Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ВИВЧАЄМО ТА ЗБЕРІГАЄМО ІСТОРІЮ

Діяльність шкільного музею в Новогуйвинській гімназії є  одним з важливих засобів удосконалення процесу виховання підростаючого покоління.  Розширення  кругозору дітей здійснюється  шляхом активної пошуково-дослідницької  роботи, вивчення і накопичення краєзнавчого матеріалу про історію  ХХ – ХХІ  століття.

муз3 [1600x1200]

Жоден підручник чи посібник не дасть учням такого глибокого матеріалу, про який зможуть розповісти місцеві пам’ятки історії, побачені на власні очі.

2018 рік став роком суттєвих змін у роботі військово-історичного музею «Свята спадщина» Новогуйвинської гімназії.  Завдяки сприянню директора гімназії Л. І. Мозгових було знайдено спонсорські кошти на реекспозицію музею та ремонт приміщення. Керівником музею С. А. Трач було оновлено тематичні розділи експозиції  музею. Нині тут представлені речові та письмові пам’ятки історії гімназії, селища, подій Голодомору 1932-1933 років, Другої світової та афганської воєн, війни на Донбасі. Відвідувачі можуть побачити історично цінні експонати: оригінальні речі бійців, рештки зброї та амуніції, зразки одягу минулих часів. На жаль, поповнюються фонди і пам’ятками сучасної війни на Сході України.

Систематично проводяться заплановані оглядові  та тематичні  екскурсії  для учнів гімназії, відбуваються  цікаві зустрічі.  На базі музею успішно діє  гурток «Свята спадщина» під керівництвом вчителя історії  Світлани Андріївни Трач, члени якого мають змогу досліджувати, вивчати і зберігати історико-культурну спадщину рідного краю. Одна з екскурсоводів музею, учениця 9-Б класу Варвара Ліфанова,  двічі впродовж останніх двох років стала переможцем районного та обласного етапів Всеукраїнського конкурсу юних екскурсоводів  «Край, в якому я живу», а на всеукраїнському етапі  в м. Чернігів посіла почесне ІІІ місце серед представників усіх областей України. В березні 2019 року вона захищатиме честь гімназії вже у м. Тернопіль.

муз [1600x1200]

Існування музею є результатом цілеспрямованої, систематичної, творчої, пошуково – дослідницької роботи вчителів та учнів гімназії впродовж багатьох років. Бережно зберігатимемо пам’ять про дідів-прадідів, що віками боронили Батьківщину. Будемо поважати і примножувати чесну працю наших сучасників. Адже, як висловлювався ще давньогрецький  філософ Філострат: «Усе стирається часом, але сам час існує завдяки пам’яті незнищуваним…».

Запрошуємо  до нашого музею!

Ірина ГАЛІЦЬКА

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.