Сьогодні: 18 травня 2022 року - середа

wordpress themes.

Василь ЗАРІЧНИЙ: «ДБАЙЛИВЕ ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ ПРИНОСИТЬ СВОЇ РЕЗУЛЬТАТИ»

Василь Григорович ЗАРІЧНИЙ належить до родини династії в галузі лісового господарства. З дитинства любив ліс, тому й вибрав собі професію на все життя,  яка приносить йому задоволення і дає наснагу сумлінно працювати. Закінчив Малинський лісотехнічний коледж, Житомирський агроекологічний університет. Нині очолює Державне підприємство «Зарічанське лісове господарство»,  яке ефективно працює, де  виплачують високу заробітну плату, де постійно проводиться модернізація деревообробки. Зарічанське лісове господарство сертифіковане за міжнародною системою FSI.

Василь ЗАРІЧНИЙ   дав інтерв’ю для газети «ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ». 

 – Василю Григоровичу, як Вам вдалося за короткий термін вивести  підприємство на такий високий рівень?

– Ми раціонально почали використовувати сировину у переробці, зросли прибутки, зросла зарплата, підприємство виплачує заохочувальні премії, у людей виріс стимул краще працювати. У нас є цехи переробки лісової продукції. За 2017 рік ми сплатили до державного бюджету 6,8 мільйона гривень. А вже у 2018 році  – більше 10 мільйонів.

– Як реорганізовувалося ваше підприємство?

– ДП «Житомирський військовий лісгосп» увійшло до складу Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства. Наказом №312 від 25. 04. 2018 року було змінено назву ДП «Житомирський військовий лісгосп» на державне підприємство «Зарічанське лісове господарство».

З якими економічними показниками ви зустріли 2019 рік?

– Сьогодні ми успішно працюємо і маємо високі показники. Приведу результати за 2018 рік. Чистий фінансовий результат  у  2018 року – 578 тис. грн. ( у 2017 році – 526 тисяч) – зростання на 9,9 %.

Сплата податків та зборів до місцевого бюджету –  2 670 тис. грн. (в порівняні з 2017 роком  – 2 197 тис. грн.).  Ми наростили обсяг реалізованої продукції за 2018 рік,  він становив 27 551 тис. грн.

На підприємстві сьогодні працює 89 працівників. Середня заробітна плата становить  11 376 гривень (у 2017 році – 9 329 гривень). Вважаю, що заслуга в цьому належить всьому  колективу. Кожен з працівників вніс  свій вклад в розбудову підприємства.

– Коли було створено на території підприємства рекреаційний майданчик?  

ліс 1 [1600x1200]

– Проблема цивілізованого відпочинку на природі назріла давно. Цю проблему взялися вирішити лісівники, створюючи на території області декілька сотень рекреаційних майданчиків. Коли я очолив підприємство, було вирішено створити такий майданчик і у нас.

Так як наше лісове господарство знаходиться на околиці Житомира, ми розробили проект рекреаційного комплексу. Це сучасний центр короткого відпочинку, що включає альтанки, дитячий майданчик із казковими персонажами, зариблений ставок,  мангали для шашликів.

ліс 2 [1600x1200]

Людям, які проходять повз територію нашого господарства,  цікаво заглянути  до привабливого куточка відпочинку і зупинитися тут на відпочинок.

Над художнім оформленням і обладнанням працював наш художник-оздоблювач.

До нас приходять учні зі шкіл міста Житомира на екскурсії, щоб помилуватися казковими скульптурами, відпочити на природі.

Яка сьогодні ситуація щодо усихання сосни звичайної?

– Перед нами стоїть завдання поліпшити цю ситуацію силами фахівців. Ми намагаємося  зберегти ліс. І працюємо протягом багатьох років без державної допомоги. На мою думку, ліс повинен залишатися у державній власності. А наша головна задача  – садити, доглядати і берегти ліс.

Важливо зреагувати на перші ознаки захворювання. Це проведення своєчасних адекватних санітарних заходів, щоб  зупинити висихання на окремо взятих лісових ділянках. Якщо провести запобіжні заходи і вчасно видалити хворі дерева, то це дасть  можливість запобігти подальшому поширенню шкідників та хвороб.

– Чи проводите просвітницьку діяльність щодо збереження лісу?

