Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

Ірина Ярмоленко: «Намагаюся об’єднати творчих житомирян, щоб обмежити використання пластикових пакетів»

У «Агенції розвитку міста»  відбулося неформальне обговорювали шляхів втілення проекту щодо обмеження використання пластику.

Депутатка Ірина Ярмоленко 28 травня організувала зустріч у офісі «Агенція розвитку міста» з її керівником Борисом Пахолюком (наразі агенція працює над втіленням проекту «#Ця торба»), засновницею фірми «GoodEcoMood» Наталією Клебанською та організаторкою одного з екологічних проектів для Майстерні міста 2019 Ліаною Мостовською.

«Щоб обмежити використання пластику, потрібна велика просвітницька кампанія. Нещодавно відбулася зустріч з представниками торговельних мереж міста й владою з приводу поширення екологічної ідеї та просування еко-сумок. Жодна із сторін не проти приєднатися до такої екологічної ініціативи, це не аби як радує. Окрім того, у рамках проекту Ліани Мостовської для Майстерні міста, ми домовилися з деякими торговими мережами про розміщення табличок із закликами та кейсами бути екологічно свідомими, міська рада разом з “Агенцією розвитку міст” розробила бренд для еко-сумки, найближчим часом вони також з’являться у магазинах. А  Наталя розробила бізнес-модель пошиття багаторазових торбинок як альтернативу “целофану”, ми ж з Ліаною підготували росвітницькі заходи», – каже Ірина Ярмоленко.

ця1 [1600x1200]

Наталя Клебанська займається розробкою та пошиттям еко-торбинок для продуктів різних видів:

«Такі інноваційні торбинки широко поширені в Європі, але в Україні ними мало хто користується, та й знайти їх на полицях магазинів майже неможливо. Я дізналася про екологічну ініціативу Ірини Ярмоленко і поцікавилася, як долучитися : пошила декілька зразків екологічних торбинок, які можна використовувати для овочів, фруктів і навіть круп. Зараз займаюся економічною складовою цього питання: шукаю постачальника тканини та підрядника, який зможе шити їх на замовлення. Така альтернатива пластику є екологічно вигідною, а тому має стати цікавою і місту, сподіваюся», – розповідає Наталія.

Одним з важливих кроків для підвищення екологічної свідомості є проект громадської діячки Ліани Мостовської «Житомир – місто рівних можливостей. ЕКО». Ліана разом з ідеологинею цього проекту Іриною Ярмоленко представлять його на Майстерні міста 2019 6 червня в дворах мікрорайну Панчішки та 8 червня в парку імені Юрія Гагаріна. У рамках заходу відбуватимуться воркшопи, інтерактиви для дітей, просвітницькі заходи.

Учасники обговорення домовилися про подальшу співпрацю щодо поширення екологічних ініціатив.

Нагадуємо, минулої сесії депутати міськради проголосували за проект рішення Ірини Ярмоленко «Про обмеження використання пластикових пакетів на території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади».

До слова, 40 країн світу ввели заборону або обмеження продажу та виробництво пластикових пакетів і почали використовувати паперові й тканинні сумки. В Україні понад 90% поліетилену та пластику не утилізовують, а одна людина протягом року використовує приблизно 500 пакетів, у той час як у ЄС цей показник наближається в середньому до 90 пакетів за рік.

Прес-служба Ірини Ярмоленко

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.