Сьогодні: 28 червня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

СЕРВІС ПОЛІЦІЇ СТАЄ ОПЕРАТИВНІШИМ ТА ЯКІСНІШИМ

Діяльність поліції здійснюється в тісній співпраці та взаємодії з населенням, територіальними громадами та громадськими об’єднаннями на засадах партнерства і спрямована на задоволення їхніх потреб. Завдяки створенню поліцейських станцій – сервіс поліції стає ближчим, оперативнішим та якіснішим для жителів громад.

Як приклад, 16 листопада відкрилась поліцейська станція в смт. Озерному, що входить до Новогуйвинської селищної ради. Відтепер тут постійно працюватиме дільничний офіцер, за окремим графіком – ювенальний інспектор та за потреби – група швидкого реагування поліції. Відтак постійна присутність поліцейських допоможе позитивно впливати на загальний стан правопорядку та, окрім того, оперативно вирішувати жителям громади виникаючі конфлікти чи проблеми правового характеру. Робоче місце дільничного офіцера обладнано відповідною комп’ютерною технікою, доступом до інтернет-мережі, а також  на окремий монітор виведено зображення встановлених у громадських місцях селища камер візуального спостереження.

Така співпраця дозволяє поліцейським стати ближчими та доступнішими, швидко та якісно надавати послуги людям. Впевнений, що такий досвід спонукатиме й інших жителів нашого району долучатись до такої ініціативи та дбати про безпеку та правопорядок у себе вдома.

Територія Житомирського району розділена на дві дільниці на кожній з яких несе службу окремий наряд сектору реагування патрульної поліції завдяки чому скоротився час прибуття поліцейських на виклики та повідомлення громадян, середній час прибуття становить 21 хвилину.

При реагуванні на повідомлення, що не містять ознак кримінального правопорушення, працівники сектору реагування патрульної поліції вживають, у межах повноважень, вичерпних заходів для розгляду його по суті, забезпечують повне та всебічне вивчення інформації, збір необхідних матеріалів (відбирають пояснення, складають рапорти та довідки), за необхідності, складають протокол про адміністративне правопорушення, здійснюють у визначених законом випадках провадження у справах про адміністративні правопорушення, оформляють офіційне застереження або попередження, проводять профілактичні бесіди тощо.

Так за січень – вересень поточного року працівниками СРПП здійснено виїздів на 6181 повідомлення про правопорушення та інші події та самостійно розглянуто 3496 матеріалів ЄО.

Оперативна обстановка в районі складна, високий рівень злочинності. Особливо крадіжок державного, колективного майна та крадіжок із помешкань громадян, у вирішенні цих складних питань правоохоронного характеру потрібна допомога зі сторони  громадськості.

Так, упродовж одинадцяти місяців 2018 року Житомирським районним відділенням поліції зареєстровано 9515 заяви та повідомлень громадян про кримінальні правопорушення та інші події.

Зареєстровано з ознаками кримінального правопорушення 1161, з них по 814  заявах та повідомленнях прийнято рішення про внесення відомостей до ЄРДР, 347 – приєднано до ЄРДР,  по  8354 – прийнято рішення відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

По 271 кримінальним правопорушенням особам повідомлено про підозру. Закiнчено досудове розслiдування по 315 кримiнальним провадженням.

ТЯЖКІ ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСОБИ

За звітний період на території Житомирського району зареєстровано 7 умисних вбивств. По  6 із яких особи встановлені, по 1 на даний час проводяться слідчі розшукові та негласні слідчі (розшукові) дії з метою доведення причетності особи, яка його скоїла.

Як приклад, упродовж доби розкрито вбивство дівчини, учинене з помсти. Так, 6 серпня до поліції надійшло повідомлення про безвісне зникнення 20-річної житомирянки, а  8 серпня тіло дівчини було виявлене в яру серед будівельного сміття на околиці  с. Бондарців Житомирського району. За висновком експертів, смерть дівчини настала через задушення. У рамках розслідування умисного вбивства (ст. 115 ККУ) розшуківці, серед іншого, відпрацьовували коло спілкування загиблої та її знайомих. У результаті вдалося вийти на 31-річного чоловіка, який по-чергово проживав то у Києві, то у Житомирі. Вони були знайомі досить добре і 2 серпня він запросив дівчину на зустріч. По дорозі між ними виник конфлікт, адже, підозрюваний дізнався, що дівчина повідомила про його місце перебування нападникам, які у червні ввірвалися в його орендоване житло у столиці. Тоді чоловіка упродовж кількох днів утримували у гаражі, вимагаючи переоформлення майна. Упродовж доби поліцейські встановили викрадачів чоловіка та затримали організатора злочину, який нині під вартою.

