Сьогодні: 20 травня 2022 року - п"ятниця

wordpress themes.

ПІЛЬГОВЕ МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ «ЧОРНОБИЛЬЦІВ»

Статтями  20-22, 24, 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено право на безплатне придбання ліків за рецептами лікарів та безплатне позачергове зубопротезування для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Групи населення, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно:

1) незалежно від розміру середньомісячного сукупного доходу їх сім’ї:

особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2;

неповнолітні діти померлих громадян, віднесених до категорій 1 та 2, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

2) якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу:

особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 3;

 неповнолітні діти померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;

особи, які працювали з моменту аварії на Чорнобильській АЕС до 1липня 1986 р. не менше 14 календарних днів або не менше трьох місяців протягом 1986-1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов’язаними з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, що виконувалися за урядовими завданнями.

Надання пільг по пункту 2 здійснюється за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. В 2019 році податкова соціальна пільга становить 2690,00гривень.

Членами сім’ї пільговика під час підтвердження права на пільги з безоплатного придбання ліків за рецептами лікарів та зубопротезування відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вважаються: дружина (чоловік); неповнолітні діти (до 18 років); батько, мати дитини-пільговика.

Для отримання пільг вищевказаним громадянам необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації з необхідними документами (паспорт, код, посвідчення ЧАЕС, довідка про склад сім’ї, довідки про доходи за 6 попередніх місяців, що передують місяцю звернення, або документ, що підтверджує відсутність доходів за даний період)

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;

2) заробітна плата;

3) грошове забезпечення;

4) стипендія;

5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

6) доходи від підприємницької діяльності;

7) допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.

У разі коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права (видається відповідна довідка).

Надавачами послуг з пільгового медичного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи по Житомирському району на 2019 рік на конкурсних засадах визначено КУ «Територіальне стоматологічне об’єднання» Житомирської районної ради на проведення безплатного зубопротезування та ТОВ «Первоцвіт-Фарм» на відпуск ліків за пільговими рецептами лікарів.

Забезпечення послугами зубопротезування  громадян (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них) проводиться за адресою: с. Станишівка, Шосе Сквирське, 3.

Відпуск ліків за пільговими рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування проводиться за адресами:

  1. Аптека №3 ТОВ «Первоцвіт-фарм» – м. Житомир, вул. Леха Качинського,8. тел.(0412)41-32-96.
  2. Аптека №10 ТОВ «Первоцвіт-фарм» – м. Житомир, проспект Миру, 37. Тел.(0412) 41-32-96.
  3. Аптечний пункт №14 ТОВ «Первоцвіт-фарм» – с. Станишівка, Шосе Сквирське, 3, приміщення Центральної районної лікарні.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19.07.2005 №360 «Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків» рецепти на лікарські засоби, виписані на рецептурних бланках ф-1, дійсні протягом одного місяця з дня виписки, рецепти виписуються чітко і розбірливо з обов’язковим заповненням належної інформації, передбаченої формою бланка, виправлення в рецепті не дозволяється.

Для отримання лікарських засобів при собі мати пільговий рецепт, посвідчення ЧАЕС, паспорт та довідку про підтвердження права на пільгу (для категорії 3 та серії Г).

За додатковою інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення Житомирської РДА за адресою: м. Житомир, вул. Б. Тена, 16, каб. 5, тел.22-76-82.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.