Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

ВОНИ НЕ ЗА СТІНОЮ В ЦЬОМУ СВІТІ…

2 квітня – Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму. Аутизм – це специфічний діагноз, що включає комплекс розладів нервової системи, які супроводжуються порушенням емоційно-особистісної сфери людини і характеризуються комплексом симптомів, що проявляються у перші роки життя  відхиленням у мовленні, соціалізації, стереотипній поведінці. Аутизм – не вина батьків, родини, а біологічне порушення. Діти з аутизмом можуть зробити значний прогрес при правильному навчанні. Чим раніше розпочата робота з ними, тим більше шансів на їх успішну адаптацію.

У комунальному закладі «Березівський навчально-реабілітаційний центр» Житомирської обласної ради навчається 139 дітей, 14 з яких – з розладами аутистичного спектру віком від 3 до 6 років.  Їх реабілітація  носить комплексний характер і забезпечується поєднанням корекційно-компенсаторного, соціально-психологічного, медичного, фізичного напрямків, що здійснюють висококваліфіковані педагоги, які пройшли спеціальне навчання при Львівському національному університеті ім. І. Франка, Інституті спеціальної педагогіки НАПН України, Всеукраїнському інституті інтегрованої психології та психотерапії, відвідали багато аналогічних закладів, які діють в Україні, вивчали досвід колег на практиці, брали участь у Міжнародних конференціях, Всеукраїнських  семінарах, пройшли спеціальні курси.

бер 1 [1600x1200]

З метою успішного здійснення комплексної реабілітації в закладі створено спеціальне середовище для проведення відповідних медичних і психолого-педагогічних заходів з дітьми з особливими освітніми потребами: кабінети сурдолога, аудіометрії, масажу, зал лікувальної фізкультури, кабінети психолога, соціального педагога, вчителів індивідуальної слухомовної роботи, арт-терапії, ароматерапії, фітобар, консультативний пункт для батьків.

бер 2 [1600x1200]

Діти мають можливість відвідувати індивідуальні та групові заняття психолога Ковальчук Наталії Вадимівни, вчителів-дефектологів Баранової Ольги Іванівни, Солодчук Тетяни Михайлівни,  логопеда Котюк Ольги Володимирівни, заняття ЛФК Омецінської Людмили Францівни і Свінціцького Володимира Володимировича, музикотерапії  – Крайника Віктора Ярославовича. Завжди поруч з кожною дитиною вихователі Ковтун Марина Ігорівна, Шадура Галина Петрівна, Біденко Алла Михайлівна, Свінціцька Ольга Іванівна та помічники вихователів Слободенюк Людмила Миколаївна, Сладковська Олена Петрівна, Цимбалюк Тетяна Олександрівна.

Забезпечуючи комплексну реабілітацію педагоги складають та реалізують індивідуальні плани корекційно-розвиткової роботи, проводять корекційні заняття з дітьми постійного та змінного контингенту Центру, надають консультативну допомогу батькам дітей зі складними порушеннями розвитку та залучають їх до реабілітаційного процесу.

У рамках відзначення Всесвітнього дня розповсюдження інформації про аутизм  2 квітня у Березівському навчально-реабілітаційному центрі відбувся ряд просвітницьких заходів: інформаційна лінійка, майстер-клас з арт-терапії «Ці квіти для тебе», лялькова вистава та ігрова розважальна програма «Подорож у казку», година спілкування «Дітям про аутизм», тематична виставка літератури для батьків та педагогів. Учні  Центру взяли участь в акції  «Від серця до серця»,  висловивши теплі слова підтримки та побажання найменшим вихованцям закладу.

бер 3 [1600x1200]

У цей день до закладу  завітав  директор Житомирського обласного відділення соціального захисту інвалідів Ярослав Возний, який взяв участь в просвітницьких заходах та подякував колективу за плідну працю.  Протягом багатьох років дітей з особливими потребами підтримує волонтер  Оксана Козлова, координатор корпорації «Братерство без кордонів – Україна» Олександр Володимирович Лукащук,  директор ВАТ «Житомирагротепломаш» Артур Олегович Тер-Тумасов,  лісничий Березівського лісництва Олександр Володимирович Станіславов. Тому,  звичайно ж, не обійшлося в цей день без солодких подарунків та сюрпризів.

Педагоги та батьки вихованців Центру роблять все можливе для того, щоб діти з розладами аутистичного спектру не залишилися «за стіною в цьому світі», а стали повноправними членами суспільства.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.