Сьогодні: 16 травня 2022 року - понеділок

wordpress themes.

ЧОМУ ФЕРМЕРИ РАЙОНУ НЕ СТОЯТЬ В ЧЕРЗІ ЗА ОТРИМАННЯМ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ?

У державному бюджеті країни цього року передбачалася фінансова підтримка фермерських господарств в межах 1 млрд. грн.

Кошти мали розподілятися за певними напрямками:

200 млн. грн. для здешевлення сум кредитних коштів, які фермерські господарства залучали у 2018 році у процесі своєї діяльності;

100 млн. грн. для компенсації вартості придбаної фермерськими господарствами с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва;

140 млн. грн. для компенсації вартості закупленого фермерськими господарствами насіння с/г рослин вітчизняних селекцій;

155 млн. грн. для фінансової підтримки діяльності с/г обслуговуючих кооперативів;

5 млн. грн. для компенсації витрат за надані фермерським господарствам дорадчі послуги;

100 млн. грн. для виплати субсидій на 1 га новоствореним фермерським господарствам;

300 млн. грн. для надання субсидій членам фермерських господарств.

На превеликий жаль, коштами державного бюджету у вигляді  фінансової підтримки для здешевлення вартості кредитів скористалося лише одне фермерське господарство Житомирського району, отримавши 67,2 тис. грн.

Щодо отримання фінансової підтримки фермерським  господарствам за придбання ними  вітчизняної техніки та обладнання (а це 40% від вартості такої придбаної техніки і обладнання), то в районі на початок жовтня цього року жодне фермерське господарство необхідне клопотання  не подало.

В той же час в Житомирській області такою підтримкою  за травень-вересень 2018 року скористалися 12 фермерських господарств.

Слід зауважити, що відповідно до затверджених Порядків з використання коштів державного бюджету на ці цілі (Постанова КМУ №911 від 24.10.2018 р.),   такою фінансовою підтримкою фермерські господарства мають можливість скористатися декілька разів на рік.

Поки що жодне із зареєстрованих в районі фермерських господарства  не скористалося державною фінансовою  підтримкою і у вигляді часткової компенсації вартості придбаного ним насіння вітчизняних селекцій. Така компенсація на одне господарство, відповідно до Порядків, становить 60  тис. грн. Такою компенсацією фермерські господарства також  мають можливість скористатися кілька разів  на рік.

На початок жовтня 2018 року в Житомирській області лише 2 фермерських господарства скористалися цією фінансовою підтримкою.

Організація діяльності на сільських територіях сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів  (СОК) є неоціненною і вкрай  необхідною. Це може забезпечити селян, власників особистих селянських господарств самодостатніми доходами. Поки що жоден з 19 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які на початок жовтня цього року  зареєстровані у Житомирській області, не скористався такою державною фінансовою підтримкою. Нагадаю, що загальна її сума, що передбачена в державному бюджеті, становить 155 млн. грн.

Прикро, але поки що жодне з фермерських господарств Житомирського району не скористалося і бюджетною фінансовою субсидією на 1 га с/г угідь, що перебувають у користуванні фермерського господарства. Така фінансова субсидія становить 3000 грн. за 1 га, але не більше 60 тис. грн. на одне фермерське господарство. На таку фінансову субсидію можуть розраховувати фермерські господарства, які були зареєстровані не раніше 1 січня 2016 року.

Фермерські господарства можуть скористатися бюджетною субсидією на 1 га для членів фермерських господарств» (крім новостворених у 2018 році). Розмір такої субсидії на одного члена фермерського господарства становить 5,5 прожиткових мінімумів, тобто 9,6 тис. грн. Максимальний її розмір не може бути більшим  30 тис. грн. для одного фермерського господарства.

Такі субсидії фермерські господарства можуть отримати через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

У Житомирській області цей фонд представлений Житомирським відділенням Українського державного фонду підтримки фермерських господарств. Головою відділення є Власенко Олексій Миколайович, тел.: 0412-47-44-53, 067-91-75-887.

У цьому році існували в державному бюджеті і ряд інших заходів фінансової підтримки, які були спрямовані допомогти розвиватися всім суб’єктам господарювання, а особливо тим, що забезпечують ведення тваринництва, враховуючи при цьому і фізичних осіб.

Відповідно до переліку заходів фінансової підтримки, затверджених ПКМУ №107 від 07.02.2018 року, було визначено шість позицій.

Розпорядниками бюджетних коштів є структурні підрозділи облдержадміністрацій. У Житомирській області це Департамент агропромислового розвитку  та економічної політики, що знаходиться в Житомирі по вул. Мала Бердичівська 25, тел..47-38-83, www.economy-zt.gov.ua.

На сьогодні фінансовою підтримкою для розвитку тваринництва в Житомирському районі скористалося 219 селян, отримавши більше 298,7 тис. грн. Фінансова допомога була надана за утримання селянами молодняка ВРХ.

З обласного бюджету 10 фізичних осіб з Житомирського району, що є власниками особистих селянських господарств, отримали відшкодування 70 тис. грн. за придбання ними 10 індивідуальних доїльних установок.

З районного бюджету, який за обсягами фінансових надходжень у цьому році зменшився майже на третину, було надано фінансову підтримку суб’єкту АПК в сумі 500 тис. грн. за втрати, понесені внаслідок африканської чуми свиней.

Якщо  підводити попередні  підсумки цьогорічного  фінансового сприяння суб’єктам агропромислового комплексу з боку бюджетів, то воно є дуже мізерним. Однією з головних причин є розроблені в Міністерстві аграрної політики України «космічні» за змістом Порядки використання бюджетних коштів. Складається враження, що так було продумано, щоб державні кошти не могли стовідсотково «дійти» до аграріїв. Куди вони підуть і чи дійдуть, колись дізнаємось…

А щодо Порядків, то їх за бажанням можна в майбутньому легко виправити і скоригувати. Це питання часу.

Володимир ОРЖЕХІВСЬКИЙ,

начальник управління агропромислового розвитку

Житомирської РДА

Будь ласка, поширюйте цей запис в соцмережах:
Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.