Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

У Житомирі суд вкотре переніс засідання у справі мораторію на російськомовний культурний продукт

Сьогодні Житомирський окружний адміністративний суд втретє переніс засідання у резонансній справі мораторію на російськомовний культурний продукт.

Позов до суду подала Житомирської регіональної організації політичної партії «За життя». У ньому партійці добиваються, аби суд відмінив ухвалене 25 жовтня минулого року Житомирською облрадою рішення «Про мораторій на використання російськомовного культурного продукту на території Житомирської області».

Однак представники позивача сьогодні до суду не прийшли, як і в попередні рази, тож судове засідання перенесли на 28 лютого.

Проект цього рішення вніс на розгляд обласної ради свободівець Сидір Кізін. Сьогодні він прибув на суд і прокоментував цю ситуацію журналістам.

Так, на його думку, позивачам навряд чи вдасться виграти цю справу. « Позов безпідставний, я думаю, що їх чекає програш, і з цим пов’язане затягування розгляду справи», – зазначив С. Кізін.

С. Кізін наголосив також, що прийняте облрадою рішення носить рекомендаційний характер та підкреслив, що в умовах війни з Росією українці як ніколи повинні плекати та захищати свою мову, оскільки, за його словами, саме мова є головною зброєю .

«Ми повинні дбати про нашу мову, про наш культурний продукт, утверджувати її, щоб набула сенсу стаття 10 Конституції України, що українська мова як державна є обов’язковою в усіх публічних сферах життя», – зазначив С. Кізін.

Нагадаємо, депутати Житомирської обласної ради 25 жовтня  запровадили мораторій на публічне використання на території області російськомовного культурного продукту. Тоді за відповідне рішення проголосували більшість депутатів Житомирської облради. Згідно з рішенням, ініційованим фракцією ВО «Свобода», пропонується запровадити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Житомирської області до моменту повного припинення окупації Російською Федерацією території України. Крім того, у цьому документі також пропонується ухвалити аналогічне рішення всім без винятку органам місцевого самоврядування Житомирщини. Також автори документа проситимуть Житомирську облдержадміністрацію створити міжвідомчу робочу групу для проведення роз’яснювальної роботи щодо вказаного мораторію. До складу групи включать правоохоронців, чиновників райдержадміністрацій та громадськість.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.