– Учням шкіл, студентам передаємо свій досвід, прищеплюємо любов до природи  під час відвідування нашого лісового господарства. Розповідаємо, як правильно треба проводити ведення лісового господарства.

Я звертаюся до читачів газети «ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ»: «Бережіть ліси, щоб вони були зелені, і люди могли гарно проводити відпочинок на природі».

– Чи забезпечує ваш базовий лісовий розсадник потреби підприємства?

– Наше підприємство вирощує сіянці. За останні роки було вирощено більше 1 мільйона сіянців, які забезпечують потребу лісгоспу в повному обсязі. Ми висаджуємо сосну звичайну, дуб черешчатий, модрину Європейську, яка дуже швидко росте, має хорошу приживлюваність і не боїться шкідників та хвороб. Плануємо висаджувати  павловнію, яка використовується у виробництві біопалива. Щорічно проводимо посадку лісових культур на площі 100 гектарів.

Щоб домогтися хороших показників на підприємстві, треба постійно працювати над економічними показниками. У нас працюють досвідчені фахівці, є сильна команда однодумців. А також  щире ставлення до людей приносить свої  результати.

– Як ваші працівники підвищують свою  кваліфікацію?

– Велику увагу приділяємо фахівцям  лісового господарства, яких направляємо на навчання. За кошти нашого підприємства вже пройшли навчання на курсах підвищення кваліфікації наші  працівників в Українському центрі підготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства і отримали відповідні посвідчення 19 працівників.

– Які нові сорти дерев висаджуєте?

– Щоб росли могутні ліси, треба не жаліти коштів на нові сорти дерев. Ми закупили майже на 100 тисяч гривень саджанці модрини Європейської.  

Кожен працівник лісового господарства все своє життя працює на результат, вкладає в роботу своє здоров’я і душу. Прикипає серцем до лісу, працює сумлінно і добросовісно за покликом серця.

– Знаю, що Ви займаєтесь волонтерською діяльністю…

– Вже п’ять років триває війна. Ми, як усі українці, підтримуємо нашу армію. Ми ставимося до волонтерського руху з розумінням, постійно надаємо допомогу і воїнам 95-ої аеромобільної бригади, і 30-ої бригади. А взамін отримуємо щирі подяки від воїнів, які захищають нашу Батьківщину.

–  Розкажіть про  акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках».

– Щороку навесні ми віддаємо шану Природі, відзначаючи Міжнародний день лісів, День Довкілля та День Землі.

Садіння лісів в межах акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» –  це завжди свято, адже до нього долучаються люди, які не причетні до професії лісівника, але прагнуть поспілкуватися з природою та зробити свій внесок у примноження зелених скарбів. З кожним роком все більше бажаючих приєднуються до таких заходів. Адже, коли людина власними руками спробує посадити дерево і відчує цю нелегку справу, то в майбутньому вона не захоче  його знищити.

Щоб привернути увагу громадськості та молоді до такого важливого та відповідального процесу як створення лісів, вже не один рік поспіль ДП «Зарічанський лісгосп» проводить акцію «Майбутнє лісу в твоїх руках».

У кінці березня цього року учні 6-Б класу Житомирської гуманітарної гімназії №1 приєдналися до цієї акції. На чолі з керівництвом лісгоспу та  працівниками Корбутівського лісництва школярі висадиди саджанці сосни звичайної, дуба звичайного та ліщини в кварталі 22, виділ 14/3. Також до акції приєдналися депутати Станишівської ОТГ та представники Товариства лісників Житомирської області.

Усі разом посадили близько гектара молодого лісу. Традиційно фахівці лісгоспу провели короткий інструктаж і показали, як працювати мечем Колесова та як правильно садити сіянці молодих дерев. Після того усі гуртом узялися до справи з ентузіазмом та працювали у піднесеному настрої та з величезним задоволенням.

До акції  залучили в цьому році учнів  Житомирських гімназій №№1, 3 та школи №2 с. Висока Піч.

Ми щиро дякуємо всім, хто долучився до садіння лісу. Ми всі були як одна команда, яка робила гарну справу для майбутніх поколінь.

Окрема подяка лісівникам нашого підприємства за щоденну важку працю.

Нехай ростуть молоді сіянці, радують своєю красою усіх нас. 

Петро ТАРАСЮК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.