Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

В Озерному розпочалися заняття з перепідготовки військовослужбовців відповідно до Програми “НАТО-Україна”

Ми живемо в дуже непростий час. На сході нашої країни триває війна. Але, як кажуть “життя триває”. І перед тисячами вчорашніх військовослужбовців, які вислужили встановлені строки служби і звільняються з лав Збройних Сил України, постає проблема адаптації до цивільного життя. Крутий поворот у їхніх долях ускладнюється тим, що ринок праці перенасичений уже підготовленими кваліфікованими шукачами роботи. Конкурувати з ними колишнім військовим, котрі погано пристосовані до нового — цивільного життя, дуже важко.

Допомогти вижити вчорашнім майорам і полковникам взялися західні інституції, які запропонували українському уряду низку програм, спрямованих на прискорення соціальної адаптації військовослужбовців із врахуванням досвіду своїх країн. Причому на вигідних для України умовах — навчанні звільнених у запас українських вояків коштом платників податків своїх країн.

Однією з таких програм є Програма «НАТО-Україна» з перепідготовки військовослужбовців, котра от уже понад 15 років поспіль успішно впроваджується на теренах України. Її метою є перепідготовка та сприяння в працевлаштуванні військовослужбовців, звільнених у запас чи у відставку або включених до планів звільнення із Збройних сил України. На курсах з перепідготовки військовослужбовців навчають засадам тих спеціальностей, котрі сьогодні користуються найбільшим попитом. Приміром, інформаційним технологіям, менеджменту, маркетингу тощо. Надають відставникам можливість оволодіти і іноземними мовами.

Озерне також було включено до переліку міст, де для військовослужбовців запасу або тих, хто йде у відставку, організовують курси за цією Програмою.

На жаль, не все гладко було з відкриттям курсів для військовослужбовців запасу саме в Озерному. Початок занять планувався ще в 2018 року. Але з ряду різних причин, цей захід відкладався на невизначений строк. І тільки завдяки втручанню голови Житомирської районної ради Сергія Крутія, який відгукнувся на прохання військових пенсіонерів і відправив листа менеджеру програми «Україна – НАТО» з перепідготовки військовослужбовців Кристоферу Штаудту, курси в Озерному розпочали свою роботу.

DSC_0780

25 січня в Озерному відбулося урочисте відкриття курсів за напрямком «Менеджмент». Викладачами занять будуть висококваліфіковані фахівці з Хмельницького національного університету. Заняття – безкоштовні і триватимуть два місяці. По закінченню курсів кожен слухач отримає свідоцтво про підвищення кваліфікації від Хмельницького національного університету та сертифікат міжнародного зразка.

На відкритті курсів були присутні заступник голови Житомирської районної ради Василь Стах та помічник народного депутата України Віктора Развадовського Олександр Українець. Вони привітали слухачів з початком занять та побажали їм, щоб ті знання, які отримають курсанти, допомогли їм в подальшому житті та працевлаштуванні.

Андрій ЖДАНОВ,

підполковник запасу

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.