Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

КОМУ ВИГІДНО СПЕКУЛЮВАТИ НА ТЕМІ ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ, ВИДІЛЕНИХ НА РОЗВИТОК ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА «САН САНИЧ»?

Позачергове засідання Громадської ради при Житомирській райдержадміністрації, яке відбулося 14 травня, пройшло в діловій та доброзичливій атмосфері, яка була спрямована передусім на конструктивну співпрацю. Однак, завдячуючи Олександрові Колибабчуку, який розмістив у соціальній мережі Facebook інформацію «Як корова 287 тис. грн. в фермерському господарстві «Сан Санич» язиком злизала», розмова набула загострення. 

Нагадаємо: у 2016 році, як ніколи раніше, фінансовий прогноз районного бюджету передбачав, що він буде в рази більшим, а відтак певну його частину можна буде спрямувати і на фінансову підтримку аграріїв. Насамперед, на стабілізацію та розвиток тваринницької галузі, стан якої в районі, як загалом і в державі, бажає бути набагато кращим. Особливо, в частині виробництва молока та м’яса. Показники обсягів виробництва цієї продукції в районі щороку знижують рейтингові оцінки діяльності райдержадміністрації у цій сфері.

Фермерське господарство «Сан Санич», яке придбало для ведення тваринництва  41 корову і 9 нетелів звернулося до конкурсної комісії райдержадміністрації із відповідною заявою про надання йому фінансової підтримки. На сесії Житомирської районної ради у 2016 році було вирішено надати фермерському господарству таку фінансову підтримку в сумі 287,046 тис. грн.,  як певну частину відшкодування вартості придбаної худоби. Наданню такої допомоги передували не лише чисельні консультації, а й засідання колегії райдержадміністрації, засідання постійної комісії при районній раді та засідання конкурсної комісії з надання цієї фінансової допомоги, що діяла відповідно до вимог Порядку надання коштів районного бюджету.

Даним Порядком передбачено не лише надання до конкурсної комісії необхідного переліку документів претендентом щодо отримання фінансової підтримки, а й зобов’язання стосовно повернення до бюджету отриманих коштів на випадок, якщо вимоги Порядку будуть порушені.

Ніби, все,як має бути.

Однак, виявився недолік в діючому Порядку. Це – відсутність самого механізму повернення отриманих грошових коштів на випадок невиконання вимог Порядку.

Чому не було цього передбачено відразу?

А, тому, що ніхто, враховуючи всіх без виключення, хто приймав участь в розробці змісту Порядку та його наступного затвердження, і гадки не мав, і не допускав, що вимоги Порядку можуть бути порушеними. Адже отримати фінансову підтримку не так просто. Тим більше, що впродовж минулих років фінансова допомога СПД АПК району не надавалися.

Але сталось, як сталось.

Що ж було зроблено з боку райдержадміністрації та районної ради  з того часу, коли стало відомо про наявність порушень з боку ФГ «Сан Санич» для того, щоб виправити ситуацію? За участю працівників управління агропромислового розвитку  та члена Громадської ради Юрія Бовсуновського до фермерського господарства було здійснено виїзд на предмет огляду існуючого стану фермерського господарства і підтвердження інформації про порушення ним в частині ведення тваринництва, зокрема відсутності необхідного поголів’я. 

Без присутності самого голови ФГ «Сан Санич» стало відомо, що кількість поголів’я ВРХ (корови, нетелі і телички), народженого починаючи з 2016 року, відрізняється (в сторону зменшення) від тієї кількості, що була передбачена взятими ФГ «Сан Санич» зобов’язаннями.

Відразу було повідомлено голову райдержадміністрації та голову районної ради про виявлені факти, надано пропозиції щодо вжиття необхідних заходів по виправленню ситуації в частині ведення тваринництва і повернення до районного бюджету отриманих фермерським господарством коштів.

Підготовлені пропозиції було розглянуто на засіданні постійної комісії з питань розвитку АПК, земельних відносин та екології Житомирської районної ради, а також, на позачерговій 24-й сесії районної ради VII скликання.

За рішенням сесії районної ради № 851 від 24.04.2019 р., було внесено зміни до діючої Програми, у тому числі і в частині самого механізму повернення  СПД отриманих коштів на випадок невиконання ними раніше взятих зобов’язань.

Відповідно до цього рішення районної ради,  головою райдержадміністрації 03.05.2019 року було видано розпорядження №122  «Про утворення тимчасової комісії для проведення обстеження  наявного поголів’я ВРХ у ФГ «Сан Санич».

Термін обстеження, відповідно до розпорядження, передбачений датами від 14 до 17 травня 2019 року. А інформування голови РДА  і районної ради про результати, висновки  і пропозиції комісійного обстеження, у відповідності з Актом комісійного обстеження,  мають бути надані до 21 травня цього року.

Впродовж всього того часу, коли було прийнято відповідні рішення,  і до 14 травня цього року в усній і телефонних розмовах з представниками  ФГ «Сан Санич» жодного разу не було заперечень, щодо наявності порушень з боку фермерського господарства взятих ним зобов’язань на час отримання ним фінансової допомоги і повернення цих коштів до районного бюджету у повному обсязі відповідно до зазначеної в Акті комісійного обстеження дати.

Саме про це, і лише про це, і ні про що інше двічі мною було наголошено у ході обговорення даного проблемного питання з членами Громадської ради Житомирської райдержадміністрації на її засіданні 14 травня. Окремими членами ради під час обговорення існуючої ситуації було надано конструктивні поради. Так і має бути.

Сама атмосфера розгляду існуючої проблеми, сам алгоритм дій відбувалися по діловому всіма присутніми членами Громадської ради. Врешті-решт, після  обговорення цього питання одностайно погодили: «Інформацію начальника управління агропромислового розвитку з приводу повернення  до районного бюджету отриманих ФГ «Сан Санич» грошових коштів взяти до відома».

У той же час, Олександрові Колибабчуку видалося, що вирішення існуючої проблеми членами громадської ради необхідно висвітлити по-своєму, «смачніше».  

Але ж не впаде або не оступиться той, хто не йде. І не помиляється той, хто нічого не робить.

Якщо це членів громадської ради влаштовує, то нехай так і буде.  

 Володимир ОРЖЕХІВСЬКИЙ,

начальник управління

агропромислового розвитку

Житомирської  РДА

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.