Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

Які громади Житомирщини можуть отримати до 5 млн. грн. на реалізацію культурного проекту

Завершився прийом заявок для участі у Всеукраїнському конкурсі «Малі міста – великі враження». На конкурс надійшло 181 заявок, 12 з яких – з Житомирської області. Про це повідомляють в Офісі реформ Житомирського РВ АМУ.

«Асоціація міст України підтримує проект «Малі міста – великі враження» і в цьому році ми надавали консультативну підтримку місцевим радам у підготовці заявок на конкурс. Тішить, що громади Житомирщини більш активні: якщо минулого року наша область представила 8 проектів, то цього року вже 12. Усі вони пройшли експертизу та допущені до голосування, а отже заявки написані якісно, з дотриманням усіх вимог конкурсу. Невеликі громади мають шанс отримати фінансову підтримку та продемонструвати світові власний культурний потенціал», – зазначила виконавча директорка Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська. 

Також вона зауважила, що регіональне відділення знайоме з більшістю поданих проектів, і всі вони гідні перемоги.

Серед запропонованих проектів громад Житомирщини найбільш поширені фестивалі та мистецькі свята:

 1. «Культурно-мистецький простір молоді «AndrFEST», Андрушівський район.
 2. «OLIZAR MUSIC FEST», Коростишівська ОТГ.
 3. «Створення музею старожитностей «Скриня», м. Овруч.
 4. «Інкубатор ремесел», Малинська міська рада
 5. «Відновлення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва в смт.Червоне Житомирської області», Червоненська селищна ОТГ.
 6. «Доторкнутися до неба» (110 річчя створення першого авіаційного підприємства в Україні), Червоненська селищна ОТГ.
 7. «Облаштування інтерактивної кімнати під назвою «Музей без віку», Радомишльська міська ОТГ.
 8. «Бальзак вікенд у Верхівні, /Balzac weekend у Верхівні/», (в рамках щорічного фестивалю Balzac Fest), с. Верхівня.
 9. «Створення ландшафтно-скульптурного оглядового майданчику “Дивосвіт Трипілля – Світ Злагоди” на пам’ятці археології в с. Городське», с. Городське Коростишівського району.
 10. «Пленер «Пулинські барви», селище Пулини.
 11. «Створення Центру української культури та етнографії «Оберіг Студеної Води» у селі Студениця Житомирської області», с.Студениця Коростишівського району.
 12. «Анімаційний сільський туризм «Козацький хутір»: Налагодження організованого змістовного дозвілля в Семенівській ОТГ», Семенівська сільська ОТГ.

Даний конкурс проводиться вдруге. Минулого року свої сили у національному конкурсі спробували Андрушівка, Баранівка, Коростень, Новий Завод, Овруч та Олевськ, а проект Коростишівської міської ради «Перлина художнього каменярства» (Парк – купальня садиби графа Олізара) потрaпив до фінaлу конкурсу.

Переможців визначать 5 липня. Саме з цієї дати розпочнеться реалізація проектів, що мають завершитися до 20 листопада 2019 року. Цьогорічній конкурс пройде під гаслом «Дивись, Україно!». Загалом для підтримки проектів виділено 50 мільйонів гривень, що дозволить реалізувати близько 100 культурно-мистецьких подій у невеликих містах. 

Світлана ПРОКОФЄВА, 

консультант з комунікацій, АМУ, проект «ПУЛЬС»

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.