки «приходять» гроші?

– Крім учасників АТО, які проходять реабілітаційні процедури безкоштовно, є у нас платні пацієнти, які дають можливість оплачувати оренду площ і платити зарплати співробітникам. Плюс Благодійний фонд братів Кузьміних збирає пожертви, за рахунок яких фінансує реабілітаційні центри.

– Звідки методики реабілітації?

– Ми об’їздили десятки реабілітаційних центрів в Україні і Європі. Побували навіть у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Набралися досвіду і знань, відповідно до яких і обладнаємо свої центри.

– Сергію, чому Ви вирішили балотуватися до Верховної Ради і чому саме під егідою партії «Слуга народу»?

– У 2015 році, коли брата звільнили з полону, надходило багато пропозицій від різних політичних сил. Ми не побачили такої політичної сили, яка здатна радикально змінити країну. Зараз ми таку силу побачили. Меседжі, які виходять від партії «Слуга народу» і Президента Зеленського, нам зрозумілі і близькі.

– А що було до Зеленського?

– Ми стикалися з повною байдужістю влади. Один чиновник сказав тоді: «Ми вам не заважаємо, це вже добре». А обласна адміністрація запропонувала приміщення під реабілітаційний центр на території… психіатричної лікарні! Зараз нас почули!

– За що і з чим (ким) збираєтеся боротися в своєму окрузі?

– В першу чергу, з бездоріжжям і чиновницькою байдужістю. Ми їздимо по округу і бачимо жахливий стан доріг. Якщо на Чуднів дорогу загальнодержавного значення зробили, то в Романів проїхати дуже важко – дороги немає, є ями в півметра завглибшки! Немає доріг, немає зв’язку. Любар оточений стихійними бійнями – район на межі екологічної катастрофи. З цим щось треба робити, в тому числі і на загальнодержавному рівні. Або – непомітна з Києва та Житомира проблема: в селищі Висока Піч відсутнє відділення банку. Немає навіть банківського терміналу, і за банківськими послугами доводиться їздити в Житомир. Якщо цю проблему неможливо вирішити на рівні області, значить її рішення знаходиться в Києві!

– За що маєте намір боротися у всеукраїнському масштабі?

– Країні терміново необхідна судова реформа. З неї і потрібно починати тотальну боротьбу з корупцією та рейдерством.

– Але корупція засіла і в Верховній Раді! Там її витоки, і в кишені тих, хто сидить в сесійній залі, стікаються брудні грошові потоки. Як мега-корупцію витравити звідти?

– Не треба голосувати за корупціонерів.

– А якщо ми до нього звикли, тому що він хороший: дитячі майданчики робить, продуктові набори роздає?

– Продуктовий набір з’їли, і завтра знову захочеться їсти. Давайте заведемо в Верховну раду чистих і чесних людей, і країна почне буквально відразу розквітати! І не потрібно буде чекати чергової подачки від «хорошого» депутата.

– Кого Ви не хочете бачити у Верховній Раді?

– Я не хочу бачити тих, хто не готовий сказати: «Донбас і Крим – це Україна». Не хочу бачити там некомпетентних, нікчемних людей. Депутатський мандат – це не нагорода і не індульгенція. Депутатський мандат – це направлення на роботу, дуже важку роботу.

Розмовляв

Богдан ЛУЦЕНКО

На фото:  Сергій та Олег КУЗЬМІНИХ

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.