7 фактів спричинення тяжких тілесних ушкоджень, особи встановлені, в т. ч. по 2 фактах, по яких спричинено смерть потерпілого (минулий рік – 4 факти спричинення тяжких тілесних ушкоджень). Зареєстровано 1 факт зґвалтування, особу встановлено.

МАЙНОВІ ЗЛОЧИНИ

Щодо  розбійних нападів, то з початку року незареєстровано жодного, але зареєстровано 6 фактів  пограбувань громадян. З них встановлено 5осіб.

Зареєстровано 370 фактів крадіжок,  з них встановлено осіб – 130.

Що стосується квартирних крадіжок, то  згідно статистичних даних по Житомирському району було зареєстровано 65 фактів крадіжок з квартир.  Із зареєстрованих в поточному році по 27 фактам квартирних крадіжок особам було повідомлено про підозру.

Як, приклад поліцейські встановили причетність групи щонайменше до півтора десятка крадіжок у селах Сінгури, Пряжеві та Волиці Житомирського району. За місцем проживання трьох парубків були проведені санкціоновані обшуки та вилучено частину чужих речей. На даний час громадянам повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст. 185 КК України.

Також, з метою розкриття та попередження скоєння злочинів на території Житомирського району працівниками Житомирського РВП ГУНП в Житомирській області проводяться відпрацювання. Данні відпрацювання дали свій позитивний результат, а саме встановлено особу, яка скоїла ряд крадіжок електроінструменту, побутової техніки та продуктів харчування з дачних будинків Бобровського дачного масиву Житомирського району, це був непрацюючий місцевий мешканець с. Заможне Житомирського району, якому повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст. 185 КК України.

Зареєстровано 14 фактів незаконного заволодіння транспортними засобами.

Переважна кількість автомобілів, якими незаконно заволоділи вітчизняного, російського та радянського виробництва.

Так, 19 листопада поточного року близько 20 години до Житомирського районного відділення поліції звернувся 26-річний житель с. Калинівки із повідомленням про викрадення його автомобіля «Форд Сієра». Заявник розповів, що увечері він залишив машину на території свого обійстя, однак уже за годину не виявив її на звичному місці. 

Орієнтування з прикметами викраденої автівки було направлено усім зовнішнім нарядам поліції, які несли службу на території сусідніх із Житомирським районів. Відтак поліцейські розпочали проведення спеціальних заходів, направлених на оперативне розкриття злочину та затримання причетної до нього особи. 

У результаті викраденого «Форда» разом із викрадачем розшукали і затримали у м. Бердичеві патрульні та оперативники поліції. Причетним до угону виявився 24-річний житель того ж с. Калинівки.

За звітний період зареєстровано 25 фактів шахрайств.

Процес викриття шахраїв – тривалий та клопіткий, тому покарання, як правило,  для них настає дуже часто через значний проміжок часу після першого злочину. Окрім того, знову ж таки законодавчі норми – санкція статті 190 ККУ передбачає покарання від штрафу до обмеження або позбавлення волі до 3 років. Останнє застосовується на практиці вкрай рідко.

Предметом посягань злочинців у більшості випадків шахрайств являються гроші, мобільні телефони, коштовності та інше майно громадян.

На даний час одним з найбільш розповсюджених способів шахрайств є шахрайства скоєні під приводом продажу чи купівлі товарів через мережу Інтернет.

Також, одним з найбільш розповсюджених способів скоєння шахрайств на являються злочини скоєні відносно пенсіонерів та людей похилого віку.

В більшості випадків, вказані шахрайства скоюються злочинцями під видом продажу товарів у мережі Інтернет, а також, у вигляді «Мама, я в поліції».

За звітний період зареєстровано 10 кримінальних правопорушень за фактами незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами. По 8 злочинам особам повідомлено про підозру, питома вага розкриття становить 80%, при обласному 74,2%. По іншим кримінальним провадженням призначено відповідні експертизи, які на даний час знаходяться в НДЕКЦ за результатами яких СВ Житомирського РВП будуть прийняті рішення.

З початку 2018 року вилучено холодної зброї – 3 одиниці, гладко-ствольної зброї – 3 одиниці незареєстрованої:1 саморобна (добровільна здана) та 1 обріз і 25 гладкоствольних рушниць, набоїв – 71 шт., 1 автомат, 1 пістолет, електродитонатор військово-інженерного призначення – 1 шт., а також, проведено оперативну закупівлю 4 кг пластиду.

