Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ОЗДОРОВЛЕННЯ ЧОРНОБИЛЬЦІВ: ЩО НОВОГО У 2019 РОЦІ?

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2019 року №22 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році» встановлено, що розміри грошової допомоги для компенсації у 2019 році вартості путівок шляхом безготівкового перерахування санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг  із санаторно-курортного лікування або оздоровлення чи відпочинку осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, становлять: для осіб, віднесених до категорії 1 – 7 300 гривень; осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 22200 гривень; дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює, – 14 500 гривень).

Забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, послугами на санаторно-курортне лікування проводиться згідно «Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 року №854 у порядку черговості, в межах бюджетних призначень. Показником черговості є дата постановки на облік.

Порядок передбачає укладання трьохсторонніх договорів між санаторно-курортним закладом, управлінням праці та соціального захисту населення  та постраждалою особою. При цьому постраждалій особі забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення. У разі недостатності  суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі, постраждалі громадяни здійснюють доплати за надання послуг у закладі за рахунок власних коштів.

Звертаємо увагу, що з 01.01.2018 року введено в дію норму щодо отримання постраждалими громадянами компенсації замість санаторно-курортної путівки, тобто, особа має право самостійно обирати чи отримувати послуги із санаторно-курортного лікування (путівку) чи отримувати грошову компенсацію замість путівки. Облік осіб, які подали заяви на отримання грошової компенсації та облік осіб на санаторно-курортне лікування ведеться окремо.

Управлінням праці та соціального захисту населення на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням у 2019 році взято 119 постраждалих осіб, віднесених до категорії 1, 2 дитини з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, у супроводі одного з батьків та 20 осіб для виплати грошової компенсації замість путівки.

На реалізацію бюджетної програми КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за напрямом «Оплата санаторно-курортного лікування громадян, віднесених до категорії 1 та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою» Житомирському району передбачено видатки в сумі 594287грн. У межах зазначених видатків і встановлених Урядом граничних розмірів грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам у 2019 році можливо оздоровити 76 постраждалих осіб, віднесених до категорії 1 (63,9% від потреби), 2 дитини з інвалідністю, у супроводі одного з батьків (100% від потреби) та 20 особам надати грошову компенсацію замість санаторно-курортного лікування (100% від потреби).

З питань санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, звертатися до управління праці та соціального захисту населення Житомирської райдержадміністрації за адресою: м. Житомир, вул. Б. Тена, 16, каб. 5, телефон для довідок: 22-76-82.

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.