Сьогодні: 17 травня 2022 року - вівторок

wordpress themes.

На Житомирщині вшанували учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

З метою гідного відзначення мужності, самовідданості та високого професіоналізму героїв-ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, 14 грудня та напередодні 32-ї річниці прийняття в експлуатацію саркофагу над четвертим енергоблоком ЧАЕС, який вибухнув 26 квітня 1986 року, у селах, селищах і містах України відбулися заходи з вшанування учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Так, задля донесення до сучасників інформації про ті трагічні події, в обласному центрі Житомирщини у кінотеатрі “Жовтень” хореографічною композицією “Чорнобильська мадонна” у виконанні студентів Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І.Огієнка була відкрита тематична виставка “Чорнобильська катастрофа: вчора, сьогодні, завтра…”

mde

Навіть через три десятки років повідомлення про національну трагедію, яка опалила долі мільйонів дорослих і дітей, змушують здригнутися людство. Особливо, якщо зважити на те, що її масштаби могли бути у рази страшнішими, якби не подвиг ліквідаторів. Так, на будівництво ізоляційного об’єкту «Укриття», яке тривало 206 днів, було залучено біля 90 тис. людей, використано 7 тис. тонн металоконструкцій і 400 тис. кубометрів бетонної суміші. Саркофаг не лише забезпечив різке зменшення викиду радіації із зруйнованого та досі тліючого атомного реактора РМБК-1000 електричною потужністю 1000 МВт, а й запобіг негативному екологічному лиху внаслідок обвалу 13 лютого 2013 року над ним захисних плит площею у кількасот квадратних метрів.

За допомогу в проведенні виставки організатори висловили слова щирої вдячності усім тим, хто долучився до цієї, без сумніву, потрібної справи. У тому числі ліквідатору наслідків аварії на ЧАЕС Віктору Развадовському.

Наступного дня чотири десятки пацієнтів “чорнобильського” відділення обласної лікарні та 24 його працівники, зважаючи на те, що День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відзначається напередодні свята Стятого Миколая, отримали від народного депутата України від 67 Чуднівського виборчого одномандатного округу набори смачних цукерок. А вісім ліквідаторів, завдячуючи Віктору Развадовському, за безкорисне жертовне приборкування смертоносного чорнобильського атома були відзначені пам’ятними медалями “За заслуги”.

два [1600x1200]

У смт Новогуйвинському Житомирського району ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи вшанували своїх померлих колег покладанням квітів до пам’ятного знаку “Тим, кому завдячуємо життям”. Заупокійне богослужіння за їх душі відправив настоятель храму Мефодія і Кирила у селі Скоморохи протоієрей Дмитрій Новіцький.

три [1600x1200]

У приміщенні Новогуйвинського будинку культури учасники чорнобильських трагічних подій поділилися спогадами, послухали кваліфікований виступ представника Благодійного фонду “Люди Чорнобиля” Івана Яроша про минулі події та теперішній стан справ на Чорнобильській АЕС, отримали подяки й грошові винагороди керівництва району та Новогуйвинської селищної ради.

sdr

чотири [1600x1200]

– Доволі часто і не безпідставно доводилося чути, що в Україні до ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та постраждалих від Чорнобильської катастрофи увага прикута двічі на рік: 26 квітня – у день вибуху у 1986 році четвертого енергоблоку та 14 грудня – у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Цього, на мій погляд, не можна сказати про Житомирський район, в якому на вирішення проблем постраждалих від найбільшої техногенної катастрофи реалізується кілька програм; уже традиційно, за власні кошти депутатів районної ради, організовуються туристичні поїздки героїв-ліквідаторів у 30-ти кілометрову Чорнобильську зону відчуження; на підтримку їх лікування у спеціалізованому терапевтичному відділенні обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського виділяються кошти обласному бюджету; впродовж року – як знак уваги і поваги – надається посильна матеріальна допомога ліквідаторам, а у поточному році і вдовам ліквідаторів; за бюджетні та позабюджетні кошти організовується санаторно-курортне лікування ліквідаторів І і ІІ категорій; у минулому році зведено якщо не найкращий за смисловим навантаженням пам’ятник «Тим, кому завдячуємо життям», то один з таких; два роки поспіль виділяються кошти на підтримку громадської діяльності ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС і, не сумніваюся, ця програма буде продовжена моїми депутатами-колегами у майбутньому. За все це слова щирої вдячності висловлюю вам, ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи і, зокрема, вашому колезі народному депутату України Віктору Развадовському, внаслідок принципової позиції команди якого в обласній раді попереднього скликання і вдалося відкрити уже згадуване мною терапевтичне відділення обласної клінічної лікарні для лікування постраждалих від аварії на ЧАЕС, голові районної ради Сергію Крутію, головному розпоряднику коштів районної казни голові райдержадміністрації Сергію Микитюку, працівникам управління праці та соціального захисту населення, очолюваних Людмилою Вакулюк, депутатському корпусу районного рівня, перш за все Віктору Загладьку – за зведення та оперативне оновлення пам’ятного знаку у смт Новогуйвинському, Василю Козелу – за активну громадську позицію у відстоюванні прав постраждалих від підступного невидомого чорнобильського атома і благодійну діяльність на їх адресу, Новогуйвинському селищному голові Зої Гончаренко та Садківському сільському голові Михайлу Яромову, які, як очільники громад, на мою суб’єктивну думку, зробили найбільше для постраждалих від Чорнобильської катастрофи, та багатьом іншим людям з добрим і вдячним серцем, – сказав під час виступу заступник голови Житомирської районної ради Василь Стах.

Піднесли настрій у прохолодну сніжну погоду учасникам заходу у селищі Новогуйвинське прекрасним виконанням зцілюючої душі української пісні творчі працівники районного та селищного будинків культури.

Надія СЕРДЕНЬКО

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.