ШКОЛА, У ЯКІЙ ВИХОВУЮТЬ ПАТРІОТІВ ТА МАЙБУТНІХ ЧЕМПІОНІВ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Козацька педагогіка, яку впроваджує у своїй роботі педагогічний колектив Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №35, розширює засоби та можливості національно-патріотичного загартування характеру учня, формування світогляду та виховання у нього лицарської духовності, стійкої громадянської позиції, здатності зміцнювати й захищати незалежну Україну.

Наша Батьківщина здавна славилася мужніми хлопцями та красунями-дівчатами. І хоча козацька доба залишилася в минулому, та дух справжніх воїнів-захисників залишився у нашій крові. В умовах сьогодення велике значення для України має відродження національних традицій та культурної спадщини українського народу, військово-патріотичного виховання молоді, від чого залежить подальша доля нашої країни.

Учні Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №35 щорічно беруть участь у міських змаганнях Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та показують високі результати. Завданням цих змагань є патріотичне виховання учнівської молоді на державотворчих та героїчних традиціях українського козацтва, вшанування борців за незалежність України, сприяння фізичній та психологічній підготовці, формування серед молоді засад здорового способу життя, а також залучення молоді до служби в Збройних Силах України.

У школі створена ефективна система військово-патріотичного виховання учнівської молоді. Ґрунтовна підготовка проводиться із залученням фахівців Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова. Щорічно випускники школи стають курсантами цього військового закладу. Створені на базі школи умови підготовки учнів до військової служби, професійної орієнтації, організації позашкільної діяльності з військово-патріотичного виховання шляхом співпраці з військовими частинами, залучення відповідно до угод наукового потенціалу музеїв міста, сприяють визначенню життєвих орієнтирів та планів молоді. Популяризація серед школярів військово-прикладних видів спорту, туризму і краєзнавства, українських національних видів єдиноборств спрямоване на військово-патріотичне виховання.

Мабуть, мало хто може пишатися такою кількістю чемпіонів та призерів, як наша школа.

«Козацькому роду нема переводу», – про це добре знають у Житомирській школі №35. Тут гарно шанують козацькі традиції. Зокрема, Пламадян Валерій посів перше місце у відкритій першості СК «Боєць» з козацького двобою. А от Черниш Ілля з 8 років займається тхеквондо, має значну кількість медалей та кубків, неодноразово посідав призові місця на змаганнях. У свої 12 років Ілля двічі був призером на Чемпіонаті світу з тхеквондо у місті Харкові. Неодноразовим переможцем з тхеквондо ІТФ є також дев’ятикласник Корнійчук Назар, володар кубків та дипломів.

ларіонова грудня

Шевченко Крістина, яка в свої 15 років є чемпіонкою України з більярдного спорту серед дівчат, у 2017 році посіла п’яте місце на Чемпіонаті світу, який проходив у місті Бєльци. Незважаючи на юний вік, Крістина у 2018 році зайняла третє місце на Чемпіонаті України серед жінок (м. Запоріжжя). У Житомирській школі більярду Крістина єдина дівчинка, яка займається цим видом спорту. Вперше вона потрапила на Чемпіонат світу, який проходив у місті Ростов-на-Дону, у 2016 році. А в 2018 році у Львові посіла третє місце на Чемпіонаті України.

Наша школа створює сприятливі умови для навчання та розвитку обдарованих дітей. Саме тому її обирають майбутні чемпіони, бо знають, що тут їм буде комфортно і затишно. Серед них і Мельничук Вероніка, учениця 7 класу, яка вже більше трьох років займається легкою атлетикою, а саме спортивною ходьбою. Виснажливі тренування по п’ять разів на тиждень дають свої результати. Вероніка неодноразово посідала призові місця на змаганнях у Сумах, Харкові, Києві. А нещодавно на Всеукраїнському чемпіонаті з легкої атлетики в Івано-Франківську вона зайняла перше місце. ЇЇ брат, учень 10 класу, Мельничук Кирило, є призером Чемпіонатів з легкої атлетики серед дорослих та юніорів.

Легка атлетика стала справою всього життя для одинадцятикласниці Дарини Климчук, яка ось уже 5 років тренується у Житомирській спортивній школі Олімпійського резерву. Дарина – призерка України зі спортивної ходьби. На Кубку України в місті Суми вона посіла третє місце, а на Всеукраїнських змаганнях у місті Луцьку – друге. Учениця є неодноразовою чемпіонкою Житомирської області.

А ось восьмикласниця Ангеліна Кравчук посіла перше місце на відкритому Чемпіонаті зі спортивної ходьби на честь дворазового Олімпійського чемпіона В. Голубничого, прославивши цим наше місто і рідну школу.

Бокс – це спорт для сильних і витривалих. Саме таких учнів виховують у Житомирській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №35. Зокрема, Унт Іван здобув друге місце на Чемпіонаті з боксу у м. Житомирі серед юніорів, а на Чемпіонаті Житомирської області з боксу серед юніорів 2003-2004 року народження посів перше місце. Сербов Даніїл виграв Чемпіонат міста Житомира з боксу серед юнаків і посів перше місце на Чемпіонаті Житомирської області з боксу серед юнаків 2005-2006 року народження.

Любов до спорту прищеплюють із початкових класів. Зіневич Анатолій у свої 8 років вже має два жовтих пояси з айкідо, займає призові місця на обласних змаганнях.

Дев’ятирічна Подорожня Марина займається бально-спортивними танцями у клубі «Колібрі», на Кубку «Сузір’я – 2017» школярка посіла почесне перше місце.

Не можна не згадати таких спортивно обдарованих дітей школи, як Мнацаканян Юлію, Брановицького Артема, Пашкевича Дениса, Гошу Данієля, Пригон Олександра, Брановицького Вадима, Зубейка Антона.

Із впевненістю можна сказати: маленькими кроками всі вони прийдуть до великої перемоги і принесуть славу для нашого рідного Житомира та України.