Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

ЖИТОМИРСЬКА МІСЦЕВА ПРОКУРАТУРА ЗАЯВИЛА ПОЗОВИ НА 70 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про прокуратуру», керівники місцевих прокуратур координують діяльність правоохоронних органів відповідного рівня у сфері протидії злочинності. Координаційні повноваження здійснюються шляхом проведення спільних нарад, створення міжвідомчих робочих груп, а також проведення узгоджених заходів.

Відтак, зважаючи на специфіку проявів злочинності у відповідному регіоні, місцевою прокуратурою утворено міжвідомчі робочі групи з протидії рейдерства в аграрному секторі економіки на території Житомирського району та нелегальної діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів на території м. Житомира та Житомирського району. До того ж, спільним наказом визначено спеціалізацію слідчих поліції та прокурорів-процесуальних керівників у окремих категоріях кримінальних правопорушень.

Стан протидії злочинності, забезпечення законності і правопорядку на території м. Житомира та Житомирського району обговорено 27.04.2018 року на координаційній нараді керівників правоохоронних органів відповідного регіону,  із запрошенням представників органів державної влади та місцевого самоврядування. За результатами наради узгоджено спільні заходи, спрямовані на покращення в регіоні криміногенної обстановки.

Зазначеною нарадою відмічалось зменшення на 13% кількості зареєстрованих Житомирським районним відділенням Житомирського відділу поліції ГУНП в Житомирській області кримінальних правопорушень: на 15% зменшилась кількість тяжких злочинів, злочинів середньої тяжкості на 1,6% та невеликої тяжкості на 8,8%. Рівень розкриття кримінальних проваджень становив 47,3%, що більше ніж по області (40,8%).

Втричі знизилась питома вага кримінальних правопорушень, вчинених особами у стані алкогольного сп’яніння.

Водночас, послаблено роботу у сфері земельних правовідносин, у лісовій та бюджетній сферах. Знизилась питома вага відшкодованих збитків у кримінальних провадженнях, розслідуваних Житомирським районним відділенням Житомирського відділу ГУНП в області з 67,5% до 16,9%.

Мають місце випадки цькування підлітками однолітків в загальноосвітніх закладах та поза їх межами, що призводить до вчинення молоддю адміністративних та кримінальних правопорушень. Місцевою прокуратурою проведено профілактичні зайняття серед школярів на тему «Булінг в молодіжному середовищі».

Вжито заходів до виявлення фактів розкрадання бюджетних коштів при проведенні ремонту доріг, за результатами чого Житомирською місцевою прокуратурою до ЄРДР внесено відомості щодо двох фактів розтрати бюджетних коштів у вказаній сфері, у яких триває досудове розслідування. Також, вжито комплекс заходів, спрямованих на активізацію викриття та розслідування злочинів, пов’язаних з розкраданням лісових ресурсів, зокрема, до суду скеровано 2 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях у сфері розкрадання лісових ресурсів.

На території Житомирського району не вчинялись злочини проти основ національної безпеки, у сфері оплати праці, приватизації державного і комунального майна, використання бюджетних коштів. Вдвічі зменшилась кількість вчинених злочинів проти довкілля та громадської безпеки, не вчинено жодного розбійного нападу.

Однак, відмічається ріст майже вдвічі особливо тяжких злочинів, злочинів, пов’язаних з шахрайством. Збільшилась кількість скоєних умисних вбивств, умисних тяжких тілесних ушкоджень; злочинів проти волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості; злочинів проти власності, які домінують у структурі злочинності та становлять 54,5% всіх злочинів, вчинених на території району, а серед злочинів цієї категорії – крадіжки. Суттєво збільшилась кількість крадіжок з житла громадян. Не зменшується також кількість злочинів проти життя та здоров’я громадян. Велика кількість злочинів вчиняється у громадських місцях, на вулиці тощо. 

Окремої уваги потребує питання рецидивної та підліткової злочинності, яке вимагає спільної узгодженої профілактичної роботи з відповідними категоріями осіб. 

З метою повного, об’єктивного та всебічного розслідування кримінальних проваджень процесуальними прокурорами місцевої прокуратури надано 273 вказівки, скасовано 70 незаконних рішень слідчих про закриття кримінальних проваджень.

Виявлено також у минулому році та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 24 кримінальні правопорушення, раніше не обліковані.

У поточному році районним судом за участю публічних обвинувачів Житомирської місцевої прокуратури розглянуто з постановленням обвинувальних вироків 82 кримінальних провадження. 

У 2018 році місцевою прокуратурою заявлено 37 позовів на загальну суму 70 млн. грн., в тому числі 9 позовів по Житомирському району на загальну суму 32 млн. 889 тис. грн., з яких розглянуто та задоволено 8 позовів на суму 6 млн. 177 тис. гривень. 

За рахунок вжитих заходів, реально виконано за вказаний період позови на загальну суму 5 млн. 833 тис. грн., в тому числі по Житомирському району на суму 2 млн. 873 тис. гривень.  

У поточному році місцевою прокуратурою вирішено 2192 звернення громадян, 650 звернень направлено для вирішення до інших відомств за належністю. Переважна більшість вирішених звернень стосувалися питань нагляду за досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень.

Житомирською місцевою прокуратурою і надалі буде продовжуватись робота з виконання функцій, визначених законом, з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави.

                                                                                                        Ігор ОСТРОВСЬКИЙ,

керівник Житомирської

місцевої прокуратури,

радник юстиції

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.