Так, 15 листопада поточного року оперативниками Житомирського відділення поліції спільно з поліцейськими служби детективів слідчого управління ГУНП  та  працівниками УСБУ в області під процесуальним керівництвом військової прокуратури Житомирського гарнізону викрили двох військовослужбовців однієї з частин у продажі вибухових речовин. Під час слідчо-розшукових дій вилучено близько 2,6 кг, ймовірно, пластиду, 2 тротилові шашки, детонатор та 33 тисячі гривень. Обидва військовослужбовці затримані у порядку  ст. 208 (Затримання уповноваженою службовою особою) Кримінального процесуального кодексу України. За місцями їх проживання проведено обшуки та вилучено 33 тисячі гривень, ймовірно, отриманих у результаті збуту вибухової речовини, наркотичні засоби та інші свідчення протиправної діяльності.

Досудове розслідування проводиться за ст. 263 (Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут, вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 7 років. За наявною інформацією, вони привезені ними із зони проведення операції об’єднаних сил.

Стан протидії незаконному обігу вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових речовин перебуває на постійному контролі керівництва відділу поліції.

Протидія наркозлочинності

За 11 місяців 2018 року зареєстровано 24 кримінальних правопорушення, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків.

Виявлено:

Ст. 307 КК України – 2 (збут наркотичних засобів);

Ст. 309 КК України – 22  (зберігання наркотичних засобів без мети збуту).

Одним із головних напрямів нашої роботи є профілактика правопорушень. Враховуючи те, що у районі відносно невелика кількість раніше судимих людей, а це, як ви знаєте, найбільш потенційна категорія осіб, схильних до правопорушень, саме їх і намагаємося контролювати у першу чергу. Тобто, йдемо не від злочину до людини, а від людини до злочину. Найбільш ефективними є відпрацювання силами дільничних офіцерів поліції населених пунктів, під час яких дільничні проводять бесіди з громадянами, що схильні до правопорушень, перевіряють заяви та скарги громадян щодо тих осіб, які влаштовують сварки у сім’ях, торгують самогоном тощо. Дані факти слідче відділення вносять до Єдиного реєстру досудового розслідування. У подальшому оголошується підозра та з обвинувальним висновком направляється до суду.

За вказаний період часу проводилась значна робота із особами, які перебувають на профілактичних обліках, а це раніше судимі – 96 чол., адміннаглядні – 9, формальщики – 36 та сімейні насильники – 221. З даною категорією осіб постійно проводиться профілактична робота щодо недопущення вчинення ними, як адміністративних, так і кримінальних правопорушень.

Протягом 11 місяців поточного року працівниками Житомирського РВП до адміністративної відповідальності було притягнуто 5975 осіб, з них: 2095 осіб було притягнуто за порушення громадської безпеки, а 3711 осіб було притягнуто за порушення правил дорожнього руху, з них 169 осіб були притягнуті до адміністративної відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння

Також, дільничними офіцерами поліції постійно проводяться організаційні та практичні заходи щодо профілактики пияцтва, самогоноваріння та збуту самогону на території Житомирського району.

Так, за 11 місяців поточного року силами дільничних офіцерів поліції Житомирського РВП проводились відпрацювання Житомирського району по виявленню очагів самогоноваріння, припиненню функціонування „точок” збуту самогону.

В ході зазначених вище відпрацювань було виявлено та зафіксовано 166 фактів виготовлення та зберігання самогону, самогонної закваски і самогонних апаратів. Притягнуто до адміністративної відповідальності за придбання самогону по ст. 177 КУпАП – 20 осіб, за зберігання самогону та апаратів для його виготовлення за ст. 176 КУпАП – 151особа. За появу в громадських місцях в стані алкогольного сп’яніння притягнуто до відповідальності за ст. 178 КУпАП – 961 особа.

Загалом на сьогоднішній день дільничними офіцерами поліції Житомирського РВП було виявлено, вилучено та знищено 21 самогонних апарати, 106 літрів самогонної закваски, 203 літрів самогону. По 15 фактах реалізації самогону населенню Житомирського району було складено адміністративні протоколи за ст. 164-16 КУпАП, які в подальшому були направлені на розгляд до Житомирського районного суду.

На охорону громадського порядку Житомирським РВП виставляється     4 автопатруля в складі 8 працівників районного відділення та періодично проводяться відпрацювання окремих населених пунктів Житомирського району.

