Сьогодні: 24 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

У Житомирі презентували книгу «Лицарі золотого тризуба»

24 січня в Житомирі у конференц-залі бібліотеки ім. Олега Ольжича відбулася презентація книги Володимира Покотила «Лицарі золотого тризуба» та інших видань Національного газетно-журнального видавництва.

Під час презентації книги (10)

Видання презентував головний редактор газети «Культура і життя», упорядник представленої книги Євген Букет.

Модератором заходу був кандидат історичних наук, депутат-свободівець Геннадій Махорін.

«У цій книзі висвітлена доля багатьох національно свідомих українців, які боролися за незалежність України з часів національно-визвольних змагань 1917-1922 років до 1961 року. Показане життя в усіх його неприглядних проявах за часів німецької та московської окупації на Київщині, Львівщині та таборах ГУЛАГу. Тут можна побачити простих хліборобів, які перетворювались у борців, підпільників, були катовані і переслідувані гітлерівським та сталінським режимами», – зазначив Геннадій Махорін.

Музичний супровід, що наповнив духом презентацію, здійснила талановита бандуристка Світлана Ніконорова.

«Готуючи до друку роман Володимира Покотила ʺЛицарі золотого тризубаʺ, ми розуміли всю відповідальність, яка покладалася на нас. Адже, з одного боку, кожна крупинка спогадів про антирадянський опір у 1930 – 1950-ті роки є на вагу золота, але з іншого – цей роман через якісь причини так і не був досі надрукований у незалежній Україні. Чому так сталося? Сподіваюся, читачі і рецензенти роману, історики і краєзнавці, побратими і послідовники Володимира Покотила знайдуть відповідь. Зрештою, Володимир Кіндратович був підпільником і його твір – не щиросердне зізнання, а лиш дороговказ, який наштовхує на роздуми і пошуки. Твір був завершений 2013 року. Тоді, побоюючись репресій режиму Януковича щодо ще живих побратимів, автор змінив у книзі їхні прізвища, у процесі редагування нами були помічені розбіжності в різних варіантах рукопису, але ми вирішили залишити їх для майбутніх дослідників творчості Володимира Покотила та діяльності ОУН на Київщині. Документальний роман ʺЛицарі золотого тризубаʺ опубліковано в тому вигляді, в якому він був підготовлений до друку самим Володимиром Покотилом», – розповів упорядник книги Євген Букет.

Довідка.

Володимир Кіндратович Покотило (1922 – 2013) народився на хуторі Кірчик Бишівської волості Київського повіту і губернії. З 1938 року – член СВУ, з 1939 – ОУН. У 1941-1943 роках – організатор оунівських боївок у Бишівському, Фастівському та Бородянському районах Київщини, а також конспіративних квартир у Києві та передмісті для похідних груп ОУН-Р. У 1943-1946 рр. служив в оунівських боївках на Львівщині, провідник юнацтва ОУН-Р в одному з районів Львова. 1946 року посланий Проводом відновлювати ОУН-Р на Київщині. Обласний провідник ОУН-Р на Київщині в 1946-1948 роках. 1948 року схоплений енкеведистами. До 1961року поневірявся в таборах ГУЛАГу: Джезказган, Караганда, Екібастуз, Долинка, Спаськ, Кенгір, Тайшет. Невдовзі після звільнення повернувся на Київщину. Працював художником, скульптором, реставратором

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.