Сьогодні: 26 червня 2022 року - неділя

wordpress themes.

АМУ просить переглянути тариф на надання медичних послуг «первинки» за пацієнта із червоного списку

АМУ не згодна з проектом постанови Уряду щодо питань державних гарантій медичного обслуговування населення на 2019 рік.

Аналітиками Асоціації міст України опрацьовано проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2019 рік», оприлюднений на сайті Міністерства охорони здоров’я України. Проектом передбачено затвердження Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2019 рік. А саме: тарифи за надання медичних послуг, пов’язаних з первинною медичною допомогою, встановлюються як капітаційна ставка за обслуговування одного пацієнта протягом календарного року та складають:

за одного пацієнта, включеного до зеленого списку, – 370 гривень на рік (пацієнт, який подав декларацію про вибір лікаря);

за одного пацієнта, включеного до червоного списку (для комунальних закладів охорони здоров’я до 30 червня 2019 року включно), – 120 гривень на рік (пацієнт, який не подав декларацію про вибір лікаря).

У 2018 році тарифи для цих категорій пацієнтів становлять 370 та 240 гривень відповідно.

Ці тарифи включають ставку на оплату медичної послуги та ставку на оплату діагностичних послуг, у тому числі лабораторних досліджень. Крім того, у капітаційній ставці у 2018 році враховано заробітну плату медичних працівників. Мінімальна заробітна плата у 2018 році у місячному розмірі становить  – 3 723 гривні; у погодинному розмірі – 22,41 гривні. 

Асоціація міст України вважає доцільним при обрахунку капітаційної ставки у 2019 році врахувати збільшення з 1 січня мінімальної заробітної плати до 4 173 гривень на місяць та у погодинному розмірі — до 25,13 гривні.

На думку АМУ, проект Постанови містить пов’язані з вартістю послуг дискримінаційні умови для пацієнтів в залежності від списку, до якого вони віднесені. Тобто за 370 гривень з урахуванням коригувальних коефіцієнтів та за 120 гривень без коригувальних коефіцієнтів не може бути надано однаковий обсяг послуг з первинної медичної допомоги населенню. АМУ вважає, що це створює умови для дискримінації пацієнтів, включених до червоного списку, і порушує гарантоване державою право пацієнта на охорону здоров’я шляхом фінансування надання всім громадянам та іншим визначеним законом особам гарантованого обсягу медичних послуг та лікарських засобів у порядку, встановленому законом. 

АМУ надіслала зауваження до проекту Постанови Кабінету Міністрів України Міністерству охорони здоров’я та Національній службі  здоров’я України (зауваження АМУ).

Світлана ПРОКОФЄВА, 

регіональний консультант з комунікацій АМУ

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.