Сьогодні: 25 червня 2022 року - субота

wordpress themes.

«МИ ПОВЕРТАЄМОСЯ В ЛОНО РІДНОЇ ЦЕРКВИ»

У Житомирському районі громади сіл Станишівка, Сінгури, Озерянка, Двірець, Глибочиця, Левків, Калинівка перейшла з Російської православної церкви до Православної церкви України.

До редакції «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ» надійшов лист від громади Калинівки, у якому вони розповіли про перехід до Православної церкви України, який супроводжувався спротивом представників російської церкви.

«9 березня у клубі села Калинівка Левківської сільської ради відбулися збори місцевої громади, на яких розглянули питання про перехід до Православної церкви України. Була проведена письмова реєстрація усіх присутніх, обрали голову, секретаря та лічильну комісію. 

На зібрання запросили представників храму Покрови Пресвятої Богородиці, прийшли лише 7 осіб, інші залишилися в церкві. Прийшли на збори отець Олександр, благочинний Московського патріархату та священик с. Сінгури.

У цей час били на сполох церковні дзвони. Противники переходу до Православної церкви України розповсюдили чутки про те, ніби люди в масках хочуть захопити калинівську церкву і вигнати батюшку. А ще прибічники російської церкви  обманним шляхом збирали підписи по селу ніби за те, щоб невідомі не змогли захопити церкву, насправді хотіли підробити документи, що нібито у Калинівці люди хочуть ходити до російської церкви. У цей день під дзвін почали з’їжджатися в Калинівку на іномарках та мікроавтобусах прихильники Московського патріархату з сіл Сінгури, Глибочиці, Гадзинки, де вже відбувся перехід до Православної церкви України і де панотці обрали вірність Московському патріархату замість вірності пастві.

Після того, як стали відомі результати голосування (102 висловилися за перехід до ПЦУ, 4 – проти), заїжджі гастролери почали біснуватися і обдзвонювати людей по телефону і дозбирувати голоси за Московський патріархат. Хоча ніяких оголошень про збори прихожан не було. І нічого у них не вийшло. Але це нічого не дало. Люди були непорушні у своєму прагненні молитися в українській, а не російській церкві.

Отець Олександр з Московського патріархату відмовився підтримати наш перехід до Православної церкви України.

Весь світ визнав Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом, вся Україна вшановує пам’ять Небесної Сотні, однак у нашій церкві священик Московського патріархату у молитвах не згадує про  душі невинно убієнних українців. Ми пам’ятаємо, як «московські» священики відмовлялися відспівувати загиблих в АТО, називали українську мову не богослужебною й не хотіли проголошувати нею навіть свої проповіді. І цьому нарешті потрібно покласти край.

Жителі Калинівки раді, що ми повертаємося до свого і тепер у нас своя українська церква.

Після цієї значимої для нас події прихильники Московського патріархату розпочали тиражувати брехню, обливати брудом тих, хто виступає за Українську церкву і віру. Зокрема, редактор газети «Сільське життя», збочений на «руском мірі», у своїх дописах принижує нашу громаду. Ми не будемо вдаватися до його брудних методів і відповідати на його провокації, ми живемо на українській землі і наше право на рідну віру ми здатні захистити. Поведінка таких «івановських» зайвий раз нам показує, що Москва, Путін і Кирило не зупиняються ні перед чим, аби втримати Україну у їхніх звірячих лабетах. Але годі!

Отримання Томосу – це насправді історичне рішення. Ми дуже довго йшли до того, щоб отримати Помісну церкву, керівний центр якої знаходився б не в Росії, з якою ми сьогодні фактично ведемо війну, а в Києві. Це, безсумнівно, є велика перемога! Створення помісної церкви дає можливість ідентифікуватися кожному громадянину України. В кожній країні є своя помісна церква, то чому в Україні її немає, доки ми можемо бути якимось додатком до чужої країни? 

Бо Господь один, і церква у нас має бути одна».

Козел В. І., Кислицька Л. П., Мороз Л. Д., Бондарець Н. Ф., Степаненко З. Д., Гриценко В. І., Окоча Н. В., Яремчук Н. Ф., Сабадаш М. В., Сінкевич Г. І. (всього 51 підпис).

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.