Сьогодні: 30 червня 2022 року - четвер

wordpress themes.

У ЖИТОМИРСЬКОМУ РАЙОНІ ПРАЦЮВАТИМЕ ПЕРЕСУВНИЙ ФЛЮОРОГРАФ

Ситуація щодо поширення туберкульозу у Житомирському районі складна. Разом із тим, з 2008 року, коли було виявлено найбільшу кількість хворих на туберкульоз – 76 осіб, спостерігається тенденція до поступового зниження захворюваності з підйомами показника у 2010 та 2015 роках.

У 2018 році кількість вперше захворілих на туберкульоз осіб у порівнянні з попереднім роком зросла:  виявлено 45 хворих  (у 2017 – 33), показник захворюваності становить 64,2 на 100 тис. населення проти 46,8 на 100 тис. населення у 2017 році та незначно перевищує обласний за 2018 рік – 59,7 на 100 тис. населення.

Тривожна ситуація з поширенням туберкульозу у дітей. У 2018 році виявлено 9 випадків, з них у двох підлітків та у 7-ми дітей віком від 1,5 до 14 років (у 2017 році -3 дітей). Серед основних причин: безробіття, поширення ВІЛ-інфекції, міграція, шкідливі звички та пізнє звернення за медичною допомогою. Останній чинник суттєво впливає на поширення туберкульозу за рахунок збільшення інфікованих туберкульозною інфекцією осіб, особливо серед дитячого населення. Так протягом 2018 року виявлено одночасно захворювання на туберкульоз у декількох членів сім’ї у 3 родинах, серед яких 4 хворих на туберкульоз дітей, що контактували з хворими дорослими. Захворілих дітей виявлено під час обстеження контактних осіб.

Враховуючи ситуацію з поширення туберкульозу, адміністрація КНП «ЦРЛ» Житомирської районної ради виступила з ініціативою щодо проведення обстеження жителів Житомирського району пересувним флюорографом, орендованим  у Пулинської ЦРЛ, з метою раннього виявлення туберкульозу у рамках виконання заходів Районної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2021 роки протягом лютого-квітня 2019 року.

У організації обстеження будуть активно залучені медичні працівники  первинної ланки КНП «ЦПМСД» Житомирської районної ради, згідно сумісного наказу «Про проведення флюорографічного обстеження населення району пересувним флюорографом».

Розпочнеться обстеження на території Троянівської лікарської дільниці, де виявлено найбільшу кількість хворих, з послідуючим маршрутом до Сінгурівської, Коднянської, Озерненської, Новогуйвинської та інших дільниць згідно графіку. Про дату обстеження можна дізнатись у свого сімейного лікаря або іншого медичного працівника медичного закладу у відповідному населеному пункті.

Юрій ОГІРЧУК

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.