Також в окремих населених пунктах Житомирського району охорона громадського порядку здійснюється власними силами громадських формувань, яких на території Житомирського району налічується 4, а саме:

  • ГФ «Січ-Т» при Станишівській ОТГ, яке розміщене в с. Туровець;
  • ГФ «УТМР», при Тетерівській ОТГ, яке розміщене в с. Тетерівка;
  • ГФ при Тетерівській ОТГ, яке розміщене в с. Тетерівка;
  • ГФ при Тетерівській ОТГ, яке розміщене в с. Дениші.

Зазначені вище громадські формування спільно з дільничними офіцерами поліції забезпечують публічну безпеку та громадський порядок в населених пунктах за місцем їх розташування, а також допомагають Житомирському районному відділенню поліції забезпечувати публічний порядок та громадську безпеку під час проведення масових заходів різного характеру на території Житомирського району. Постійно проводиться роз’яснювальна робота серед голів селищних і сільських рад, а також населення щодо важливості участі громадян в охороні публічного порядку.

З населенням району та керівниками підприємств, установ, організацій проводиться роз’яснювальна робота щодо необхідності вжиття додаткових заходів зі збереження та охорони майна, з метою недопущення злочинних посягань та вчинення його крадіжок.

Спільно з представниками органів місцевого самоврядування проводяться зустрічі з громадськістю Житомирського району щодо профілактики правопорушень, створення громадських формувань та в подальшому залучення представників громадських формувань до спільних заходів по охороні публічної безпеки і порядку. Сприянні правоохоронним органам у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті життя та здоров’я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань.

Інспекторами Житомирського районного відділення поліції спільно з службою у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської райдержадміністрації постійно проводиться робота з неповнолітніми, спрямована на запобігання вчинення ними злочинів. Разом з тим, працівниками Житомирського районного відділення поліції в загальноосвітніх школах та оздоровчих таборах Житомирського району з неповнолітніми особами проводяться лекції щодо недопущення вчинення останніми адміністративних та кримінальних правопорушень.

Здійснюються профілактичні заходи із попередження дорожньо-транспортних пригод, зниження тяжкості їх наслідків шляхом публікації в ЗМІ.

Так, працівниками сектору реагування патрульної поліції під  патрулювання території обслуговування здійснюють профілактичні заходи спрямовані на зниження аварійності. З початку року на території обслуговування Житомирського районного відділення поліції                               скоєно 166 дорожньо-транспортних пригоди (2017 – 251, що на 34% менше), серед яких 36 ДТП з травмованими (2017 – 78, що на 54 % менше), внаслідок яких загинули 6 осіб (2017 – 13, що на 54 % менше) та 43 особи отримали тілесні ушкодження (2017 – 108, що на 60 % менше).

Систематично здійснюються заходи спрямовані на попередження як загальної так і побутової злочинності, профілактиці пияцтва та самогоноваріння. Спільно з представниками органів виконавчої влади проводяться перевірка розважальних заходів на предмет продажу спиртних напоїв неповнолітнім.

На виконання Закону України «Про запобіганню та протидію домашньому насильству» здійснюється взаємодія та обмін інформацією з зацікавленими органами про факти вчинення насильства в сім’ї. Виявляються причини та умови, що сприяють цьому негативному явищу та вживаються заходи, щодо їх усунення.

З метою профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю Житомирське районне відділення поліції зверталося до Житомирської райдержадміністрації та сільських і селищних рад з листами щодо встановлення технічних засобів для контролю за станом охорони громадського порядку на вулицях та в громадських місцях на території Житомирського району.

В результаті цього на території Житомирського району встановлено та функціонує 155 засобів відео спостереження. З них у громадських місцях було встановлено 18 засобів відеоспостереження, в торгівельних закладах 25 засобів відеоспостереження,  на АЗС 47 засобів відеоспостереження, в розважальних закладах 24 засобів відеоспостереження та 41 засобів відеоспостереження в інших місцях. Дані засоби дадуть змогу ідентифікувати особу злочинця, розкривати кримінальні правопорушення по гарячих слідах, а в результаті розкриття вказане відео буде беззаперечним доказом у кримінальному провадженні, а також виступить попереджувальним засобом в профілактиці скоєння кримінального, адміністративного або іншого правопорушення.

Проводиться робота, спрямована на вдосконалення роботи з кадрами, зміцнення дисципліни й законності в діяльності працівників поліції, звертається особлива увага на підвищення рівня їх кваліфікації та професіоналізму, що в подальшому неодмінно вплине на якість розслідування злочинів та їх профілактику.

Завдяки спільній співпраці ми зможемо в подальшому якомога краще служити суспільству, шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічного порядку та громадської безпеки.

Сергій КРОШКО,

начальник Житомирського районного відділення поліції ГУНП

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.