Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ НАТАЛІЯ САВЧЕНКО ВЧИЛА ДІТЕЙ ПЕТРИКІВСЬКОМУ РОЗПИСУ

Петриківський розпис виник задовго до появи християнства і грав роль оберегу. Люди вірили, що в красі є духовна сила, і тому вікна і двері будинків і навіть одяг обрамляли магічним орнаментом, який захищав господарів. Ця давня традиція орнаментики сотні років широко використовувалася в побуті українців, зокрема, у запорізьких козаків,  була популярна в поселеннях південних районів Приазов’я, однак нині збереглася тільки в старовинному козацькому селі Петриківка.

В основі петриківського мистецтва лежить образне сприйняття рідної природи, любов до української землі. Класичними елементами петриківського живопису є навколишні рослини, зображення яких, до речі, не використовується ні в одному з існуючих видів розпису.

5 квітня до Високопічської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 завітав майстер народної творчості з декоративного розпису Наталія Савченко. Наталія провела з учнями майстер-клас з петриківського розпису. Діти ознайомилися з технікою декоративного розпису та взялися за свою роботу. Цікаво, дружньо, весело, а головне плідно пройшов майстер-клас з петриківського розпису. У всіх дітей вийшли гарні перші роботи з петриківського розпису.

Ми вдячні Наталії Савченко за те, що відгукнулася на нашу пропозицію та в стінах нашої школи провела свій майстер-клас, адже народний розпис є особливо цінним для виховання і розвитку дітей. Він з усією переконливістю доводить, що найбільших успіхів досягає той, хто вміло поєднує теорію і практику, яка базується на досвіді вивчення основ мистецтва. Сподіваємося, що це була не остання наша зустріч з майстером народної творчості з декоративного розпису Наталією Савченко і будемо з нетерпінням чекати наступних творчих зустрічей.

Наталія ДАНИЛЕНКО,

заступник директора з навчально-виховної роботи

 Високопічської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.