Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

Кізін відстоюватиме в апеляції рішення Житомирської облради щодо мораторію на використання російськомовного культурного продукту

Партія “За життя” оскаржила в суді рішення Житомирської облради про мораторій на російськомовний культурний продукт. Судове засідання  відбулося 28 лютого у Житомирському окружному адміністративному суді. На суді з плакатами різного змісту були присутні як противники, так і прихильники вказаного рішення облради.

 Відповідачем у справі є Житомирська обласна рада. Саме вона за ініціативою голови фракції ВО «Свобода» Сидора Кізіна ухвалила рішення, яким рекомендувала запровадити мораторій на використання російськомовного культурного продукту на території Житомирщини до припинення окупації Росією українських територій.

Сидір Кізін, як ініціатор рішення, брав участь у судовому засіданні на стороні обласної ради.

Оскільки сьогодні суд скасував рішення про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на Житомирщині, Кізін заявив про намір відстоювати вказане рішення облради.

«Обласна рада, як вищий представницький орган нашої області прийняла позицію, а саме рішення про рекомендацію запровадити на території області мораторій на використання російськомовного культурного продукту”, – сказав Кізін на суді.

Він також пояснив суть вказаного рішення обласної ради, навівши для прикладу, ситуацію, коли , приміром, “проходить людина в кафе, ресторан, і його зустрічають російською мовою, він просить меню – приносять російською мовою, він говорить українською, а з ним продовжують спілкуватися російською”.

Оскільки, за словами свободівця, таких фактів є чимало, а також через окупацію частини України Російською Федерацією, ВО «Свобода» й ініціювала вказане рішення.

Депутати нас підтримали, і це рішення має рекомендаційний характер”, – зазначив Кізін, наголосивши, що обласна рада виступила у даному випадку на захист української мови та за її популяризацію.

Ми звертаємось до наших комунальних установ, різних закладів із закликом не використовувати російськомовний культурний продукт, а натомість використовувати україномовний, не підтримувати агресора, не «лити воду на млин російський», а послуговуватися своїм, що допоможе українській мові, допоможе Україні”, – підкреслив депутат.

На його переконання, “ там, де немає української мови, пісні, де її не було в Криму та на Донбасі, зараз немає української влади й немає української держави”.

Ми тут,  переживаючи за мову, фактично таким чином зміцнюємо обороноздатність, зміцнюємо нашу національну безпеку», – підкреслив Кізін.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.