Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

Людмила ШАТАЛОВА: «У СІНГУРАХ БІЛЬШІСТЬ ВІРУЮЧИХ ПІДТРИМУЄ ПРАВОСЛАВНУ ЦЕРКВУ УКРАЇНИ»

Створення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні, звичайно, виходить далеко за межі церковного життя. Але якщо хтось дозволяє собі зараз говорити про те, що автокефалія для української церкви є неважливим питанням, то нехай задумається над тим, чи важливими є питання української мови, нашої історичної пам’яті, культурної спадщини. Все те, що століттями плюндрувала, перекручувала чи привласнювала спочатку московська імперська, а потім більшовицька влада.

Усі російські міфи про начебто верховенство Москви над Києвом у політичному та духовному контекстах потрібно розвіювати, а в Україні повернення історичної справедливості не повинно ставати причиною суперечок у суспільстві. Адже ніхто нікому не вказуватиме, до якої церковної конфесії належати чи в яку церкву ходити (чи не ходити взагалі), а ось бажання минулих поколінь українців і значної частини наших нинішніх громадян мати свою Церкву потрібно принаймні поважати.

Людмила Шаталова,

вірянка  Православної церкви України,

мешканка села Сінгури (на фото):

– 2 лютого громада села Сінгури провела  збори, на яких прийняла рішення про перехід з УПЦ МП до Православної церкви України.  Якщо Україні надали Томос, чому ми й надалі повинні підпорядковуватися Москві?  Це був добровільний перехід, відповідно до законодавства. Ми оголосили про проведення зборів, ніхто нікого не обмежував у їхньому виборі. Хід зібрання був відображений в протоколі. У Сінгурах більшість віруючих підтримує Православну церкву України. Ніхто не хоче ходити до церкви московського патріархату. Ми розуміємо, що сьогодні, коли Росія проводить проти нас військову агресію, коли на цій війні гинуть наші воїни, підтримувати російську церкву є  для нас неприпустимим.

25 лютого  голова Житомирської ОДА  видав розпорядження про затвердження нової редакції  статуту релігійної громади, юридично  релігійна громада Православної церкви України села Сінгури стала правонаступником  УПЦ МП.

Місцевий священик відмовився переходити в нашу громаду, у церкву нас не пускає.

5 березня віруючі ПЦУ пішли до церкви, щоб ознайомити ієрея Вадима з цими документами. По його дзвінку  приїхало близько 40 молодиків в спортивних костюмах і виштовхали нас з церкви. Нами була викликана Національна поліція для забезпечення правопорядку. Ми написали до поліції заяву про опломбування храму до встановлення всіх обставин. З нашого боку ні агресії, ні радикальних дій, ні неадекватної поведінки не було. 

Сподіваємося, що це питання буде вирішено у законний спосіб і ми будемо користуватися своїм храмом.

Одна з місцевих газет, яка підтримує російську церкву, на своїх сторінках почала розміщувати публікації, у яких спотворює дійсні події, що відбуваються довкола церковного життя у селах  Сінгури та Двірець у зв’язку з рішенням громад про перехід до Православної церкви України. Так, ця газета пише, що начебто у  селі Двірець  прихильники ПЦУ хотіли побити російського священика, хоча насправді бійку провокував сам священик. Я там була особисто присутня і бачила, що саме російський священик створював конфлікт, викрикував, що в церкву не пустить прихожан ПЦУ.

Хочу нагадати авторові газети, яка заповзято захищає «русскій мір»: БРЕХНЕЮ ВЕСЬ СВІТ ПРОЙДЕШ, ТА НАЗАД НЕ ВЕРНЕШСЯ!

Питання існування єдиної помісної Церкви хвилює людей не лише через те, що в розумінні населення це є одним із критеріїв стабільності незалежної держави, але й через те, що Церква, як інститут має сильний вплив на суспільно-політичну ситуацію в країні, а отже її позиція має бути консолідованою та не суперечити інтересам держави.

Безглузде протистояння російського священика українській громаді в Сінгурах, сподіваємося, зупинить наша віра і закон.

Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.