Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

СЕКРЕТАР ОЛІЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ АНАТОЛІЙ МЕЛЬНИЧЕНКО: ВІДВЕРТО ПРО ГОЛОВНЕ

30 листопада 2018 року на засіданні 9-ї сесії 7-го скликання депутати Оліївської сільської ради висловили недовіру голові Михайлу Скоку, що потягло за собою дострокове припинення його повноважень. Ця неординарна подія на сьогодні набрала широкого резонансу як серед жителів власне громади, так і серед мешканців обласного центру, не кажучи вже про телебачення, електронні та друковані ЗМІ. Сьогодні ми пропонуємо ознайомитися з поглядом на дану ситуацію виконуючого обов’язки сільського голови, секретаря Оліївської сільської ради Анатолія Мельниченка.

– Анатолію Михайловичу, для широкого загалу прийняте сесією рішення щодо недовіри сільському голові виявилося цілковитою несподіванкою. Шокуючою. Незбагненною. Незрозумілою. А чи було те, що сталося, прогнозованим для депутатського корпусу та для Вас особисто?

– Для депутатського корпусу нічого дивного та неочікуваного не відбулося. Питання щодо зміни стилю та методів керівництва сільською радою та її апаратом назрівало вже давно, і тому дана ситуація для мене особисто цілком зрозуміла.

– Подейкують, що саме Ви особисто були «керуючою» і «направляючою»  рушійною силою процесу відсторонення М. І. Скока від керівництва радою та виконкомом, бо захотіли самі отримати його повноваження. Будь-ласка, прокоментуйте.

– До складу Оліївської сільської ради входить 26 депутатів, більшість з яких мають великий досвід роботи в органах місцевого самоврядування та життєвий досвід. З огляду на ці обставини, навіть при великому бажанні, я навряд чи зміг би вплинути на  рішення цих людей.

Дякую, пане Анатолію, і пропоную все-таки повернутися до з’ясування причин зміщення М. І. Скока із займаної посади.

– Хочу одразу зазначити, що і я особисто, і переважна більшість депутатів поважаємо Михайла Ілліча як людину. Проте, як відомо, бути просто хорошою людиною іноді недостатньо, аби бути таким же гарним керівником. На пленарному засіданні сільської ради  з питання дострокового припинення  повноважень голови було зачитано чималий список причин, через які вимагалося висловлення недовіри М. І. Скоку та дострокове припинення його повноважень. Це, зокрема, неналежне виконання сільським головою своїх посадових обов’язків, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», недотримання вимог ч.7 ст. 42 того ж закону, яка визначає, що сільський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу територіальній громаді на відкритій зустрічі з громадянами, незабезпечення прийняття статуту Оліївської сільської ради, не призначення директора комунального підприємства «Здобуток» сільської ради  і ще багато іншого…

– Прошу конкретизувати, на підставі якої конкретно статті якого закону сесія відправила М. І. Скока у «відставку» та як розвиватимуться, відповідно до чинного законодавства, подальші події?

– Рішення про дострокове припинення повноважень Оліївського сільського голови було прийнято депутатами на підставі абзацу першого частини другої статті 79 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», який визначає, що повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути достроково припинені, якщо він порушує Конституцію України або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень. І, відповідно до частини третьої цієї ж ст. 79, наразі повноваження сільського голови здійснює секретар сільської ради.

Не пізніш як на п’ятнадцятий день після звільнення з посади сільського голови особа, яка на цей час відповідно до закону здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови, звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів сільського, селищного, міського голови. Таке клопотання розглядається Верховною Радою України не пізніше, ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень відповідно сільського, селищного, міського голови.

– Сам М. І. Скок називає звинувачення у порушенні ним Конституції та законів України абсурдними і запевнив, що оскаржуватиме прийняте щодо нього рішення у судовому порядку…

– Щодо цього маю повідомити наступне.

По-перше, найактивніша частина депутатів неодноразово пропонувала М. І. Скоку поставити на сучасні рейки свою роботу, організацію підготовки та проведення сесій ради, змінити підхід до практичного виконання низки програм покращення життя людей. Проте досягти порозуміння, на жаль, не вдалося. Тому те, що відбулося – аж ніяк не результат якоїсь змови чи помсти, а крок до поліпшення керованості громадою та пришвидшення її соціально-економічного розвитку.

По-друге, сесія не має права скасовувати власне рішення про дострокове припинення повноважень голови. Згідно чинного законодавства тепер це може зробити лише суд. І лише суд може визначити правомірність чи неправомірність підстав, за якими було припинено повноваження М. Скока.

– Як Ви можете прокоментувати ситуацію в наших селах, настрої людей, які виступають на підтримку екс-голови Михайла Скока?

– Ніхто не перешкоджає мешканцям громади мати свою певну позицію та відстоювати свої права й інтереси. Проте закон передбачає певний порядок цих процедур. На жаль, поки що їх ініціатори діють далеко не у правовому полі. І особисто я вважаю, це не що інше, ніж розгойдування ситуації екс-головою для дестабілізації роботи ради.

– Анатолію Михайловичу, у своєму недавньому інтерв’ю на шпальтах газети «ПРИМІСЬКЕ ЖИТТЯ» М. Скок наголошував на тому, що дехто намагається «розвалити» Оліївську громаду «зсередини» задля наступного приєднання найпривабливіших територій безпосередньо до міста Житомира… 

– Особисто я не володію інформацією щодо чиїхось планів по «розвалу» нашої громади і жодним чином не зацікавлений у подібному перебігу подій. Але зазначу одне: була незрозуміла позиція Михайла Ілліча протягом тривалого часу. Навіщо він, наприклад, блокував важливі для громади питання? Також хочу зазначити, що у серпні 2018 року на пленарному засіданні громади з’явився дехто Романчук, і саме після його візиту вперше у ЗМІ та серед людей була озвучена ідея про приєднання Оліївської громади до міста.

Я ж особисто переконаний, що здоровий глузд переможе. І хочу запевнити, що докладатиму максимум зусиль для того, щоб Оліївська об’єднана територіальна громада розвивалася, зміцнювалася і процвітала.

Бесіду вела

Віталіна БОЛГАР

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.