Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

ОЛІЇВСЬКА ОТГ: ХТО НАСТУПНИЙ?..

Після ухвалення депутатами Оліївської сільської ради 30 листопада 2018 року рішення про дострокове припинення голови Оліївської сільської ради Михайла Скока, місцева громада розпочала відкликати за народною ініціативою своїх депутатів.

4 січня 2019 року на пленарному засіданні позачергової дванадцятої сесії VII скликання Оліївської сільської ради було виправлено помилку  в  формулюванні  рішення  дев’ятої  сесії  VІІ скликання  від  30.11.2018 року №258 «Про дострокове припинення повноважень Оліївського сільського голови» і викладено у редакції: «Про недовіру сільському голові Скоку Михайлу Іллічу та дострокове припинення його повноважень». Адже ця помилка може вплинути на рішення в адміністративній справі за позовом М. Скока про поновлення його на посаді, перше засідання призначене в Житомирському окружному адміністративному суді на 21 січня.

5 січня Оліївська сільська виборча комісія за народною ініціативою припинила повноваження депутата А. М. Мельниченка, посилаючись на Закон України «Про статус депутатів місцевих рад»: невиконання депутатом без поважних причин, передбачених статтею 10 цього Закону, обов’язків депутата місцевої ради у виборчому окрузі; невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 цього Закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними тощо.

Сільська виборча комісія також прийняла рішення звернутись до керівних органів Аграрної партії України щодо відкликання депутата Оліївської сільської ради А. Слісарчук за народною ініціативою. Саме за керівними органами політичної сили остаточне рішення щодо відкликання цього депутата.

Вже 5 січня відбулося засідання позачергової 13-ї сесії 7-го скликання Оліївської сільської ради, на якому достроково припинили повноваження секретаря Оліївської сільської ради А. М. Мельниченка.

Новим секретарем Оліївської сільської ради було обрано Курінну Тетяну Георгіївну.

9 січня Оліївська сільська виборча комісія за народною ініціативою відкликала ще трьох депутатів: Готича О. В., Котвіцького М. Й., Мазка В. П.

Водночас комісія припинила ініціативу щодо відкликання депутатів Сича А. В. та Рудика В. А. у зв’язку з недотриманням вимог чинного законодавства. Як стало відомо редакції «ПРИМІСЬКОГО ЖИТТЯ», ініціативні групи виборців повторно розпочали процедуру відкликання цих депутатів.

У виборчих округах, у яких було відкликано депутатів, призначені вибори на 10 березня.

Що насправді відбувається в Оліївській ОТГ?

Чому було запущено механізм масового відкликання депутатів сільської ради?

Хто ініціював цей процес?

Дехто схильний вважати, що таким чином відбувається протистояння між екс-головою Оліївської сільської ради М. Скоком та депутатами, які організували його усунення від посади.

М. Скок сказав нашому кореспонденту:

– Люди не задоволені діяльністю своїх депутатів, а тому й приймають рішення про їх відкликання. Одна з причин – непрозорий розподіл бюджетних коштів.

На запитання, чи пов’язані ці події з рішенням про дострокове припинення його повноважень сільського голови, Михайло Скок відповів:

– Я не виключаю того, що поштовхом до відкликання окремих депутатів за народною ініціативою стало рішення про моє відсторонення від посади. Це право виборців.

Голова Житомирської обласної організації Аграрної партії України Володимир Федоренко відреагував на постанову Оліївської сільської виборчої комісії щодо відкликання депутата сільської ради від Аграрної партії України А. Слісарчук:

– Рішення про відкликання депутата вирішується з’їздом партії. А наразі офіційні представники ініціативної групи та члени Оліївської виборчої комісії порушили ст. 38 п. 3 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», і ст. 39 п. 1 «Повідомлення про створення ініціативної групи», тому що до Житомирської обласної організації Аграрної партії та центрального офісу Аграрної партії жодних офіційних листів не надходило. Як голова Житомирської обласної організації Аграрної партії України звертаюся, зокрема, до членів Оліївської ТВК з проханням створити умови для існування в громаді здорової політичної конкуренції і не монополізувати владу. Адже саме за такими молодими та енергійними людьми як Анастасія Слісарчук – майбутнє України! Вони хочуть і можуть міняти нашу державу на краще. І ми не в праві їм заважати.

– Виключно виборці відповідного виборчого округу можуть ініціювати процедуру відкликання депутата місцевої ради. Для цього на зборах виборців необхідно прийняти рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, для цього необхідна відповідна кількість виборців. Згідно з чинним законодавством, виборці мають право відкликати своїх депутатів з різних причин, які передбачені законом. Сільська виборча комісія ретельно перевірила усі документи, які надійшли від ініціативних груп і прийняла відповідні рішення, – пояснив екс-голова Оліївської сільської виборчої комісії Анатолій Колокольцев.

(А. Колокольцев склав повноваження голови сільської виборчої комісії у зв’язку з тим, що балотується на посаду старости Кам’янського старостинського округу Оліївської сільської ради, вибори відбудуться 3 лютого).

Екс-секретар Оліївської сільської ради Анатолій Мельниченко переконаний, що рішення Оліївської сільської виборчої комісії, яким його позбавлено депутатства, є незаконним:

Адже у сільській виборчій комісії знали, що поліція за моєю заявою відкрила кримінальне провадження за фактом підробки та фальсифікації документів під час проведення процедури відкликання мене як депутата. Наскільки мені відомо, поліція вже знайшла кілька людей, які сказали, що коли збиралися підписи про відкликання депутата А. Мельниченка, їм говорили, що ці підписи збирають на підтримку колишнього Оліївського сільського голови Михайла Скока.

Так, 5 січня о 10:00 на засіданні ТВК мали розглянути питання про моє відкликання. За 15 хвилин до початку засідання комісії зявилися представники поліції, вручивши ухвалу суду про вилучення документів, які стосуються мого відкликання. Замість того, щоб виконати ухвалу суду, комісія поспішно прийняла рішення про позбавлення мене депутатського мандату і лише після того надала поліції документи.

У депутатського корпусу не залишалося іншого виходу як припинити мої повноваження секретаря Оліївської сільської ради і обрати нового секретаря.

Я вже подав позов до Житомирського окружного адміністративного суду щодо скасування незаконного рішення Оліївської сільської виборчої комісії, додаткову заяву про призупинення дії ТВК про моє відкликання.

Мої колеги-депутати також подали судові позови про скасування постанови виборчої комісії, якою їх позбавлено депутатських мандатів.

Подано також позов про скасування постанови ТВК про призначення проміжних виборів депутатів Оліївської сільської ради 10 березня.

На даний час чекаю рішення суду. Якщо рішення про відкликання буде призупинене, думаю, що відбудеться сесія і я приступлю до виконання депутатських обов’язків. А щодо повернення на посаду секретаря сільської ради можна буде говорити після судових рішень, які, я впевнений, будуть ухвалені на мою користь.

Як кажуть, далі буде…

Ірина КАРПЕНКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.