Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

На знак щиросердної уваги, поваги та шани, Віктор Развадовський передав для майже 600 ліквідаторів матеріальну допомогу

26 квітня виповнилося 33 роки від часу найстрашнішої у світі техногенної катастрофи – аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції.

 

 

І навіть нині далеко не кожен знає, що якби не вчасні, безкорисні, професійні та жертовні дії ліквідаторів у протистоянні з підступним, невидимим і смертоносним радіоактивним ворогом, після двох вибухів на ЧАЕС, серцевина четвертого реактора Чорнобильської АЕС, яка плавилася, могла зруйнувати бетонне перекриття та провалитися у воду під ним, спричинивши третій – куди потужніший вибух, який зробив би Східну Європу, а отже і Україну, непридатною до життя на сотні тисяч років. Щоб цього не допустити, ліквідатори пожертвували не лише своїм здоров’ям, а й життям. Серед них – Олексій Ананенко, Валерій Безпалов та Борис Баранов, які знаючи, що прирікають себе на неминучу швидку і пекельно болючу смерть, після того, як у водоймі відмовили машини-роботи, спустилися у радіаційне вариво, у дрімучій темноті навпомацки знайшли та відкрили два клапани. Випустивши з басейну воду, герої врятували мільйони людських життів! Але через кілька днів, на превеликий жаль, самі відійшли у вічність.

– Щиросердно дякую ліквідаторам-чорнобильцям за їх подвиг, бажаю здоров’я, благополуччя, та довгих щасливих років життя! Низько схиляю голови перед усіма, хто пішов у той ядерний вогонь, – сказав у своєму зверненні з нагоди сумної дати народний депутат України від 67-го Чуднівського одномандатного виборчого округу. До слова, теж ліквідатор наслідків Чорнобильської катастрофи у травні-червні 1986 року.

А ще Віктор Развадовський на знак щиросердної уваги, поваги та шани, вишукав для майже шестисот побратимів-ліквідаторів посильну фінансову допомогу за позабюджетні кошти. Десятки людей завдячуючи своєму народному депутату були відзначені пам’ятними медалями “Тим, хто врятував світ”, “За мужність”, подяками та преміями до них. І, зокрема, пацієнти терапевтичного відділення обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського для лікування постраждалих від аварії на ЧАЕС, відкритого найперше під тиском фракції чорнобильців у Житомирській обласній раді, яку свого часу очолював Віктор Развадовський, та громадського активіста Леоніда Антонюка, внаслідок активного сприяння тодішнього начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександра Торбаса та нового головного лікаря лікувального закладу Богдана Леськіва.

47

27

А до підніжжя пам’ятних знаків, споруджених за кошти народного депутата України та за сприяння представників його команди, на Житомирщині було піднесено корзини та букети живих квітів.

15 (1)

20 (2)

У відповідь від вдячних земляків на адресу Віктора Развадовського прозвучали чисельні подяки за постійну увагу до них, підтримку та побажання міцного здоров’я, щастя і подальших багатьох плідних років представлення їхніх інтересів у Верховній Раді України. Зокрема і за фінансову допомогу в організації тепер уже туристичних поїздок у 30-ти кілометрову Чорнобильську зону відчуження, які стали традицією.

Задушевною українською піснею у ці дні героям-ліквідаторам свою вдячність висловили артисти народного аматорського гурту “Джерела” та народного аматорського хору “Поліський передзвін”.

Богдана РОЗКВІТ

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.